Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Xenforo 2 Profil alanına seçenek ekleme (özel)

PATRON

Sabit kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Arkadaşlar selamlar,
Sitem seat markasına ait bir otomobil forumu ( www.seatclubworld.com )
Şu anda Xenforo 1.x sürümündeyim eklentimin betası çıktı stabili çıkacak bir kaç güne 2.x sürümüne geçeceğim)
Benim 1 sorum ve 1 tane de projem var fikirlerinize ve yardımınıza çok ihtiyacım var.

Sorum ise şu;
EK'de resim de gördüğünüz gibi özel kullanıcı alanına oluşturmuş olduğum Seat marka otomobile ait 200+ donanım, motor seçenekleri mevcut.
NOT: Alfabetik isim sırasına göre oluşturulmuş, üye olunurken tıklayıp seçmeli olarak profil alanı bulunmakta ve bunu mesaj içerisindeki profil de gösteriyor. (EK'de resmi var) Şöyle bir sorun var ki Seat her hangi bir donanım veya motor seçeneği çıkarttığın da listeye eklemek istiyorum alfabetik sıralama da örneğin 105. sıraya koymam gerekiyor. Şimdi ben bunu 105. sıraya koyduğum da ise 105. sıradaki otomobile ait donanım hangi üyeler profilinde seçmişse direk yeni eklemiş olduğum donanımla değiştiriyor. Yani arasına hiç bir şekil de ekletmiyor ekletse bile 105. sıra ve üstünde olan tüm donanımları kaydırıyor ve binlerce üyenin araç bilgisi değişiyor. Bunu xenforo yapımcılarına söyledim ama mümkün değil dediler! Oysa ki yıllardır vbulletin de bu şekilde sorunsuz ekleyebiliyordum taa ki xenforoya 3 yıl öncesinde geçene kadar. Şimdi onlarca eksik donanım var ekleyemiyorum sıralama kayıyıor. En alta sıraya göre yazsam donanımlar birbirine girer hangisi nerede kimse bulamaz. Bunu çözemedim eğer çözersem şimdi bahsedeceğim projeye geçmeyeceğim ve yükten kurtaracak.

Projem ise;
Hali hazırdaki "Aracınız" adında ki özel profil alanını komple silip, üyelerin EK'de ki resimde göstermiş olduğum otomobil donanımı vardı ya orasını tıklanabilir yapmak. Tıklanabilir yaptığım da ise pop-up pencereyle bu araç ve donanıma ait "teknik detayların" çıkmasını istiyorum.

Örnek link: Loading site please wait... bu ilanın teknik özellikler tıklarsanız buradaki verileri aynen sitem de ki profil alanında göstermek istiyorum. Bunu da 2 yolla halledeceğim.
1- BOT ile herhangi bir siteden veriyi çekip profilde göstermek,
2.SCRİPT yazdırıp Seat markasına ait tüm motor, donanımları manuel ekleyip bunlara ait bilgileri doldurup sistemi sahibinden.com da ki gibi hazır hale getirmek. Bu script FTP ve phpmyadmin veritabanına oluşturup oradan veriyi çekmesini sağlayacağım.

NOT: Özel kullanıcı alanından bunu eklemek istemiyorum çünkü ileri de alt donanım çıktığın da yine alfabetik sıralamanın kaymasını istemiyorum. Profil ayarlarına girdiğimiz de oradan seçmeli olarak gösterilmesini istiyorum.

Bu hususta sizlerden yardım bekliyorum. Serhat ve Netron arkadaşlarım özellikle sizlerden bu hususta yardımcı olmanızı rica ediyorum :)

Ekli dosyalar

• Screenshot_1sadfasd.jpg
    Screenshot_1sadfasd.jpg
    115 KB · Görüntüleme: 70
  • Screenshot_1xdvz.jpg
    Screenshot_1xdvz.jpg
    14.1 KB · Görüntüleme: 67
Son düzenleme:
Şimdi sıralamada xen dediği gibi değişiklik yapma olasılığınız yok eğer sıralamayı değiştirirseniz sizinde dediğiniz gib tüm sistem alt üst olur.
Varsayılan sistemde olmayacağını zaten söylemişler. Ancak bir eklenti ile bu yapılabilir.
Peki nasıl olabilir bu işe ? Eklenti olarak asıl kodlanır bilmiyorum ileri düzey bir bilginin olması şart ancak şu şekilde bu sorunu aşarsınız.

Örneğin forum,kategori açarken sırasını nasıl belirtiyorsunuz xxx forum 1000 yyy forum 2000 gibi manul olarak sırayı siz belirtir ve aradaki degerleride fazla tutursa o durumda çözersini bu olayı
Örnek
  • XXX 1000
    • XXYY 1100
    • XXZZ 1200
  • YYY 2000
  • ZZZ 3000
Kısacası bir eklenti olmadan bu durumu aşmanın mümkünatı yok. Bunuda kime yazdırısın ancak xen.com gelişmiş eklenti yazarları ile görüş fakat ne kadar isterler onuda bilmem kardeşim..

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.