Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Xenforo 2.0 ve Modern Statistics

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

pamirkiziltug

Sabit kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhaba,

Lisanslı Xenforo ve Lisanslı Brivium Modern Statistics (bu sitedeki gibi TopX) bulunuyor. Eklenti yapımcısı henüz eklentinin 2.0 uyumlu olmadığını söylüyor bu sebeple 2.0'a geçiş yapamadım. Fakat bu sitede sorunsuz şekilde çalıştığı görünüyor. 2.0 sonrası bu eklentiyi doğrudan kursam çalışıyor mu?

Teşekkürler.

Merhaba,
Lisanslı Xenforo ve Lisanslı Brivium Modern Statistics (bu sitedeki gibi TopX) bulunuyor. Eklenti yapımcısı henüz eklentinin 2.0 uyumlu olmadığını söylüyor bu sebeple 2.0'a geçiş yapamadım. Fakat bu sitede sorunsuz şekilde çalıştığı görünüyor. 2.0 sonrası bu eklentiyi doğrudan kursam çalışıyor mu?
Teşekkürler.
1.X eklentileri 2.X için çalışmıyor. Beklemenize de gerek yok. Eklenti gelişsene kadar siz de kendinizi 2.X sürümünde geliştirin derim ben. Eklenti öyle yada böyle çıkacak.

Merhaba,

Teşekkürler.
Xenforo 2 ile hayatımıza giren widget sistemi ile artık böyle ilave eklentilere ihtiyacınız yok diyebiliriz.
Neler yapılabilir şu video bir göz atın : Video - XenForo 2 Widget Kullanımı

Video beni Xenforo 2.0'a geçiş konusunda ikna etti. :) Arada bir başınızı ağrıtacağım artık.

Anasayfa dışında çıkmaması için ne yapmam gerekir?

Daha farklı bir mantık ile;
Şu anlatımda :Kullanım tekniği - XenForo 2'de İstatistikler Nasıl Eklenir detaylar var ancak sadece ana sayfa görmek isitiyorsanız if koşulu kullanmalısınız if koşulları ise bu makalede :Kullanım tekniği - XenForo 2 if Koşulları - Conditional Statements
Sizi ise kısa bir mantık ile şöyle yapacaksınız
PAGE_CONTAINER isimli şablona şu kodu bulun <div class="p-body-content">

Ve altına düzenleyerek ekleyin
Kod:
<xf:if is="$template != 'forum_list'">
   <xf:widget key="WİDGET KEY BU ALANA GİRİN" />
</xf:if>

Yukarıdaki koda widget key girin ve widget için gösterilecek herhangi bir konum seçmeyin!

[B' Alıntı:
PAGE_CONTAINER[/B] isimli şablona şu kodu bulun <div class="p-body-content">

Ve altına düzenleyerek ekleyin
Kod:
<xf:if is="$template != 'forum_list'">
   <xf:widget key="WİDGET KEY BU ALANA GİRİN" />
</xf:if>

Yukarıdaki koda widget key girin ve widget için gösterilecek herhangi bir konum seçmeyin!

Bu şekilde yapıyorum. Fakat anasayfa dışında heryerde çıkıyor.

Hımmm şunu denermisin <xf:if is="$template == 'forum_list'">

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.