Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Xenforo 2.1.6 Sayfa Otomatik Yenile Ayari..

goztepeli70

xFanatik
SMS onaylı
XGT Kullanıcı
Kullanıcı
slm..

Xenforo 2.1.6 da her 30 saniye veya dakikada bir Sayfa Otomatik Yenileme Ayari nerden yapiliyor?

Tesekkurler..

Alın size sayfayı otomatik olarak betlirli aralıklar ile yenilecek bir kod dizilimi : Html ve Php Sayfa Yenileme Kodları - Bellenti.com
Ancak bunun bir mantığı yok bilginiz olsun ;)
bu page şablonluk html bu zararlı :D eskiden vbulletin içinde bunun bir benzer ama aynı mantıklısını ben yazmıştım.. refresh olayı
komple sayfaya bildiğin f5 çekiyor bu abi.. üyeleri anlık girişli olan siteler için çok zararlı . hele birde cpu 2 gm ram ise yakar tabanı halk tabirince :D

Anasayfa istememin sebebi, gelen dm lerin otomatik olarak bildirilmesi. El ile sayfanın tekrar yenilenmesini veya foruma sadece yeni girişte dm lerin bildirimini istemiyorum. Mesela 3 dakika forumda kalan bir uyemin, en az 5 kere falan otomatik yenileme ile, dm nin gelip gelmediğini görmesini istiyorum. Benim forumda dm çok kullanılan bir olay. Server paylaşımında takas yapan üyelerim, özel linklerini dm ile bildiriyor. Açıkda mesaj yazarak değil.

Galiba anlatabilmisimdir. :)
VasY Charismax ustad burada acikladim sebebini.. benim forumun isleyisi %80 falan uyelerin DM yi kullanmalari.. O yüzden arayiis icindeyim
netr0n netr0n ustad istatistik zaten ekli ama ana sayfa refresh yapmiyor.. Ayarimi var acaba admincp de?
eTiKeT™ eTiKeT™ ustad verdigin link icin tesekkurler.. Ama bence bu sekil html kod zararli bence xenforoya eklemek..

Neyse yapacak bisey yok galiba.. Ama benim dedigim olayi kullanan xenforo ingilizce siteler var..

Tesekkurler..

Admincp->XF Seçenekleri->[XGT] Forum istatistik - Seçenekler alanından aşağıdaki resimde gösterdiğim alanlara bakabilirsiniz.

zaman_xenforo_refresh.png

VasY Charismax ustad burada acikladim sebebini.. benim forumun isleyisi %80 falan uyelerin DM yi kullanmalari.. O yüzden arayiis icindeyim
netr0n netr0n ustad istatistik zaten ekli ama ana sayfa refresh yapmiyor.. Ayarimi var acaba admincp de?
eTiKeT™ eTiKeT™ ustad verdigin link icin tesekkurler.. Ama bence bu sekil html kod zararli bence xenforoya eklemek..

Neyse yapacak bisey yok galiba.. Ama benim dedigim olayi kullanan xenforo ingilizce siteler var..

Tesekkurler..
Anladim..
Ama sen bence özel odalar olusturulan bir sohbet eklentisi aramalisin.. chatbox siropa tarzi .. chat'e kapatip ozel odalarda mesajlasmayi saglaya bilirsin..
Fikir olsun diye dedim..
Etiket hocanin gosterdigi ter senin aradigin cocum sanirim

Ek olarak DM takibi için sayfa yenilenmesi gerekmiyor,sistem zaten kendisi bunu yapıyor,belirli aralıklar ile bildirim sistemi yenileniyor. Ancak bu bazı sunucu ve sitelerde çalışamaya biliyor.

Yokmu bu konuda yardimci olabilecek?

Tesekkurler..
Amaç DM ise şu ücretli eklentiyi deneyebilirsiniz.

Sadece bildirim sistemini yenileyen şöyle bir eklenti çıkmış. Kendim denemedim, deneyip bakabilirsiniz.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.