Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Xenforo database şifrelemesi degiştirme

rhino

Aktif kullanıcı
Kullanıcı
arkadaşlar şifreleme yöntemi sanıyorum md5. ben database deki parolaların açıktan görünmesini istiyorum. mümkünmüdür ?

XenForo kendi içerisinde bazı fonksiyonlar ile birlikte sha1 kullanarak şifreleme yapmaktadır. Bunu değiştirmek zor bir işlemdir ve ciddi güvenlik açıkları meydana getirir. Her ne kadar forumunuzun adminide olsanız diğer kullanıcıların özeli ve güvenliği açısından böyle bir durumu sizinle paylaşmamız doğru olmaz.

aslında benim amacım da şifreleme yöntemini degiştirmek degildi. amacım böyle birşey oluyor mu diye ögrenmekti. yarın birgün herhangi bir hacklenmede böyle bir açıktan görüntülenme olabiliyor mu onu ögrenmek istedim. herhangi bir hacklenme durumunda db ele geçiren biri sha ları çözmeden şifreleri açıktan görebilir mi ?

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.