Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Kullanım tekniği XenForo 2'de İstatistikler Nasıl Eklenir

netr0n Kullanıcımız yeni bir kaynak oluşturdu:

XenForo 2'de İstatistikler Nasıl Eklenir - XenForo 2'de istatisikler xenforo 2 ile birlikte gelmektedir. Resimli olarak anlatılmıştır.

XenForo 2'de İstatistikler xenforo 2 ile birlikte gelmektedir. Brivium Modern istatistikler veya bir başka yazılım ihtiyacına gerek duymamaktadır. Aşağıdaki anlatımda da görüleceği gibi çok basit bir kaç işlemle sizde forumlarınızda istatistikler veya benzeri işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

1- Admincp->Görünüm ve Diller->Widget Yöneticisi Alanını Tıklıyoruz ve sağ üst köşedeki widget ekle butonuna tıklıyoruz.

Örnek Resim:

Ekli dosyayı görüntüle 1601

2-...

Bu kaynak hakkında daha fazla bilgi ...

Son düzenleme:
Bak şimdi KarabasaN KarabasaN , 2 kullanıyorsun 3 soru sordun. 3nü 'de yazacağım. Şimdi. Dikkatli oku.
  1. briwium modern istatistik 2.X için yok. Bunun yerine sana kendi istatistiğini gösterdim.
  2. Widget eklemek için Video - XenForo 2 Widget Kullanımı bu başlığı incele dedim,
  3. Eklemek istediğin Bu pozisyonlarda göster: seçeneklerini kullanarak istediğin bölümde kullanabilirsin.
  4. xenForo.gen.tr gibi bir görünüm elde etmeni istemem, farklılık yarat isterim. Sen yapmak istediğin görünümü söyle, biz sana yardımcı olalım. Yazı fontundan bahsediyorsan; onuda sana vermiştim.
CSS:
<link href='//fonts.googleapis.com/css?family=Open+Sans:400,700|Exo:300,400,700' rel='stylesheet' type='text/css'>
Yeterince açıkladım mı :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bak şimdi KarabasaN KarabasaN , 2 kullanıyorsun 3 soru sordun. 3nü 'de yazacağım. Şimdi. Dikkatli oku.
  1. briwium modern istatistik 2.X için yok. Bunun yerine sana kendi istatistiğini gösterdim.
  2. Widget eklemek için Video - XenForo 2 Widget Kullanımı bu başlığı incele dedim,
  3. Eklemek istediğin Bu pozisyonlarda göster: seçeneklerini kullanarak istediğin bölümde kullanabilirsin.
  4. xenForo.gen.tr gibi bir görünüm elde etmeni istemem, farklılık yarat isterim. Sen yapmak istediğin görünümü söyle, biz sana yardımcı olalım. Yazı fontundan bahsediyorsan; onuda sana vermiştim.
CSS:
<link href='//fonts.googleapis.com/css?family=Open+Sans:400,700|Exo:300,400,700' rel='stylesheet' type='text/css'>
Yeterince açıkladım mı :)

Yapmak istediğim brivium değildi o örnekti ordaki gibi daha küçük yazılarla son mesajlar. buradakini o yüzden örnek verdim ona benzediği için :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
KarabasaN KarabasaN , Görünüm ve diller - Temalarınız - Kullandığın tema - Tema özellikleri - Metin düzenlemeleri kısmına baktın mı? Bölümde yazı stilleri ve boyutunu ayarlaman için gerekli seçenekler var.

Konu nerelere gelmiş ya. Konunun kendisi xenforo 2'de istatistikler nasıl eklenir, E Emre istatistikler nasıl eklenir diye başka bir sitenin linkini ekliyor. Biz bu konuyu hem yazılı hemde Video - XenForo 2 Widget Kullanımı uygulamalı olarak anlattık zaten. KarabasaN KarabasaN sizin isteğinizin font ile alakası yok bu durum font-size ile alakalı değerini düşüreceksiniz. Bunu nasıl yapacaksınız; Şablonlarınızda extra.less şablonunu bulun aşağıdaki kodu ekleyin.

Kod:
.structItem-title {
        font-size: 14px;
        }

Bu sitede aşağıdaki css kodunu kullanıyor

Kod:
.structItem-title {
        height: 25px;
        overflow: hidden;
        line-height: 25px;
        }

Tabii cevaplar, üye isimleri vs küçültmek için bir işlem yapmak istiyorsanız detaylıca anlatırım. Şu an anlatmak istediğim işleyiş şeklidir.

Konu nerelere gelmiş ya. Konunun kendisi xenforo 2'de istatistikler nasıl eklenir, E Emre istatistikler nasıl eklenir diye başka bir sitenin linkini ekliyor. Biz bu konuyu hem yazılı hemde Video - XenForo 2 Widget Kullanımı uygulamalı olarak anlattık zaten. KarabasaN KarabasaN sizin isteğinizin font ile alakası yok bu durum font-size ile alakalı değerini düşüreceksiniz. Bunu nasıl yapacaksınız; Şablonlarınızda extra.less şablonunu bulun aşağıdaki kodu ekleyin.

Kod:
.structItem-title {
        }

Bu sitede aşağıdaki css kodunu kullanıyor

Kod:
.structItem-title {
        height: 25px;
        overflow: hidden;
        line-height: 25px;
        }

Tabii cevaplar, üye isimleri vs küçültmek için bir işlem yapmak istiyorsanız detaylıca anlatırım. Şu an anlatmak istediğim işleyiş şeklidir.

Evet üstad üye isimleri, kategori açılış tarihi gibi lüzumsuz verileri kaldırılması istiyorum. buda extra css ile mi alakalı ?

Evet kardeşim, bir anlatım hazırlayacağım.

XDinc ovunc un yaptığı çok güzel xf 2.0 istatistik var bence görselliği harika paylaşırsa herkes faydalanır.

Son düzenleme:
XDinc ovunc un yaptığı çok güzel xf 2.0 istatistik var bence gösrselliği harika paylaşırsa herkes faydalanır.

Onu ben yapmadım bir çok alanı sorunlu olan bir eklenti aslında.
Bu yüzden bir kaç bölümü üzerinde hala çalışıyorum örneğin kaynak sayısına göre kullanıcı sıralama yeni bitti.
js dosyaları üzerinde farklı bir metod uyguladım cdn ile çalışıyor bu hafta sonuna kadar nasipse paylaşırım.

Benim için burda paylaşmama gibi bir durum söz konusu değil yani :)...
Kendim eklerim seve seve...

XDinc ovunc ellerine emeklerine sağlık kardeşim. Düşünmen bile yeter.

Onu ben yapmadım bir çok alanı sorunlu olan bir eklenti aslında.
Bu yüzden bir kaç bölümü üzerinde hala çalışıyorum örneğin kaynak sayısına göre kullanıcı sıralama yeni bitti.
js dosyaları üzerinde farklı bir metod uyguladım cdn ile çalışıyor bu hafta sonuna kadar nasipse paylaşırım.

Benim için burda paylaşmama gibi bir durum söz konusu değil yani :)...
Kendim eklerim seve seve...
XDinc ovunc senin eklentilerin her daim sağlamdır hocam o eklentideki sorunlarıda halledersen bi harika olur 2.0 için en gerekli
eklenti vietnamlıların xf 1 istatistiğinin benzeri olmuş ama 2.0 için süper bi görüntüsü var geliştirildiğinde ise harika olur.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.