Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Video XenForo 2 Avatar Boyutlandırma Nasıl Yapılır?

netr0n Kullanıcımız yeni bir kaynak oluşturdu:

XenForo 2 Avatar Boyutlandırma Nasıl Yapılır? - XenForo 2 için avatar boyutlandırma videolu anlatım.

İstek üzerine xenforo 2 için avatar boyutlandırması nasıl yapılır konusunda bir video anlatım hazırladım.

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

Öncelikle FTP xenforo dosyaları içerisindeki src\XF\App.php dosyasını açın aşağıdaki kodlar bulun

PHP:
$container['avatarSizeMap'] = [
            'o' => 384,
            'h' => 384,
            'l' => 192,
            'm' => 96,
            's' => 48
        ];

'm' => 96 olan değeri kendinize göre düzenleyin.

Daha sonra...

Bu kaynak hakkında daha fazla bilgi ...

Screenshot_2020-12-25 XenForo 2 Avatar Boyutlandırma Nasıl Yapılır .png

Moderatör tarafında düzenlendi:
Olmadı netr0n netr0n, :)

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

netr0n netr0n,

Böyle olması gereken avatar 2.png

Bu şekilde oluyor 1.PNG

Şurada yükleme esnasında xf2 sanırım 96px oranında resimi içeri alıyor
Resimi işlerken bizim extra.less şablonuna verdiğimiz değerleri alıyor. 3.PNG

Konu 170x220 baz alınmış sizin görsel 153x220

Son düzenleme:
GodCho GodCho, extra less içine de,ona göre değer veriyorsun ama değşien bir şey yok .. 150 px ise oraya 150 yazoyorsun 170px ise 170.. Ama sistem avatarı içeri alırken bu değerleri baz almıyor. Mesajlarda postbitte gösterim esnasında istediğimiz ölçüyü veriyor. Bu seferde içeri alırken işte üstte verdiğim örnek gibi resim bozuluyor..

Mete_ Mete_ bir konuyu yanlış anlamışsınız sanırım video'da üstüne basarak söyledim 170x220 avatar için doğru bir ölçü değil ve yüksekliği biz css tarafında vermek durumundayız. Daha iyi anlamanız için şöyle örneklendirelim; 'm' => 96 alanı hem genişliği hemde yüksekliği temsil eder. Diyelim ki siz 'm' => 170 yaptınız ozaman genişlik ve yükseklik değerleri 170px olarak atanır ve resim ölçüleri fazla ise ki sizin resim yüksekliğiniz 220px dolayısıyla yüksekliği 170px olarak crop işlemine tabii tutar. Biz css tarafında yüksekliği 220px olarak verdik bu da 170px yüksekliğindeki resmi yükseklik olarak esnetip 220px olarak ayarlar ama tek farkla crop edildikten sonra. Siz bu resmi tam anlamıyla göstermek istiyorsanız 170x170 bir resim ekleyin örnek ben aşağıda ayarladım. Sistemi onu crop etmeyecek ama css tarafında esnetip istediğiniz görünümü verecektir. Deneyip test edebilirsiniz. ;)

2.png

Yukarıdaki resmi yüklediğinizde sorunsuz bir şekilde aşağıdaki görünümü alırsınız ;)

ornekresim.JPG

Üstad anladım o yazdıklarını tek sorun resmi içeri alırken küçültmesi...

:) adamın sadece kafası var içeri alırken tişörtü nerde :D

44.PNG

Mete_ Mete_ benim verdiğim örnekte gördüğün gibi adamın her yeri ortada:D

Bir yerde yanlışlık yapıyor olabilirsin App.php dosyasını bilgisayarına çek öyle editle bakalım sorun devam edecek mi.

Bak bu da içeri alırken

avavava.JPG

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.