Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Xenforo 2.1.6 Sayfa Otomatik Yenile Ayari..

goztepeli70

xFanatik
SMS onaylı
XGT Kullanıcı
Kullanıcı
slm..

Xenforo 2.1.6 da her 30 saniye veya dakikada bir Sayfa Otomatik Yenileme Ayari nerden yapiliyor?

Tesekkurler..

slm..

Xenforo 2.1.6 da her 30 saniye veya dakikada bir Sayfa Otomatik Yenileme Ayari nerden yapiliyor?

Tesekkurler..
Xenforo da Ajax özelliği Default olarak ne yazık ki. Ancak bazı özel eklentiler ile bazı sayfalıları, mesela “Neler Yeni” sayfasını otomatik olarak yenileyebilirsiniz.

Bunun bi cozumu yokmu ustalar..2.2.1 lisansli versiyona gectim.. sadece ana sayfa kendini yenilesin otomatik 20-30 saniyede bir..

Nasil yapariz?

Bunun bi cozumu yokmu ustalar..2.2.1 lisansli versiyona gectim.. sadece ana sayfa kendini yenilesin otomatik 20-30 saniyede bir..

Nasil yapariz?
Boyle bir özelik ya da eklenti yok. Bir de ana sayfanın neden otomatik yenilenmesini istiyorsunuz ki, size ne faydası olacak.

Şu eklentiyi kurup ana sayfaya ilave eder yeni mesajları Ajax özelliği ile otomatik güncellenmesini sağlayabilirsiniz.

Boyle bir özelik ya da eklenti yok. Bir de ana sayfanın neden otomatik yenilenmesini istiyorsunuz ki, size ne faydası olacak.

Şu eklentiyi kurup ana sayfaya ilave eder yeni mesajları Ajax özelliği ile otomatik güncellenmesini sağlayabilirsiniz.

Anasayfa istememin sebebi, gelen dm lerin otomatik olarak bildirilmesi. El ile sayfanın tekrar yenilenmesini veya foruma sadece yeni girişte dm lerin bildirimini istemiyorum. Mesela 3 dakika forumda kalan bir uyemin, en az 5 kere falan otomatik yenileme ile, dm nin gelip gelmediğini görmesini istiyorum. Benim forumda dm çok kullanılan bir olay. Server paylaşımında takas yapan üyelerim, özel linklerini dm ile bildiriyor. Açıkda mesaj yazarak değil.

Galiba anlatabilmisimdir. :)

dm' ler benim farkettiğime göre zaten otomatik bildirim olarak geliyor.
istatislik yenilemesiyle uyumlu diye biliyorum ben onu.. istatisliklerin yenilenmesini ayarlayıp denedinizmi ? ama bazen taracıyıdan dolayıda bildirim aksıya biliyor sanırım :D göztepeli senin bu dm'ler ile imtihanın nedir ben çözemedim :D hep karşıma dm içerikli çıkıyor konuların :p

@ goztepeli70 goztepeli70

birde sorun şu olabilir 2 ay 3 ay önce falan benden addon istemiştin ..
şu dm mesaj zarf iconu posbite çakma eklentisi..

o eklenti kuruluyken bildirimler anlık gelmiyor onu söylüyüm.. onu kaldırıp .. normal xgt istatistik'deki şu top 10'nun yenilenmesi süresi var hani .. standart ayarı 30 saniyede olan varsayılanı.. onun yenilenme zamanı ile entegre bir çalışması var dm bildiriminin..
eklentiyi yaparken o şekilde yapmamış olabilirler ama etkiliyor bildirimleri özellikle dm bildirimlerini. onun haricinde xenforo panel ayarlarında başka bir zaman ayarı yok.. diğer ufak defek sorunlar taracıdan kaynaklanıyor.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.