Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Xenforo 2 zamanlanmış görevler çalışmıyor

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

Ugur

Destek Ekibi
Yönetici
Destek ekibi
SMS onaylı
Vbulletin 4 ten xenforoya geçiş sonrası zamanlanmış görevler (sitemap, üye forum istatistikleri vs..) otomatik çalışmıyor. Manuel çalışıyor. Otomatik çalışması için ne yapmak gerekiyor? Bir ayarı filan var mıdır?

image.jpg

Merhaba,
Neye dayanarak çalışmadığını düşünüyorsunuz ?

Merhaba,
Neye dayanarak çalışmadığını düşünüyorsunuz ?

Geçiş işlemini 15 şubatta yaptım ve son görevler o tarihte görünüyor. Oluşturduğum sitemap ilk günki gibi duruyor yenilemiyor. Yeni üye kayıt olunca, yeni konu mesaj vs yazılınca istatistiklerde bir değişiklik olmuyor.

Ayrıca konu görüntüleme sayıları da yenilenmiyor ve Bugün çevrimiçi olanlar da yanlış gösteriyor.

Son düzenleme:
Peki el ile çalıştırdığınızda herhangi bir hata v.s alıyormusunuz ?

Elle çalıştırınca hiçbir hata vermiyor sayaçlar güncelleniyor.

Aklıma gelen bir kaç olasılık var ugur ama ilk önce xenforo güncel sürümü ile dosyaları komple yenileyerek upgrade yap bakalım ne olacak.
Bunun dışında olasılıklarda eklenti desem ne alaka diyesim geliyor :confused: bunun dışında ise bir ihtimalde sunucu ile alakalı olabilir belki.
Şu an kafam basmadı açıkcası düşünelim sen dediğim uygula önce ;)

xenforo güncel sürüm kurulu zaten.

Dosya sağlık kontrolü yaptığım zaman 3 dosya bulunamadı diyor, Eksik dosyaları yeniden ftpye atıyorum ama otomatik siliniyor. Defalarca denedim o 3 dosya yüklenmiyor.

filesys.jpg

Bana admincp ve FTP atarmısın bir ara inceleyeyim şu durumu.

Bana admincp ve FTP atarmısın bir ara inceleyeyim şu durumu.
Durumu sunucuya bildirdim. Guvenlik acisindan yuklenmiyor olabilir dediler. Yuklenmeyen dosyalari onlara gonderdim. Bu gece veya yarin ilgilenecekler.

Ben sahsen bu dosyalarin zamanlanmis gorevlerin calismamasi ve sayaclarin guncellenmemesi ile bir alakasi oldugunu tahmin etmiyorum. Bir bakarsan sevinirim. Tesekkurler.

Son düzenleme:

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.