Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

xenforo 2 için puan sistemi

SouLW3

xFanatik
Kullanıcı
xenforo2 credi sistemi veya puan sistemi gibi bir sistem yoksa xenforo yu bırakmak zorunda kalacağım galiba :(

xenforo 1 için hazır yazılmış credit system var xenforo 2 için biraz daha beklemeniz gerekiyor. XenForo bırakıp bırakmamakta size bağlı ;)

hocalarım şöyle bir eklenti var mı? link gizleme eklentisi var gizliyor fakat benim istediğim şey linki gizlesin belirli mesajı olanlara açsın veyahut linki gizlesin belirli üye grupları görebilsin? böyle bir eklenti var mı? veya nasıl yapabilirim? xenforo 2 için

eTiKeT™ eTiKeT™ netr0n netr0n

Bu eklenti ile bunu yapabilirsiniz : XenForo 2 - [KL] Editor Manager - Türkçe
Ancak gizlenecek linklere hide tag eklemelisiniz :

• HİDE - gizleme sistemi
    • İçeriği çeşitli koşullar sağlanıncaya dek gizler:
      1. Kullanıcıkonuya yanıt verdiğinde veya
      2. Kullanıcı konuyu beğendiğinde veya
      3. Kullanıcının mesaj sayısına dayalı veya
      4. Kullanıcı mesaj yazana yada beğenene dek gizler
    • Gizleme kodlarını görmezden gelebilme yetkisi.

Arkadaşlar 1.x versiyonlarında bu mümkün fakat şu an xenforo 2'de yok. Yani yeni piyasa çıkmış bir sürüm. Toparlanması biraz zaman alacaktır. Eğer bu gibi eklentileri sizler için çok gerekli ise, xenforo 2 ihtiyaçlarınızı karşılayana kadar 1.x sürümünde kalabilirsiniz ki bunu da her fırsatta söylüyorum. XF 2 de credi sistemi yok ise ben xenforo bırakacağım demek yerine xenforo 1 ile devam edip xenforo 2'de bu konuda eksikliklerini giderene kadar 1 ile devam edebilirsiniz.

Arkadaşlar 1.x versiyonlarında bu mümkün fakat şu an xenforo 2'de yok. Yani yeni piyasa çıkmış bir sürüm. Toparlanması biraz zaman alacaktır. Eğer bu gibi eklentileri sizler için çok gerekli ise, xenforo 2 ihtiyaçlarınızı karşılayana kadar 1.x sürümünde kalabilirsiniz ki bunu da her fırsatta söylüyorum. XF 2 de credi sistemi yok ise ben xenforo bırakacağım demek yerine xenforo 1 ile devam edip xenforo 2'de bu konuda eksikliklerini giderene kadar 1 ile devam edebilirsiniz.
xf 1 dede çok eksik bi sistem vb ye göre zaten 2 ye geçmek şuanda örnek forumum aktif olsa intihar olur benim için tabi bu ilerleyen zamanlarda bu eksikleri giderilene kadar zor benim için xf 2 1de ise misal ben her özelliğimi puanlamaya göre yapmak istiyorum ama oda ayrı bi dert vb gibi veya mybb gibi olmuyor.

xf 1 dede çok eksik bi sistem vb ye göre zaten 2 ye geçmek şuanda örnek forumum aktif olsa intihar olur benim için tabi bu ilerleyen zamanlarda bu eksikleri giderilene kadar zor benim için xf 2 1de ise misal ben her özelliğimi puanlamaya göre yapmak istiyorum ama oda ayrı bi dert vb gibi veya mybb gibi olmuyor.

Dediğim gibi sevgili Kasper Kasper her sistemin muhakkak eksiklikleri vardır. vBulletin geçmişi uzun yıllara dayanan bir yazılım mybb'de her ne kadar ücretsiz bir yazılım olsa da gönüllü geliştiricileri benim kafamda ah keşke vbulletin bunu yapsaydı dediğim bir sistemi hayata geçirmeye hazırlanıyor. Laravel alt yapısı ve full responsive yapıda gelecekmiş tarihi belli değil ama çalışıyorlarmış. XenForo çok stabil bir sistem ve nedendir bilmiyorum vBulletin'i kodlayan kier bazı konularda vb'deki özellikleri xenforo'a sokmuyor. Bizim buralarda görünmese de orada patent olayları çok risklidir. Bakalım bekleyip göreceğiz ama şu an en stabil sistemin xenforo ve IPB olduğunu söyleyebilirim.

Dediğim gibi sevgili Kasper Kasper her sistemin muhakkak eksiklikleri vardır. vBulletin geçmişi uzun yıllara dayanan bir yazılım mybb'de her ne kadar ücretsiz bir yazılım olsa da gönüllü geliştiricileri benim kafamda ah keşke vbulletin bunu yapsaydı dediğim bir sistemi hayata geçirmeye hazırlanıyor. Laravel alt yapısı ve full responsive yapıda gelecekmiş tarihi belli değil ama çalışıyorlarmış. XenForo çok stabil bir sistem ve nedendir bilmiyorum vBulletin'i kodlayan kier bazı konularda vb'deki özellikleri xenforo'a sokmuyor. Bizim buralarda görünmese de orada patent olayları çok risklidir. Bakalım bekleyip göreceğiz ama şu an en stabil sistemin xenforo ve IPB olduğunu söyleyebilirim.

IPB beğendiğim bir forum sistemi fakat ülkemizde pek ilgi duyulmayan vede desteği az bulunan bir sistem.

xenforo forum scpritleri açısından ıpb den sonra en iyisidir tabi xf 2 yi daha test etmedim bu görüşde bana göre
lakin patent olayına gelince puanlamada öle bi saçmalığın olacağını sanmıyorum evet xf kodlayıcıları düşünmüyorlar bu özelliği
mybb ise bundan 3 sene önceki geliştiricilerinin görüşü şuydu vb deki eksikler neler hemen onları ekliyorlardı vede mükemmelde oluyordu
dilerim xf de bunu görür.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.