Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Video XenForo 2 Avatar Boyutlandırma Nasıl Yapılır?

netr0n Kullanıcımız yeni bir kaynak oluşturdu:

XenForo 2 Avatar Boyutlandırma Nasıl Yapılır? - XenForo 2 için avatar boyutlandırma videolu anlatım.

İstek üzerine xenforo 2 için avatar boyutlandırması nasıl yapılır konusunda bir video anlatım hazırladım.

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

Öncelikle FTP xenforo dosyaları içerisindeki src\XF\App.php dosyasını açın aşağıdaki kodlar bulun

PHP:
$container['avatarSizeMap'] = [
            'o' => 384,
            'h' => 384,
            'l' => 192,
            'm' => 96,
            's' => 48
        ];

'm' => 96 olan değeri kendinize göre düzenleyin.

Daha sonra...

Bu kaynak hakkında daha fazla bilgi ...

Screenshot_2020-12-25 XenForo 2 Avatar Boyutlandırma Nasıl Yapılır .png

Moderatör tarafında düzenlendi:
Usta şimdi verdiğin değerli bilgilerle avatarları istediğimiz boyuta getirip postbite yerleştirebiliyoruz sorunsuz bir şekilde.
Buraya kadar her şey tamam..
Tek sorun olan detay avatarı içeri alırken kırpma işelemi.. 20px 20px bir resim yüklesem bile resmi kırparak xenforo içeri alıyor.
Avatarın boyutu ebatı sorun değil ayarlanıyor bi şekilde ama kırpmadan nasıl içeri alabiliriz resimleri.?

Kırparak içeri alma işlemini xenforo yazılımının kendisi yapıyor. Zaten xenforo'un boyutlara müdahale edeceğiniz bir alanı bulunmuyor biz bunu manuel olarak yaptık anlatımda da bundan bahsettim.

Anladım xf2 kare dışında hiç bir resmi orjinal olarak içeri almıyor.. Şu aşamada artık mecburen kare resim kullanacağız.

Avatarlar yuvarlak görünüyor, onu nasıl dikdötgen yaparız. xenfro 2.1 de ?
Birde şöyle bir sorun var, avatar üzerine fareyle gelince avatar büyük görünüyor, yazılar avatar içine geçiyor.
Ona da bir css yazılması lazım sanırım.

Son düzenleme:

Ekli dosyalar

• DE954923-F34E-4915-978D-B0D38545BA8F.jpeg
    DE954923-F34E-4915-978D-B0D38545BA8F.jpeg
    64.2 KB · Görüntüleme: 33
Dairedel avatarı nasıl dikdörtgensel yaparım?

yaptım oldu ancak bir hata tespit ettim
resimdeki bölüm değişmemiş kodlarda yok sanırım.
sağ üstteki profil menüsüne tıklayınca sorun yok ama online listesinden profile tıklayınca böyle görünüyor nasıl düzeltiriz

1581151932457.png

medium avatarı büyütünce hem yukarıdaki sorun çıkıyor hem mevcut yüklenmiş avatarlar normalden daha büyütüldüğü için çözünürlüğü düşüyor netlik bozuluyor. siteye daha önce kayıt olup avatar yükleyen herkesin avatarlarını tekrar yüklemeleri gerekiyor

eğer L boyut avatarın boyutu ile oynayıp küçültürseniz daha az hata ile karşılaşıyorsunuz. sadece bir hata. bu konuda yardım ederseniz sorun çözülecek. o da şu. ekranda mesaj yazıldığı anda yani bir konuya cevap verildiği anda avatar boyutlandırması ayarlanamıyor. sayfayı yenileyince kendine geliyor bunu nasıl çözebiliriz.

1581336617008.png

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.