Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

[XenGenTr] Style V9 yayınlandı!

Yeni temamız olan V9 yayınlandı ve satışa sunuldu, inceleyerek yorum yapmak için bağlantıyı ziyaret ediniz..~ Daha fazla bilgi ~

Video XenForo 2 Terfi Sistemi Nasıl Kullanılır?

ramooo19

XGT Müşterisi
XGT Müşterisi
XGT Onaylı
Kullanıcı
Web sitesi
gsmgezgini.com
Benim bir önerim olamaz, sadece olması gereken mantığı size özetleye bilirim ve buna göre siz bir yol seçersiniz.

Ben bir kullanıcının grubunu neden değiştireceğim ?
Soru bu, ben neden değiştiririm ? 100 mesajı olan kullanıcı özel forumları görsün, yada özel izinler edinsin. O zaman demek ki bana farklı bir kullanıcı grubu şart.

Hayır sadece rank değiştirmek istiyorum yetkiler aynı kalsın, o zaman yine bir kullanıcı grubu şart, ama izinleri normal kullanıcı grubu ile aynı ayarlamam gerekli.

Yok sadece çalışkan üye yazsın yeter öyle ise özel kullanıcı başlıklarını kullanırım.
peki bu sistemin daha basit ve kolay yöntemi yokmu? :)

ramooo19

XGT Müşterisi
XGT Müşterisi
XGT Onaylı
Kullanıcı
Web sitesi
gsmgezgini.com
Bunu zaten 1 kere yapıyorsunuz daha sonra sistem çalışmaya başlıyor. En basit olarak video'da anlattık. :)
nasıl yani tek tek yapılmıyormu misal

yeni uye
Üye
Çalışkan Üye
Hevesli Üye vb... bunun gibi üyeler olcak fakat normal kullanıcı ile aynı yetkide olcak!
bu üye türleri için ayrı ayrı kullanıcı grubu açmaya gerek varmı ?? onu bilmek istiyorum ???

netr0n

XenGenTr
Yönetici
XGT Master
XGT Onaylı
Web sitesi
netron.web.tr
nasıl yani tek tek yapılmıyormu misal

yeni uye
Üye
Çalışkan Üye
Hevesli Üye vb... bunun gibi üyeler olcak fakat normal kullanıcı ile aynı yetkide olcak!
bu üye türleri için ayrı ayrı kullanıcı grubu açmaya gerek varmı ?? onu bilmek istiyorum ???

Anlatmak istediğim bu değil. Tabii ki grup oluşturacaksınız. Anlatmak istediğim hergün grup oluşturmuyoruz, gruplarımızı oluşturup, terfi sistemimizi ayarlıyoruz ve daha sonra sistem sağlıklı şekilde çalışmaya devam ediyor.

ramooo19

XGT Müşterisi
XGT Müşterisi
XGT Onaylı
Kullanıcı
Web sitesi
gsmgezgini.com
Anlatmak istediğim bu değil. Tabii ki grup oluşturacaksınız. Anlatmak istediğim hergün grup oluşturmuyoruz, gruplarımızı oluşturup, terfi sistemimizi ayarlıyoruz ve daha sonra sistem sağlıklı şekilde çalışmaya devam ediyor.
peki stand art kullanıcı grubunu seçsem herhangi bir sorun teşkil edermi nasıl olsa bu grubların yetkisi olmayacak ??

eTiKeT™

value="{XGT}"
Yönetici
XGT Master
XGT Onaylı
Web sitesi
xenforo.gen.tr
peki stand art kullanıcı grubunu seçsem herhangi bir sorun teşkil edermi nasıl olsa bu grubların yetkisi olmayacak ??
Sizin tam olarak yapmak istediğinzi nedir anlamadım açıkcası, bu sistem ile kullanıcıları otomatik olrak farklı kullanıcı gruplarına transfer etmek için kullanılır.
Yani yetksi, kaydırılacak kullanıcı grubu sizi bağlar, sadece dikakt etmeniz gereken hangi şartlarda hangi kullanıcı gurubundakileri hangi kullanıcı grubuna taşınacağı ayarlarını dikkatli yapmaktır.

ramooo19

XGT Müşterisi
XGT Müşterisi
XGT Onaylı
Kullanıcı
Web sitesi
gsmgezgini.com
Sizin tam olarak yapmak istediğinzi nedir anlamadım açıkcası, bu sistem ile kullanıcıları otomatik olrak farklı kullanıcı gruplarına transfer etmek için kullanılır.
Yani yetksi, kaydırılacak kullanıcı grubu sizi bağlar, sadece dikakt etmeniz gereken hangi şartlarda hangi kullanıcı gurubundakileri hangi kullanıcı grubuna taşınacağı ayarlarını dikkatli yapmaktır.
hafta sonu bakarım artık o işe hafta içi yoğunum kafa veremiyorum :) illede şart bir şey değil sanırım olmadı hiç eklemem :D

ramooo19

XGT Müşterisi
XGT Müşterisi
XGT Onaylı
Kullanıcı
Web sitesi
gsmgezgini.com
Benim bir önerim olamaz, sadece olması gereken mantığı size özetleye bilirim ve buna göre siz bir yol seçersiniz.

Ben bir kullanıcının grubunu neden değiştireceğim ?
Soru bu, ben neden değiştiririm ? 100 mesajı olan kullanıcı özel forumları görsün, yada özel izinler edinsin. O zaman demek ki bana farklı bir kullanıcı grubu şart.

Hayır sadece rank değiştirmek istiyorum yetkiler aynı kalsın, o zaman yine bir kullanıcı grubu şart, ama izinleri normal kullanıcı grubu ile aynı ayarlamam gerekli.
Kod:
Yok sadece çalışkan üye yazsın yeter öyle ise özel kullanıcı başlıklarını kullanırım.

peki rank sistemini kullanabilirmiyiz yoksa metinolarakmı yazar ??

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar