Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? XenForo 2.1.3 Sitemap Ve Detaylı Seo Ayarı nasıl yapılır ?

caca120

xFanatik
Kullanıcı
XenForo 2.1.3 kullanıyorum biraz baktım ama göremedim konularda aslında sitemap.php vs panelden ayarlarıda yaptım ama çalışıp çalışmadığına google a sitemap gönderip göndermediğine pek emin olamadım bu konu hakkında detaylı bilgi verip içimizi aydınlatacak biri veya bir konu varmıdır acaba ? Şimdiden teşekkürler...

Admin Paneli / Kurulumlar / XF Seçenekleri / XML site haritası seçenekleri
Hepsini TİK'le en altı boş bırak

Admin Paneli / Araçlar / Yeniden Yapılandır /
Site haritasını yeniden oluştur

Adsız.png

Ardından domain.com/sitemap.php veya /sitemap.xml olarak kontrol edebilirsin.

Merhaba,
XenForo SEO'ya uygun olarak kodlanmış bir yazılımdır. Eğer sitemap ayarlarınızı düzgün bir şekilde yaptıysanız düzenli olarak güncelleme (CRON) yapacaktır. Ancak hiçbir yazılım Sitemap'ı otomatik olarak göndermez; siz Google Search Console'a bir seferliğine gönderirsiniz, sonrasında Google belirli aralıklarla sitenize uğrar.
Öncelikle Google'a göndermeniz için Sitemap'ı bulalım. XenForo'da sitemap iki farklı URL olarak çıkmaktadır, hangisini kullandığınız fark etmez.
Adresler ise şu şekildedir;
domain.com/sitemap.xml
domain.com/sitemap.php

Ardından adreslerden birini alıp Google Search Console'a giriyoruz.
Hemen sol tarafta Site Haritaları çıkıyor, buraya girelim.
1566280122856.png

Karşımıza sitemap gireceğimiz yer geldi.
Giriyor ve onaylıyoruz.
1566280155437.png
İşlem bu kadar.

Merhaba,
XenForo SEO'ya uygun olarak kodlanmış bir yazılımdır. Eğer sitemap ayarlarınızı düzgün bir şekilde yaptıysanız düzenli olarak güncelleme (CRON) yapacaktır. Ancak hiçbir yazılım Sitemap'ı otomatik olarak göndermez; siz Google Search Console'a bir seferliğine gönderirsiniz, sonrasında Google belirli aralıklarla sitenize uğrar.
Öncelikle Google'a göndermeniz için Sitemap'ı bulalım. XenForo'da sitemap iki farklı URL olarak çıkmaktadır, hangisini kullandığınız fark etmez.
Adresler ise şu şekildedir;
domain.com/sitemap.xml
domain.com/sitemap.php

Ardından adreslerden birini alıp Google Search Console'a giriyoruz.
Hemen sol tarafta Site Haritaları çıkıyor, buraya girelim.
Ekli dosyayı görüntüle 8126

Karşımıza sitemap gireceğimiz yer geldi.
Giriyor ve onaylıyoruz.
Ekli dosyayı görüntüle 8127
İşlem bu kadar.
Teşekkür ederim zaten herşey tamamış bende sadece xenforoda sitemap oluştur vs vs şeyler olunca otomatik kendi sitemap falan mı yolluyo diye düşünmüştüm bilidğim şeylermiş hepsi yinede çok sağolun

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.