Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!
Xenforo 2 Watermark System (STWM2)

XF 2.1 Eklenti Xenforo 2 Watermark System (STWM2) 1.2.0

Bu eklenti, add-ons XenForo 2.1.X ile uyumlu ve stabil olarak çalışmaktadır.
Merhaba;

Geçtiğimiz günlerde netr0n netr0n hocamın yardımlarıyla v8 teması alınarak, yeni sistem üzerinde devam etme kararı almıştık.

Buraya kadar herşey normal.

Fakat;

DB yedeği alınırken fark edilen dosya boyutu büyüklüğü, bu eklentinin 1 eklenen resim ve 1 de filigranlı olarak eklenen resim olmak üzere DB'yi aşırı büyüttüğünü fark ettik.

DB yedeklerinden anlaşıldığı gibi filigransız olarak eklenen resimlerin büyüklüğü yaklaşık 5GB, filigran eklenerek kaydedilen resimlerin büyüklüğü de yine 5GB dolaylarındaydı.

Biz bu eklentide bunun belirli bir ayarı olmadığı ve yine eklentinin yeni sürümümüz için DB'yi şişireceğinden dolayı eklentiyi kullanmama kararı aldık.

Sizin de bu şekilde sorunlarınız oldu mu?

Ya da fark ettiniz mi?

Görüşlerinizi alabilir miyim.

2.2.x de kullanılabilir mi?

Selamlar;

Uzun süredir watemark eklentisini kullanıyorum sorun yoktu ama son zamanlarda tüm resimler de değil ama bazı resimler de filigranda bozulmalar olmaya başladı neden kaynaklandığı hakkında fikri olan var mı acaba?

Ekli dosyalar

• 5306C71F-655C-47DD-8B9D-D8B04EB99849.jpeg
    5306C71F-655C-47DD-8B9D-D8B04EB99849.jpeg
    593.6 KB · Görüntüleme: 15
Selamlar;

Uzun süredir watemark eklentisini kullanıyorum sorun yoktu ama son zamanlarda tüm resimler de değil ama bazı resimler de filigranda bozulmalar olmaya başladı neden kaynaklandığı hakkında fikri olan var mı acaba?
Bazı durumlarda resmi işlerken bellek yetersiz gelebilir. Eminde değilim. Imagemagick seçip denediniz mi? Onun resim işlemeleri biraz daha kaliteli oluyor.

netr0n netr0n merhabalar. Konumu bir türlü halledemedim. Abartısız 30-35 dakikadır uğraşıyorum. Yardımcı olabilir misiniz hocam

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.