Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Xenforo 2.1.0 Kendi veritabanı'ma Chat scripti kurabilirmiyim ?

Niko

Kullanıcı
Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar.

Xenforo 2.1.0 versiyonu kullanıyorum ve siteme chat eklemek istiyorum.
Diğer chat sitelerinin aracılığıyla değilde kendi hosting panelimdeki veri tabanıma kurmanın bir yolu var mı acaba ?
Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim bu uzun zamandır aklımdan çıkmayan bir problem benim için bunu yapmalıyım.

Xenforo 2.1 serisi destekli bu tarz eklentiler var piyasada en meşhuru:)

arttırılabilir shoutbox vs.

söylemek istediğim tamamen bağımsız olması ve kullanıcıların forum üyelikleri ile kullanabilmesi.
kendi veritabanımda koşturmak istiyorum bu scripti, bu tarz chat eklentileri kendi serverları üzerinden yayın yapıyor ve girişte yeni bir kullanıcı oluşturnasını istiyor oda bana yaramıyor çokta güvenli gelmiyor açıkçası.

acaba bunu yapabilirmiyiz biryandan araştırmaya devam ediyorum bir çözüm bulursam direk paylaşıcam.

ilginiz için çok teşekkürler.

O zaman tamamen forum sisteminden bağımsız bir php script şeklinde veya java olabilir artık uzantı, kodlama şekli nasıl ise yazılım bulunup xenforo veri tabanından xf_user tanımlama yapmalı ve xenforo ile entegreli çalışması saglanmalı. Olmayacak bir iş değil yapılabilir ama kim yapar soru işareti ? Şuan Piyasada olan chat sistemleri xenforo kullanıcılarının ihtiyacini fazlasi ile görmekte bu tamamen özel bir proje olur.

Piyasada bu tarz 1 şey henüz yok chat scripti binlerce var seç beğen al gooogle amcadan. ama xenforo entegre konusu şuan için problem.
araştırma sonuçlarınızı bu konu üzerinden belirtmeye devam ediniz :)

Bilgi için teşekkürler nasıl bir yol izleyeceğim hakkında bir fikrim oldu.
Bulduğum gibi paylaşıcam.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.