Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Video XenForo 2 Kurulumu Nasıl Yapılır

netr0n Kullanıcımız yeni bir kaynak oluşturdu:

XenForo 2 Kurulumu Nasıl Yapılır - Bu video'da XenForo 2 kurulumu ve dil dosyası yüklemesi detaylı olarak anlatılmıştır

Bu video'da XenForo 2 kurulumu ve dil dosyası yüklemesi detaylı olarak anlatılmıştır.

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

Bu kaynak hakkında daha fazla bilgi ...

Önemli detayların paylaşıldığı şahane bir çalışma olmuş, ellerine sağlık kardeşim.

Bu arada yeni video serisi de özellikle yeni başlayanlar için çok faydalı olacak diye düşünüyor, merakla bekliyoruz.

Önemli detayların paylaşıldığı şahane bir çalışma olmuş, ellerine sağlık kardeşim.

Bu arada yeni video serisi de özellikle yeni başlayanlar için çok faydalı olacak diye düşünüyor, merakla bekliyoruz.

Teşekkür ederim abim, video çekimlerine ağırlık verdim zaten hedefimiz yeni başlayanlara yönelik bir çalışma. Sorulan sorulara cevap olacak videolar hazırlamaya çalışıyorum. Şu an bir kaç video hazır onlarında ayarlarının yaptıktan sonra yayınlayacağım. ;)

Bu arada bir soru sorayım. Ben upgrade sırasında "Data" ve "Internal-Data" izinlerini 777 yapmadan 755 olarak sorunsuz güncelleme yapabiliyorum. Bu konudaki tavsiyen nedir üstad ?

Bu arada bir soru sorayım. Ben upgrade sırasında "Data" ve "Internal-Data" izinlerini 777 yapmadan 755 olarak sorunsuz güncelleme yapabiliyorum. Bu konudaki tavsiyen nedir üstad ?

Normalde klasörlerin değerleri 755 olarak ayarlıdır. 755 ise grup olarak okuma ve çalıştırma izinlerine sahiptir. Biz data ve internal_data izinlerini kurulum ve güncelleme sırasında 777 olarak ayarlıyoruz. Sebebi ise tüm gruba okuma, yazma, çalıştırma izni vererek sağlıklı bir şekilde işlemi tamamlıyoruz.. 755'de bir sorun oluşturmaz ama bu aşamalarda 777 vermeni öneririm.

Forumda konusu vardı ama bulamadım. Ben de mesaj olarak buraya ilave edeyim dedim.

netr0n netr0n kardeşimin videoda bahsettiği hosting almadan önce hosting vermiş olduğu hizmetin xenforo'ya uyumlu olup olmadını şu şekilde test edebilirsiniz.

Ekteki "xenforo_requirements.php" dosyasını ftp ile host ana dizine kopyalayın. Sonrada

http://domain.ismi/xenforo_requirements.php olarak dosyayı çağırın. Bu size kurulum öncesi host Xenforo-2'nin ihtiyaçlarına ne kadar cevap verdiğini raporlayacaktır.

Ekli dosyalar

• xenforo_requirements.rar
    4.4 KB · Görüntüleme: 13
Teşekkür ederim abi, yerinde ve güzel bir paylaşım oldu. :)

Teşekkürler netr0n netr0n hocam .. Bir başka videonla siteme Facebook ile giriş ekledim, çok yararı oldu. .Daha önceden okumuştum ama videonda püfnoktaları gördüm Maşallah, Teşekkürler.

Yeni başlayanlar işin ve püf noktası için ThemeHouse.Com Uix2 Yaması Güncelleme nasıl yapılır soracağım ve sitesinden bilgiler vereceğim İngilizce ve Türkçe. Eğer yanlış yere açmışsam konuyu başka başlık ile açabilirim veya siz taşıyabiliyorsanız taşırsınız lütfen sorun yok inşallah ..

Xenforo2 Xf2 Fillezella Ftp için Themhouse coım upgrade güncelelem klasöründeki styles içinde ...jpg Xenforo2 Xf2 Fillezella Ftp için Themhouse coım upgrade güncelelem klasörü içindeki dosyalar _3.jpg Xenforo2 Xf2 Fillezella Ftp için Themhouse coım upgrade güncelelem klasörü içindeki dosyalar _2.jpg

Xenforo2 Xf2 Fillezella Ftp httodocs styles içindeki stiller hangisi değişecek nasıl klasör at...jpg Xenforo2 Xf2 Fillezella Ftp httodocs styles içinteki stiller hangisi değişecek nasıl klasör at...jpg

Yukarıda Uix2 nin yeni güncellemesi var Stilinin. Şimdi Ana tema gene güncelleme içinde var sanırım .. Xml belgesi 858 kb olan, style-uix.xml yazan . Sonra ''Js'' ve ''Styles'' var ama Styles dosyası Ftp içinde içinde 4 adet klasör olan bir yer. AcabaFtp'den uix'i açıp direkt buraya mı atıp değiştir yapacağız FileZilla içinde? Yoksa ''Js'' ve Styles'' dosyalarını direkt mi atacağız httpdocs içine? Ben bugün yapacaktım ama yapmadım, sorayım dedim eğer yapacak olsam ''Uix'' güncelelem paketi içindeki klasörü Ftp'deki Styles klasörü içine atardım ve ''Js'' i de zaten httpdocs'a atar değiştir tıklardım Filezilla'da. Vds sunucu plesk panel sunucuda ise Ftp zip, rar şeklinde atılıp açılıyor değiştire tıklanıyor, bunu da diyelim ve orda da zip'in nereye atılacağını ustalar, hocalar söylerse sevinirim ..

Belki çok basit bir cevabı var ama arkadaşlar yeni başlayanlar için gerçekten büyük sorular bunlar :D ..

Son düzenleme:
Teşekkürler netr0n netr0n hocam .. Bir başka videonla siteme Facebook ile giriş ekledim, çok yararı oldu. .Daha önceden okumuştum ama videonda püfnoktaları gördüm Maşallah, Teşekkürler.

Yeni başlayanlar işin ve püf noktası için ThemeHouse.Com Uix2 Yaması Güncelleme nasıl yapılır soracağım ve sitesinden bilgiler vereceğim İngilizce ve Türkçe. Eğer yanlış yere açmışsam konuyu başka başlık ile açabilirim veya siz taşıyabiliyorsanız taşırsınız lütfen sorun yok inşallah

Sorunu xenforo sorunlar kategorisinde sorabilirsiniz. Biz konu açarak size atama yapamayız ne yazık ki. Aksi takdirde bu mesajınız görmezden gelinebilir,gözden kaçabilir...

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.