Neler yeni

Çözüldü Xenforo 2 zamanlanmış görevler çalışmıyor

Ugur

Moderator
Yönetici
xF Mod
Web sitesi
www.topragizbiz.com
Vbulletin 4 ten xenforoya geçiş sonrası zamanlanmış görevler (sitemap, üye forum istatistikleri vs..) otomatik çalışmıyor. Manuel çalışıyor. Otomatik çalışması için ne yapmak gerekiyor? Bir ayarı filan var mıdır?

Ugur

Moderator
Yönetici
xF Mod
Web sitesi
www.topragizbiz.com
Merhaba,
Neye dayanarak çalışmadığını düşünüyorsunuz ?
Geçiş işlemini 15 şubatta yaptım ve son görevler o tarihte görünüyor. Oluşturduğum sitemap ilk günki gibi duruyor yenilemiyor. Yeni üye kayıt olunca, yeni konu mesaj vs yazılınca istatistiklerde bir değişiklik olmuyor.

Ayrıca konu görüntüleme sayıları da yenilenmiyor ve Bugün çevrimiçi olanlar da yanlış gösteriyor.

Son düzenleme:

eTiKeT™

value="{XenGenTr}"
Yönetici
xF Master
Web sitesi
vbulletin.web.tr
Aklıma gelen bir kaç olasılık var ugur ama ilk önce xenforo güncel sürümü ile dosyaları komple yenileyerek upgrade yap bakalım ne olacak.
Bunun dışında olasılıklarda eklenti desem ne alaka diyesim geliyor :confused: bunun dışında ise bir ihtimalde sunucu ile alakalı olabilir belki.
Şu an kafam basmadı açıkcası düşünelim sen dediğim uygula önce ;)

Ugur

Moderator
Yönetici
xF Mod
Web sitesi
www.topragizbiz.com
xenforo güncel sürüm kurulu zaten.

Dosya sağlık kontrolü yaptığım zaman 3 dosya bulunamadı diyor, Eksik dosyaları yeniden ftpye atıyorum ama otomatik siliniyor. Defalarca denedim o 3 dosya yüklenmiyor.

Ugur

Moderator
Yönetici
xF Mod
Web sitesi
www.topragizbiz.com
Bana admincp ve FTP atarmısın bir ara inceleyeyim şu durumu.
Durumu sunucuya bildirdim. Guvenlik acisindan yuklenmiyor olabilir dediler. Yuklenmeyen dosyalari onlara gonderdim. Bu gece veya yarin ilgilenecekler.

Ben sahsen bu dosyalarin zamanlanmis gorevlerin calismamasi ve sayaclarin guncellenmemesi ile bir alakasi oldugunu tahmin etmiyorum. Bir bakarsan sevinirim. Tesekkurler.

Son düzenleme: