Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Xenforo 2 Admin.php İsmini Değiştirme ( XenForo 2 Admin panel path change )

Uygulama işlemi 2 adımdan oluşmakta.
adminrename.png

Adım 1:

src/config.php açın ve alttaki kodları en alta ekleyin.

PHP:
$c['router.admin.formatter'] = $c->wrap(function($route, $queryString)

{

$suffix = $route . (strlen($queryString) ? '&' . $queryString : '');

return strlen($suffix) ? 'xgt_admin.php?' . $suffix : 'not_admin.php';

});

Adım 2:

Ftp kök dizinde yer alan "admin.php" ismini "xgt_admin" olarak değiştirin.

(xgt_admin temsilidir kendinize göre düzenleyiniz.)

Daha önce bu konu ile ilgili sayfamızda makaleler yazıldı onlara ulaşmak için;

XenForo 2 Admin Paneli Yolu Değiştirme - XenForo Türkçe destek, XenForo eklenti ve tema topluluğu

Xenforo 2 Admin Paneli Yolu Değiştirme Yardım - XenForo Türkçe destek, XenForo eklenti ve tema topluluğu

Güzel bir anlatım olmuş kardeşim admin yolunu değiştirmek isteyenler için güzel bir anlatım

Hocam Teşekkürler. Bu konu altında güzel bir bilgilendirme olmuş

Süpersin kardeşim. Bu yöntem diğer paylaşımlara göre çok daha basit ve pratik. Özellikle güncelleme sonrasında yeniden yapılacak işlemler çok basite inmiş :eek: Ellerine emeğine sağlık;)

LaDezs LaDezs hocam bunu denedim güzel ama eklenti kaldırırken admin.php urli üzerinden işlem yapıyor ve soruna neden oluyor.

LaDezs LaDezs hocam bunu denedim güzel ama eklenti kaldırırken admin.php urli üzerinden işlem yapıyor ve soruna neden oluyor.

neden soruna neden olsunki linkteki admin.php kısmına belirlediğiniz ismi yazın enter yapın işleminiz tamamlanacaktır :)
Her eklentinin içinde default admin.php tanımlı onları değişemeyiz malesef :D

neden soruna neden olsunki linkteki admin.php kısmına belirlediğiniz ismi yazın enter yapın işleminiz tamamlanacaktır :)
Her eklentinin içinde default admin.php tanımlı onları değişemeyiz malesef :D
Anladım yani sonra panelde yarım kalan diyor oraya tıklayınca çözülüyor bunu nereden değiştirebilirim her seferinde sormasın böyle :D

Anladım yani sonra panelde yarım kalan diyor oraya tıklayınca çözülüyor bunu nereden değiştirebilirim her seferinde sormasın böyle :D
Her eklentinin içinde default admin.php tanımlı onları değişemeyiz malesef :D ama sen diosan ben aksiyon peşindeyim her eklentinin şablonlarını ve php dosyalarini araştir admin.php ismi geçen yerleri değiştir :)

Her eklentinin içinde default admin.php tanımlı onları değişemeyiz malesef :D ama sen diosan ben aksiyon peşindeyim her eklentinin şablonlarını ve php dosyalarini araştir admin.php ismi geçen yerleri değiştir :)
:D Ya abim neden böyle yapıyorsunuz bilmeyebilirim ya bu gayet normal bişi değil mi? Yani tamam ben wordpress için kodlama yapmayı biliyorum ama wordpress için çok php bilmeye gerek yok ki zaten codex de her şey var. Ama xenforo için öyle değil hem MVC bilmek lazım yapısı gereği hemde php. Ben front-end üzerine geliştiriyorum zaten kendimi asıl alanım o ama wordpress açık kaynaklı olduğu için çok şey basit sıkıntı olmayacaksa dediğiniz gibi ayarlarım abim. Orasını değiştiriveririm.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.