Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Xenforo forum kurulumunda sorun yaşıyorum yardımcı olurmusunuz ?

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

MrTuRkIsH

Kullanıcı
Kullanıcı
sorun1.PNG

Bu aşamadan sonra şu sorunu yaşıyorum,

sorun2.PNG

Bu forum konusunda yardımcı olabilecek varmıdır ?​

Kurulum öncesi Veritabanı oluşturmanız ve kurulum sırasında ilk resim alanında "MySQL User Name, Password ve Database isimlerini girmeniz lazım.

Daha fazla detay için şu konuda paylaşın Videoyu kesinlikle izlemenizi öneririm.

Video - XenForo Kurulumu

Kurulum öncesi Veritabanı oluşturmanız ve kurulum sırasında ilk resim alanında "MySQL User Name, Password ve Database isimlerini girmeniz lazım.

Daha fazla detay için şu konuda paylaşın Videoyu kesinlikle izlemenizi öneririm.

Video - XenForo Kurulumu
Öncelikle yorumun için teşekkür ederim, bahsi geçen videoyu izledim, MySQL bilgilerini girdikten sonra o hataları aldım zaten. Ne yapacağımıda bilmiyorum.

Öncelikle yorumun için teşekkür ederim, bahsi geçen videoyu izledim, MySQL bilgilerini girdikten sonra o hataları aldım zaten. Ne yapacağımıda bilmiyorum.

Doğru MYSQL bilgilerini girdiğinizden emin olun. Local & Port kısımlarına dokunmayın.

Ayrıca Mysql Yaratma Sihirbazını kullanmanızı tavsiye ederim.

Dosyalara yazma izni verdiniz mi vermediyseniz şunu deneyin.
Dosya yükleme bitirdikten sonra, çeşitli yerlerde izinleri (veya CHMOD) ayarlamanız gerekir. Bu XenForo Sunucunuzun dosyaları klasörlere yazması için gereklidir. Genellikle FTP istemcisi ile yapabilirsiniz.
  1. İki klasörün CHMOD izinlerini değiştirmeniz gerekiyor,Bunlar; internal_data ve data klasörleridir.
  2. Klasörlere sağ tıklayın ve dosya izinlerini 0777 olarak ayarlayın.
FTP giriniz internal_data ve data dosya izinlerini 0777 olarak ayarlayın

@ mkucuksari mkucuksari; @ MrTuRkIsH MrTuRkIsH

Yukaridaki ekranda belirtilen hata veri tabanina baglantisi hatasi yane oluşturduğunuz veri tabani geçersiz diyor bunun 1-2 çözümü var
yeniden veri tabani ve kullanici oluşturun ve veri tabani kullanicisina izin verin daha sonra config.php.default dosyasini dogru bir sekilde doldurun eğer vps tarzi sistem de ise veri tabaniniz port localhost kısmına sunucu ip adresni girmeniz gerekir buradaki problem dosyalarda değil tamamen veri tabani izin ve baglantisi. Hiçbir şekilde işlem yapamazsanız bana özelden yazin yardımcı olalim :)

Son düzenleme:
@ mkucuksari mkucuksari;

Yukaridaki ekranda belirtilen hata veri tabanina baglantisi hatasi yane oluşturduğunuz veri tabani geçersiz diyor bunun 1-2 çözümü var
yeniden veri tabani ve kullanici oluşturun ve veri tabani kullanicisina izin verin daha sonra config.php.default dosyasini dogru bir sekilde doldurun eğer vps tarzi sistem de ise veri tabaniniz port localhost kısmına sunucu ip adresni girmeniz gerekir buradaki problem dosyalarda değil tamamen veri tabani izin ve baglantisi. Hiçbir şekilde işlem yapamazsanız bana özelden yazin yardımcı olalim :)
Cevap için teşekkürler @ LaDezs LaDezs

Ama sorunu yaşayan arkadaş ben değilim ;) @ MrTuRkIsH MrTuRkIsH arkadaşımız deneyip, dönüş yapacaktır.

@ mkucuksari mkucuksari; @ MrTuRkIsH MrTuRkIsH

Halledemedim.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.