Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Xenforo 2 beta 4 admin hesabı silindi!

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

Turkgucu21

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar demin can sıkıntısında admincpde dolanıyordum kendi hesabımı düzenledim ve çöp kutusuna bastım hesap silindi şuanda ne yapmam gerek xF 1 de kendi hesabını silemezsin hatası verirdi bunda direk sildi şuan sitede admin yok :D ne yapmam gerek bunu resmi siteye bildirin lütfen ingizlice bilen biri bu durumu bildirebilirse iyi olur.

Çözüldü Xenforo 2 beta 4 admin hesabı silindi!

verdiğin destek için teşekkür ederim sorun çözüldü ama "xf_admin" birşey oluşturdun onunda ne olduğunu belirt istersen unuttun galiba
[doublepost=1507139427,1507139358][/doublepost]admin değiştiği için kaynakları yeni hesaba atama özelliği var onu hemen yaptım ama forum için yok galiba onu nasıl yapabiliriz?

xf_admin ikinci vermiş olduğum sql sorgusunda vardı zaten.

Kod:
UPDATE xf_admin SET user_id=2, is_super_admin=2

buradaki tablo örnek: user_id=2 ve is_super_admin=2 değerine sahip olan kullanıcı artık admin ve süper admin yetkilerini almış olur.

Bir diğer sorunuz forumdaki konuların kullanıcılarını başka bir kullanıcıya aktarma işlemi. Bunun için aşağıdaki sorguları çalıştırıp dener misiniz?

Kod:
UPDATE xf_forum SET last_post_user_id=5...
Enteresan bende bir deneyeyim durumu. Peki bunu kurtarmanız gerek li muhakkak ona göre uğraşacağım ne yapabilir bakacağım yani durumda. Ama test forumu ise hiç uğraşmayayım...

Yeni bir üyelik alıp, src klasörü içerisindeki config.php dosyasının içerisine aşağıdaki kodu ekleyip userid alanına da aldığınız üyeliğinde id numarasını girip dener misiniz?

PHP:
$config['superAdmins'] = 'useridno';

Yeni bir üyelik alıp, src klasörü içerisindeki config.php dosyasının içerisine aşağıdaki kodu ekleyip userid alanına da aldığınız üyeliğinde id numarasını girip dener misiniz?

PHP:
$config['superAdmins'] = 'useridno';
onu denedim olmuyor
[doublepost=1507131108,1507130955][/doublepost]admin grub id kaçtır 4 mu ?

Edit aşağıdaki kodu düzenledim. Sadece WHERE user_id=2 bölümündeki 2 numaralı id alanını almış olduğunuz üyelik id'si ile değiştirin ve phpmyadmine girerek sql alanından çalıştırın
Kod:
UPDATE xf_user SET user_group_id = 3, permission_combination_id=3, is_moderator=3, is_admin=1, is_staff=1 WHERE user_id=2

daha sonra aşağıdaki sorguyu sql alanından çalıştırın burada da user_id=2 ve is_super_admin=2 numaralı id yerine yeni almış olduğunuz üyenin id'si ile değişecek ve işlem tmmdır. ;)

Kod:

[doublepost=1507133255,1507132711][/doublepost]İsterseniz siz bana kullanıcı id'inizi verin ben düzenliyim hemen.

yukardaki iki sorguyu yaptım 2 idi 5 olarak değiştirdim ve admin.php gittim

ilk hata:
Adsız.jpg

sonra giriş yaptım

gSm_weZsTjWsAjTq3dJ00w.png

forum anasayfa

O3Rkw3dwS0aH3kRKDxfj3A.png

[doublepost=1507135502,1507135429][/doublepost]not: biz 1 deki yetkileri başka ide atıyoruz ya hani sorgu yaparak ama 1 nolu id yokki ?

Yanlış yapıyorsunuz muhtemelen ben denedim sorunsuz çalışıyor. Bana özelden teamviewer bilgilerinizi gönderin birde ben bakayım soruna.

Edit sorun çözülmüştür. Yukarıdaki komutlar sorunu çözmüştür. ;)

Yanlış yapıyorsunuz muhtemelen ben denedim sorunsuz çalışıyor. Bana özelden teamviewer bilgilerinizi gönderin birde ben bakayım soruna.

Edit sorun çözülmüştür. Yukarıdaki komutlar sorunu çözmüştür. ;)
verdiğin destek için teşekkür ederim sorun çözüldü ama "xf_admin" birşey oluşturdun onunda ne olduğunu belirt istersen unuttun galiba
[doublepost=1507139427,1507139358][/doublepost]admin değiştiği için kaynakları yeni hesaba atama özelliği var onu hemen yaptım ama forum için yok galiba onu nasıl yapabiliriz?

xf_admin ikinci vermiş olduğum sql sorgusunda vardı zaten.

Kod:

buradaki tablo örnek: user_id=2 ve is_super_admin=2 değerine sahip olan kullanıcı artık admin ve süper admin yetkilerini almış olur.

Bir diğer sorunuz forumdaki konuların kullanıcılarını başka bir kullanıcıya aktarma işlemi. Bunun için aşağıdaki sorguları çalıştırıp dener misiniz?

Kod:
UPDATE xf_forum SET last_post_user_id=5, last_post_username = 'uyeismi'  WHERE node_id=1

Burada dikkat etmeniz gereken çok önemli bir nokta var. O da node_id'sine işlem yapmanız. Yani WHERE node_id=1 olan id değerini sizdeki node yani kategori id'leriyle yazmanız gerekiyor. Her node_id'de tekrar tekrar çalıştırmanız lazım. Ayrıca üyeismi alanına yeni üye adını da yazmanız gerekiyor.

Daha sonra aşağıdaki sorguyu çalıştırın yine üye ismini yazacaksınız.

Kod:
UPDATE xf_post SET user_id=5, username = 'üyeismi'  WHERE user_id=1

Daha sonrada aşağıdaki sorguyu çalıştırın. Aynı şekilde üye ismi alanı değişecek.

Kod:
UPDATE xf_thread SET user_id=5, last_post_username = 'uyeismi', last_post_username  WHERE user_id=1

Ben denedim ve sorun çalıştırdım. Bu tür işlemler hata kabul etmez. O yüzden yedeğinizi alın o şekilde deneyin. Aksi takdirde sorumluluk kabul etmem ;)

Çözüm

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.