Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Kullanım tekniği Xenforo 2 eklenti nasıl yüklenir,kurulur?

Xenforo 2 Eklenti nasıl yüklenir,kurulur? - xenforo 2 eklentileri nasıl yükleneceğini,kurulacağını anlatan resimli makale.

Kaynağı oluşturan eTiKeT™;

Yayınlanan kaynağın içeriği:

Xenforo 2 Eklenti nasıl yüklenir,kurulur?
Hayatımıza xenforo 2 henüz girmemiş olasa da çok yakın zamanda hepmizi artık xf2 kullanmaya başlayacağız.
Kullanıcılarımızın şimdiden bazı yönlerini bilmeleri için bu tür anlatımlar yapmaya başladım.
Xenforo 2 eklenti kurulumu xf1 göre farklı olduğu için il olarak xenforo 2 eklenti nasıl kurulur bunun anlatımını yapalım.​

Xenforo 2 eklenti kurulumu,...

Bu kaynak hakkında daha fazla bilgi ...

Teşekkürler bilgiler için. Ben Themehouse.com uix2 patch add-on 2.0.7 eklentisi ekleyemedim. Sürüklüyorum ama klasörün içine gitmiyor ayrı ayrı dosya içindeki php falan yayılıyor, dizinler yani. 64 adet tek tek sildim sonra tekrar oldu ve manuel SRC dosyasına ben attım. Diğeri Styles dosyası idi Upload klasörü içindeki klasör. Onda bir tane dosya dizini vardı. Yaptım ama eklenti kısmına gittim olmadı.. Ftp sunucu plesk den yaptım. Admin panelindne mi olacak yoksa forumdan. Bu arada görüyorsunuz bayağı acemiyim :D .. Teşekkürler bigiler için Etiket hocam ve diğer arkadaşlar..

Bu arada yazmışken her bir Uix 2 nodeları yani kutucukları nasıl farklı renk oluyor?

Bir sorumda Header genişletemedim default temada. Bunları ayrı başlık olarak sorayım gene inşallah..

Son düzenleme:
Teşekkürler bilgiler için. Ben Themehouse.com uix2 patch add-on 2.0.7 eklentisi ekleyemedim. Sürüklüyorum ama klasörün içine gitmiyor ayrı ayrı dosya içindeki php falan yayılıyor, dizinler yani. 64 adet tek tek sildim sonra tekrar oldu ve manuel SRC dosyasına ben attım. Diğeri Styles dosyası idi Upload klasörü içindeki klasör. Onda bir tane dosya dizini vardı. Yaptım ama eklenti kısmına gittim olmadı.. Ftp sunucu plesk den yaptım. Admin panelindne mi olacak yoksa forumdan. Bu arada görüyorsunuz bayağı acemiyim :D .. Teşekkürler bigiler için Etiket hocam ve diğer arkadaşlar..

Bu arada yazmışken her bir Uix 2 nodeları yani kutucukları nasıl farklı renk oluyor?

Bir sorumda Header genişletemedim default temada. Bunları ayrı başlık olarak sorayım gene inşallah..
Tema kurcaksanız nasıl kurulduğu hakkında gösteririm size. Forum da anlatımı mevcut aslında.

ftp dizin  dosya yüklme js ve src nasıl yapılır sorusu ekran görüntüsü 2.jpg ftp dizin  dosya yüklme js ve src nasıl yapılır sorusu ekran görüntüsü.jpg
Evet arkadaşalr benim ftp sunucu resimini atıyorum ekran görüntüsü tablonun. Ya atıyorum dosya içindeki .txt .php gibi belgeler tek tek yükleniyor. Tüm klasör yüklenmiyor ve değiştirmek uyarısı, butonu çıkmıyor.. Saatlerce uğraştım bulamadım. bir yerde hata yapıyorum ama anlamadım.. Google'a yazıyorum şablonlu html dili faaln pano çıkıyor. Etiket hocamın anlattığını bulamadım İngilizce. Resim usta hocalarımız için oldukça etkili olur sanırım. Hocalar isterseniz uzaktan kontrol ile pc me girin ve şu işi halledelim. Nerde hata yapıyor görmüş olurum. ÖZelden yazabilirsiniz diğer arkadaşlarda rahat olun :) .. Şu eklenti işini çözersem çok iyi olacak yahu.. İyi günler, selametle :).

Server'a FTP üzerinden dosya transfer işlemi için yerinizde olsam "FileZilla" yazılımını kurup, onu kullanır ve rahat ederdim.

Arkadaşlar, hocalar sorunu çözdüm. Olay zip (veya belki rar) dosyası atmak gerekiyormuş plesk panel veya vds sunucu da (düzelteyim doğrusunu söyleyen olursa) gerekli alana. Sonra zip dosyasını işaretliyorsunuz ve dosya açına tıklıyorsunuz yukarıda, sonra değiştir uyarısı çıkıyor, tıklıyorsunuz ve oluyor. Öncesinde site ve tema yedeği almayı unutmayın .. Ben yaptım oldu. LaDezs LaDezs hocama da teşekkür ederim diğer hocalar gibi :) ..

FilleZilla'da ise herşeyi yapıp sorun alıyorsanız çözümü anlatayım. Hatta 530, 580 hatası alırsanız da yazayım. Vds sunucuya giriş şifreleri, giriş nikleri farklı oluyor. Ftp için giriş niki farklı arakdaşlar.. Bu olaya dikkat edin .. Konusu gelmişken bilen biliyor ama ben de yazayım sunucu pleski falan root ile girişe dikkat edin ve herkese vermeyin bu şifreyi. Dosyalarir silinse geri dönüşü yok ve bu şifreyi güvenli yerlere kaydedin bir kaybolsa bulmak çok çok zormuş :eek:o_O .. :) ..

mkucuksari mkucuksari hocam bunlar dışında FilleZilla başka kolaylıkları var mı? Sunucu plesk den mi devam edeyim ftp işlemlemlerinde, bilmiyorum ..

Bu arada bir şey daha sorayım. eski yüklemeden iki belge yüklendi. onları silmelimiyim, normalde hani hatalı yüklüyordum ya ordan kaldı. Zaten bir işe yaramıyorlar ama sistemin işleyişini engellemesinler bir arıza çıkmasın ..

Teşekkürler :) ..

Son düzenleme:
Bu arada zip'i şöyle yapıyorsunuz. Önce yama açılıyor. Sonra Upload içinde ftp'ye atılacak dosyalar zip yapılıyor yani sıkıştırılıyor, sonta ftp'ye yukarıda dediğim gibi atılıyor. Yani sanırsam direkt Upload dosyası atılmıyor. Uyarı gelirse düzeltirim. İyi günler..

Bu arada zip'i şöyle yapıyorsunuz. Önce yama açılıyor. Sonra Upload içinde ftp'ye atılacak dosyalar zip yapılıyor yani sıkıştırılıyor, sonta ftp'ye yukarıda dediğim gibi atılıyor. Yani sanırsam direkt Upload dosyası atılmıyor. Uyarı gelirse düzeltirim. İyi günler..

Ftp'ye ufak çaplı dosyalar atılacaksa bunu panel üzerindeki dosya yöneticisinden yapmak yerine Cute Ftp veya FileZilla gibi programlar aracılığı ile yapmak daha doğru olur.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.