Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Xenforo 2.1 Yeni Özellikler-3 : Reactions (Gelişmiş Beğeni Özelliği)

mkucuksari

Destek Ekibi
Yönetici
Destek ekibi
SMS onaylı
Xenforo 2.1 ile gelecek yenilikler devam ediyoruz :) Bu haftadaki konumuz "Reaction" başka bir değişle "Gelişmiş Beğeni özelliği"

Eğer daha önce incelemedi iseniz şu konulara da mutlaka göz atın.

Xenforo 2.1 Yeni Özellikler : Push notifications - Tarayıcı Bilgilendirme Sistemi
Xenforo 2.1 Yeni Özellikler : Font Awesome 5, Editor button management, Markdown support and more

Aslında bu özellikte eklentiler üzerinden gayet yakın bildiğimiz bir özellik :D

Post Ratings - taking likes to the next level
[TH] Reactions

Xenforo 2.1 artık eklentiye gerek kalmadan bu özelliği kullanmak mümkün olacak.

NOT : Daha önce aynı işi yapan eklentiye ait veriler ne yazık ki default sisteme import edilemiyor. Bu işlemi eklenti sahibi yaparsa ancak mümkün olacak

1- Default olarak Admin Panele gelen ifadelere bir göz atalım.

1.png 2- Görüleceği üzere default ifadeler arasında NEGATIF bir ifade yok. Bu özellikle konulmamış :) Ama isterseniz aynı SMILE ilave eder gibi istediğiniz ifadeyi sisteme dahil edebiliyorsunuz. Örneğin "Unlike- Beğenmedim" ifadesi ilave edelim.

2.png

3- Kullanımı ise şu şekilde. Eski beğen butonu tıklayınca açıklamalar ile beraber yeni ifadeler görünü oluyor.

21reactions.gif

4- Yeni ifadeler tıpkı "Beğeni" de olduğu gibi "ALERT- BİLDİRİMLER" sekmesine bildiri olarak geliyor.

3.png
Ayrıca özet sayfası da yenilenmiş durumda.

4.png
Detay sayfası da TAB şeklinde sekmelerde gösteriliyor.

5.png
Konu listesine de bu özellik ilave edilmiş durumda.

6.png

5- Ve elbette XF2.1 ile gelen "Push Notification" da bunları gösteriliyor.

7.png

6- Ayrıca "Üyeler" bölümünde detaylı raporla ilavesi yapılmış durumda.

8.png

Hafta içerisinde YENI bir özellik tanıtımda görüşünceye kadar sağlıcakla kalın arkadaşlar :D

elinize sağlık. ben kullandım, memnunum. ayrıca emojileri gruplara bölebiliyorsunuz, olumlu, olumsuz ve tarafsız olarak. bu da posbit de çıkıyor şu kadar olumlu oy almıştır diye, gayet güzel bir eklenti.

elinize sağlık. ben kullandım, memnunum. ayrıca emojileri gruplara bölebiliyorsunuz, olumlu, olumsuz ve tarafsız olarak. bu da posbit de çıkıyor şu kadar olumlu oy almıştır diye, gayet güzel bir eklenti.

Yalnız bu o eklenti değil, 2.1 ile gelen yeni özellik. Ayrıca mevcut eklenti kuruluyken alınan beğeniler 2.1'e geçince aktarılmayacak bilginiz olsun. ;)

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.