Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Video XenForo 2 Terfi Sistemi Nasıl Kullanılır?

netr0n Kullanıcımız yeni bir kaynak oluşturdu:

XenForo 2 Terfi Sistemi Nasıl Kullanılır? - Kullanıcı gruplarımızı oluşturmuş olduğumuz diğer gruplara otomatik olarak terfi ettiriyoruz.

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

Kullanıcılarımızı mesaj sayısına dayalı başka üye gruplarına otomatik olarak terfi ettiriyoruz.

Bu kaynak hakkında daha fazla bilgi ...

Benim bir önerim olamaz, sadece olması gereken mantığı size özetleye bilirim ve buna göre siz bir yol seçersiniz.

Ben bir kullanıcının grubunu neden değiştireceğim ?
Soru bu, ben neden değiştiririm ? 100 mesajı olan kullanıcı özel forumları görsün, yada özel izinler edinsin. O zaman demek ki bana farklı bir kullanıcı grubu şart.

Hayır sadece rank değiştirmek istiyorum yetkiler aynı kalsın, o zaman yine bir kullanıcı grubu şart, ama izinleri normal kullanıcı grubu ile aynı ayarlamam gerekli.

Yok sadece çalışkan üye yazsın yeter öyle ise özel kullanıcı başlıklarını kullanırım.
peki bu sistemin daha basit ve kolay yöntemi yokmu? :)

Bunu zaten 1 kere yapıyorsunuz daha sonra sistem çalışmaya başlıyor. En basit olarak video'da anlattık. :)
nasıl yani tek tek yapılmıyormu misal

yeni uye
Üye
Çalışkan Üye
Hevesli Üye vb... bunun gibi üyeler olcak fakat normal kullanıcı ile aynı yetkide olcak!
bu üye türleri için ayrı ayrı kullanıcı grubu açmaya gerek varmı ?? onu bilmek istiyorum ???

nasıl yani tek tek yapılmıyormu misal

yeni uye
Üye
Çalışkan Üye
Hevesli Üye vb... bunun gibi üyeler olcak fakat normal kullanıcı ile aynı yetkide olcak!
bu üye türleri için ayrı ayrı kullanıcı grubu açmaya gerek varmı ?? onu bilmek istiyorum ???

Anlatmak istediğim bu değil. Tabii ki grup oluşturacaksınız. Anlatmak istediğim hergün grup oluşturmuyoruz, gruplarımızı oluşturup, terfi sistemimizi ayarlıyoruz ve daha sonra sistem sağlıklı şekilde çalışmaya devam ediyor.

Anlatmak istediğim bu değil. Tabii ki grup oluşturacaksınız. Anlatmak istediğim hergün grup oluşturmuyoruz, gruplarımızı oluşturup, terfi sistemimizi ayarlıyoruz ve daha sonra sistem sağlıklı şekilde çalışmaya devam ediyor.
peki stand art kullanıcı grubunu seçsem herhangi bir sorun teşkil edermi nasıl olsa bu grubların yetkisi olmayacak ??

peki stand art kullanıcı grubunu seçsem herhangi bir sorun teşkil edermi nasıl olsa bu grubların yetkisi olmayacak ??
Sizin tam olarak yapmak istediğinzi nedir anlamadım açıkcası, bu sistem ile kullanıcıları otomatik olrak farklı kullanıcı gruplarına transfer etmek için kullanılır.
Yani yetksi, kaydırılacak kullanıcı grubu sizi bağlar, sadece dikakt etmeniz gereken hangi şartlarda hangi kullanıcı gurubundakileri hangi kullanıcı grubuna taşınacağı ayarlarını dikkatli yapmaktır.

Sizin tam olarak yapmak istediğinzi nedir anlamadım açıkcası, bu sistem ile kullanıcıları otomatik olrak farklı kullanıcı gruplarına transfer etmek için kullanılır.
Yani yetksi, kaydırılacak kullanıcı grubu sizi bağlar, sadece dikakt etmeniz gereken hangi şartlarda hangi kullanıcı gurubundakileri hangi kullanıcı grubuna taşınacağı ayarlarını dikkatli yapmaktır.
hafta sonu bakarım artık o işe hafta içi yoğunum kafa veremiyorum :) illede şart bir şey değil sanırım olmadı hiç eklemem :D

Benim bir önerim olamaz, sadece olması gereken mantığı size özetleye bilirim ve buna göre siz bir yol seçersiniz.

Ben bir kullanıcının grubunu neden değiştireceğim ?
Soru bu, ben neden değiştiririm ? 100 mesajı olan kullanıcı özel forumları görsün, yada özel izinler edinsin. O zaman demek ki bana farklı bir kullanıcı grubu şart.

Hayır sadece rank değiştirmek istiyorum yetkiler aynı kalsın, o zaman yine bir kullanıcı grubu şart, ama izinleri normal kullanıcı grubu ile aynı ayarlamam gerekli.
Kod:
Yok sadece çalışkan üye yazsın yeter öyle ise özel kullanıcı başlıklarını kullanırım.

peki rank sistemini kullanabilirmiyiz yoksa metinolarakmı yazar ??

Teşekkürler.

Son düzenleme:
ne yaptıysam video da defalarca izleyip yaptım nedense bu terfi sistemini çalışstıramadım

terfi edilecek grubları bile "Yeni Kullanıcı" Grbundan koplayadım sonuç nafile :(

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.