Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Kullanım tekniği XenForo 2 ücretli abonelik nasıl oluşturulur, nasıl kullanılır ?

Xenforo 2 ücretli abonelik sistemi nedir ?
Xenforo 2 ücretli abonelik sisteminin detaylıca açıklama gerek yok kısaca şöyle özetleyebiliriz.​
Forumda bir kategori açtınız ve içeriğini özel konular, paylaşımlar, gizli içerikler ile doldurdunuz.​
Bu alanı da gizlediniz ve bu alana erişimi ücretli yapmak istiyorsunuz. işte bu işlemi otomatik olarak yapmak için ücretli abonelik sistemini kullanabilirsiniz.​
Bu sade forumları gizlemek için değilde daha farklı uygulamalar içinde kullanılabilir bu tamamen sizin hayal dünyanıza ve ihtiyaçlarınıza göre değişiklik gösterir. İşte bu gibi durmlarda ücretli abonelik sistemini kullanarak daha pratik ve hızlı bir yönetim sağlaya bilirsiniz.​

Xenforo 1 Ücretli abonelik sistemini nasıl temin ederim?
Xenforo 2 sisteminin kendi sistemine entegre olarak her xenforo 2 forum yazılımın içde vardır. İlave bir yazılıma ihtiyaç duymadan kolaylıkla forumlarınızda kullanabilirsiniz.​

Xenforo 1 ücretli abonelik sitemi nasıl kullanılır?
Bu adımlarda foruma zarar verecek, yapısını bozacak bir işlem yapılmamaktadır, sadece yazdıklarımı dikkatli okuyup, anlayıp uygulamanız yetereli.​

Ücretli abonelik nasıl oluşturulur

Adım 1.
Yeni kullanıcı grubu oluşturun!

Admin kontrol paneli >> Gruplar ve izinler >> Kullanıcı grupları >> Kullanıcı grubu ekle.
Xenforo 2 - Kullanıcı grubu ekle.png

Adım 2 : Ücretli abonelik kombinasyonu oluşturun.
Admin kontrol paneli > Kullanıcılar >> Ücretli abonelikler >>
Xenforo 2 - Ücretli abonelik oluştur.png

xenforo 2 ücretli abonelik nasıl yapılır.png

Ödeme alamak için paypal dışında uygulamalar;​
İşlemlerini bu kadar, bundan sonrası için kullanıcıdan ödeme alındıktan sonra benim kullanıcım Ücretli abonelik grubu isiminde gruba geçecektir.​
Kullanıcı grup izinlerinizi, forum, kategori yetkilerini ihtiyaçlarınıza göre düzenleye bilirsiniz.​
Fikir olması açısında vip üyelik mantığı ile farklı bir anlatım, xenforo 1 için fakat mantık aynıdır.​
Ücreti elden yada banka havalesi ile alanların manuel olarak ücreti alınan kullanıcıyı nasıl ücreti aboneliğe dahil ederiz, sorusuna aşağıdaki konuda çözüm bula bilirsiniz.​

Son düzenleme:

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.