Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Xenforo-2 Dogum günü Widget Hakkında

mkucuksari

Destek Ekibi
Yönetici
Destek ekibi
SMS onaylı
Xenforo-2' de doğum günü widget aktif hale getirdim. Bildiğim kadarı ile doğumgünü gösterimi ile ilgili başka özel bir ayarlama yapılacak yer yok. Eğer kullanıcı profilinde "doğumgünü gizle" diye ayarlamadı ise bu widget sayesinde gösteriliyor.

Ama sanki başka şartlarda var gibi. İşte sormak istediğim bu zaten. Nedir bu extra şartlar ?

Mesela üyenin en son aktif olduğu zaman gibi (emin değilim sadece tahmin) Çünkü ekte görüleceği hala kullandığım ve aynı üyeye sahip SMF platformunda doğumgünü olanlar ile Xenforo-2 demo ortamında gösterim.

Ekli dosyalar

• dogumgunu.jpg
    dogumgunu.jpg
    48.4 KB · Görüntüleme: 55
Şu şekilde zorunluluklar vardır.
1. Kullanıcı doğum tarihini belirlemiş olacak
2.Kullanıcı doğum günün,ayının,yılının görülmesine izin vermiş olacak.
Eğer müsadeler verilmedi ise görememeniz doğal.

Tam öyle değil gibi üstad ;) Ya da en azından SMF'den xenforo'ya geçişin bir yan etkisi bilemedim .

Örneğin SMF tarafından doğumgünü olarak gözüken "Turan Fil" (life0598) kullanıcı, ekte görüleceği üzere xenforo tarafında profil alanında tüm izinleri vermiş durumda ama widget bunu göstermiyor.

Mesela "Son Aktif olma zamanı" da bir kriter midir ? Xenforo-1 için yapılan doğumgünü widget için bazı extra tanımlamalar vardı diye hatırlıyorum.

Ekli dosyalar

• dogum_smf_01.jpg
    dogum_smf_01.jpg
    83.5 KB · Görüntüleme: 36
  • dogum_xenforo_01.jpg
    dogum_xenforo_01.jpg
    144.8 KB · Görüntüleme: 34
Evet görünen o ki son aktivite zamanı burda bir faktör. Doğum günü olanlara baktığınızda göreceksiniz.

Evet görünen o ki son aktivite zamanı burda bir faktör. Doğum günü olanlara baktığınızda göreceksiniz.
Evet benim de tahminim o yönde ve gayette mantıklı aslında.

Ama herhangi bir yerde bulunla ilgili bir ayar değeri bulamadım, bu yüzden sizden teyid alayım dedim. Teşekkürler

Yani mantıklı adam 5 yıl önce foruam girmiş. Bu adamın doğumum gününü görmemk daha iyi.Gereksiz sorgu döngüsü gereksiz bir ton işlem.
Ancak dediğiniz gibi bu yönde bir ayar,limit seçeneği eklenebilirdi aslında.

Evet benim de tahminim o yönde ve gayette mantıklı aslında.

Ama herhangi bir yerde bulunla ilgili bir ayar değeri bulamadım, bu yüzden sizden teyid alayım dedim. Teşekkürler

Buna nasıl bir çözüm üretildi şimdi hocam :) Görüntüleme durumuna ne yazarsam yaziyim olmuyor nasıl ayarlıyabiliriz

as.png

O kısma aşağıdaki gibi değişkeni eklerseniz 7 nolu grup o widgeti göremez. Grup id'lerini panelden görebilirsiniz.
$xf.visitor.isMemberOf([7]) bu şekilde girilecek 7 gruplara göre değişkendir.

Uzun süredir bana lazımolan bir eklenti lazımdı. Abonelik süresi dolanlara mail ile bildirim yapılması. Aklıma bu konuyu görünce geldi. Bu doğum günü olanların mantığını abonesi bitenlere mail ile uyarlayabilirmiyiz. Eklentisi bayağ pahalı da :)

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.