Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Xenforo 2 sürümünde resimler copy paste yoluyla nasıl çekilir?

elfdaily.com

Sabit kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Bahsettiğim olay tam olarak aşşağıdaki gifli anlatımda mevcuttur xenforonun orjinal sitesinde dahi çözüm yok neden bizde olmasın :D

TwPSabo.gif

bayağı araştırdım bir alternatifini buldum ama 1 versiyonlar için TinyMCE editör eklentisini kullanarak bunu sağlayabilirsiniz
benim aradığım bu sorunun xenforo 2 versiyonlar için ne yapılabilir iyi akşamlar...

Son düzenleme:
Merhaba,
Eklediğiniz linklerden bir sonuç alamadım,bu neden ile ne istediğinizi de anlayamadım.

Şimdi diyorsunuz ki ben bu konuyu direk siteme kopyalayayım ve içeriğinde ki resimlerde çekilsin,doğrumudur?

sözel olarak anlatımı kopyala yapıştır yaptıgında büyük küçük harf aynen geçiyor o konuda sıkıntı yok ama xenforo 2 de bi resmi kopyalayıp yapıştırırsanız resim aynen geçer ama dosyayı sitenize çekerek geçer ben başka urlden resmin direk geçmesini istiyorum

kopyala yapıştır yaparak yukarıdan ctrl p yaparak link ekleyerek ekleniyor ama uzun işlerde zor oluyor

Son düzenleme:
Kopyala yapıştır ile bir veriyi direk kendi forum veritabanı yada FTP yükleyemezsiniz.
Örnek: İlk mesajınızı kendi forumunuzda bir konu açın ve kopyalayın, içerik aynen görünecektir.
Konuyu düzenle diyerek içine girdiğinizde eklenmiş resim linki aynen şu şekilde görünecektir. [IMG]https://xenforo.gen.tr/attachments/twpsabo-gif.2486/[/IMG]
Yani ekli resimler direk IMG tagı ile sisteme entegre edilir.
Ancak o resmi sadece bu foruma üye olan kullanıcılar görebilir,yani siz diğer kullanıcılarınız göremeyecektir.

Tabi ilave bir eklenti kullanılmıyor ise...

eTiKeT™ eTiKeT™ işte hocam ben sisteme entegre istemiyorum forum yeterince kalabalık oldugu için resim urllerini kopyala yapıştır yapıp baska sitelerden çekmek istiyorum dosya ekleme sistemi dışında yukarıdaki gife bakarsanız açıkça anlatılmış tam olarak onu kastediyorum

ben dosya ekle sistemini kapattıgımda resimler kopyala yapıştır ile aynen gelmiyor text editöre ama editörden resim ekle butonundan link eklersem resim ekleniyor demek istedigim örnegin hizliresim.com dan bi resmi kopyaladım bu yazı yazdıgım yere yapıştırdım bunu hem görsel olarak gözüksün yapıştırır yapıştırmaz hemde attachments yani dosya yöneticisi dışında olsun baska site urlsinden çeksin istiyorum umarım anlatabilmişimdir teşekkürler

/**Otomatik olarak arka arkaya atılmış mesak birşeltirildi **\

ek olarak bunu vbulletinde olan Gelişmiş editör (WYSIWYG) bağdaştırabiliriz nereyi kopyalıyorsan aynen resimlerle yazılarla geçmesi

Son düzenleme:
Olya iyece sarpa sardı açıkcası.
Bakın bir SİTEDEN resimi, kopyala yapıştır yaptığınızda SİTENİZE [IMG] RESİM ADRESİ [IMG] tagı arasında eklenir.
Yani sunucunuza,ver, tabanınıza yüklenemez zaten.

Bunu yapmak için ise editörörünüz geliş editör konumunda olması gereklidir. Gelişmiş editöre ise resimdeki butonu kullanarak geçiş yapabilirsiniz.
2-surumunde-resimler-copy-paste-yoluyla-nasil-cekilir_1397.png
İste kopyala yapıştır ile açılan konun sonu
XenGenTrKategorikon_Demo.gif

eTiKeT™ eTiKeT™ hocam şöyle anlatıyım sizin bu yüklediğiniz resim ftpnize otomatik kaydedildi yani resmi kopyalayıp yapıştırınca resmi ftp adresinize çekip paylaştı örnegin xenforo.gen.tr/data/attachments/2/2488-d8f38d0e175771dbe927617b050124f2.jpg ben resim hangi urlde barınıyorsa onun urlsini kullanmak istiyorum siz bi hizliresim.comdan url sağ tıklayıp kopyaladıgınızı farzedin sonra gelip buraya yapıştırdınız resim direk görüntülü çıktı ama (yüklemedi hizliresimin sunucusundan resimi çekti) istedigim bu imkanım olsada sesli anlatsam :)) ama siz anlamadıysanız hiçbir Türk xenforo editleyenlerinin anlayacağını sanmıyorum sorun basit anlatımı zor yada sorun bende :) kolay gelsin ellerine sağlık yinede

Arkadaşım İnan 3 defa okudum ama tam olarak ne istediğinizi ben de anlayamadım ;)

İstersen sen de pc ekranından bir video kaydet ve YouTube yükle. O zaman hem sesli hem de hareketli olarak tam olarak ne istediğini anlamış oluruz.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.