Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Kullanım tekniği XenForo 2 facebook ile kayıt olma, oturum açma entegrasyonu - 2021

XenForo 2 facebook ile kayıt olma, oturum açma entegrasyonu
Forum kayıt olma ve girişleri kolaylaştırmak için sağlanan bu hizmet ile facebook kullanıcısı foruma daha hızlı kayıt ola bilir ve giriş yapa bilir olacaktır.​
2023 Anlatımı;
xenforo 2 facebbok giriş.PNG

Adım 1;
Eğer bir facebook hesabınız yok ise oluşturmalısınız, hesap oluşturmak için tıkla.

Adım 2;
Facebook uygulaması oluşturma;
1. Uygulama oluşturmak için facebook developers sayfasına gidin. Eğer bir developers hesabınız var ise giriş yapın yok ise oluşturun;​
2. Yeni bir Apps oluşturmak için My apps sayfasına gidin.​
3. Create App butonunu kullanarak yeni bir apps oluşturun.​
facebbok apps olustur.png
facebbok apps olustur adım1.png facebbok apps olustur adım2.PNG
facebbok apps olustur adım3.png facebbok apps olustur adım4.png
facebbok apps olustur adım5.png
facebbok apps olustur adım6.png facebbok apps olustur adım66.PNG
facebbok apps olustur adım7.png facebbok apps olustur adım8.png
Valid OAuth Redirect URIs alanına girmeniz gereken URL : https://siteniz.com/connected_account.php

Adım 3;
Oluşturulan APPS artık foruma entegre edelim.
Admincp >> Kurulumlar >> Sosyal hesaplar >> Facebook​
facebbok apps olustur foruma bağla.png

Hepsi bu kadar, eğer dikkatli ve tam, eksiksiz yaparsanız sorun olmadan giriş ve kayıt işlemlerini artık yapa bilir olacaksınız.

Son düzenleme:
Benzer bir hatayı bende yaptım sanırım. Bende de şu şekilde. Umarım konu güncellenir ve biri de fikir beyanında bulunur.

Bende ki hata;
Özellik Kullanılmıyor
Bu uygulamanın ilave detaylarını güncellediğimiz için Facebook Girişi şu anda bu uygulama için kullanılamıyor. Lütfen daha sonra tekrar dene.

ne yaptıysam bu login işlemini facebook üzerinden ve diğerlerinden yapamaadım.

bu connect_account.php dosyası nerde ??

Son düzenleme:
sanırım bu işlem için sosyal bağlantı ayarlarında gerekli olan ayarlar facebook gibi sitelerin developpers kısmında güncelleme olduğu için gerekli ayarları bulamıyoruz yada yanlış yapıyoruz bir turlü ayarlayamadım bende askıya aldım :) varmı bilgisi olan

sanırım bu işlem için sosyal bağlantı ayarlarında gerekli olan ayarlar facebook gibi sitelerin developpers kısmında güncelleme olduğu için gerekli ayarları bulamıyoruz yada yanlış yapıyoruz bir turlü ayarlayamadım bende askıya aldım :) varmı bilgisi olan
Muhtemelen öyle, uzun zamandır bakmadım. Boş bir zamanında bir göz atıp güncelleyeceğim umarım :)

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.