Xenforo 2.0 pro style

XFSkins

Kullanıcı
xF 1 kullanıcı

Herkese Merhaba,

Bildiğiniz üzere XenForo yeni bir yapı ile karşımıza çıkmıştır. Henüz kararlı sürüm yayınlanmamış olsa da bu yeni yapının default teması bire bir sayılabilecek özelliklerde geliştirilmiştir.

Yaklaşık olarak 3 haftadan uzun bir süredir XenForo 2.0 teması üzerinde çalışıyorum. Bu piyasada olan standart XF2 temalarından değildir. Her alanı sıfırdan kodlanan bir temadır. Aşağıda ayrıntılara göz atabilirsiniz.

Mümkün olduğunca orijinal yapıya bağlı kalınarak hazırlanmıştır. Bundan kastım XenForo 1.5.x yapısında bulunan kod haricinde başka kodlar eklenmeden üretilmeye özen gösterilmiştir. Buda doğal olarak gelecekte temada oluşabilecek diğer hataların önüne geçilmesinde büyük rol oynamaktadır.

XenForo 2.0 Pro: Style Properties├ XFSkins ┤ Page setup1) Extra CSS Template
Burada Exrta.css şablonuna ihtiyaç duymadan mevcut XFSkins şablonu üzerinde istediğiniz şekilde css kodlarınızı yerleştirebilirsiniz. Dilerseniz Kenid css şablonunuzu oluşturarak O şablon üzerinde kodlarınızı yerleştirebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken şey sadece şablon adını ilgili alana aralarına virgül koyarak ekleyebilirsiniz. CSS şablonu için sonuna .css ekini getirmeyiniz.

2) Maximum page width
Bu alanda web sitenizin genişliğini rahat bir şekilde ayarlayabilirsiniz. Burada px veya % cinsinden değer verebilirsiniz.
Örnek:
Pixel Cinsinden 1170px
Yüzde Cinsinden: 87%

3) Form Element Height
Burada forumlarda kullanılan inputs, selects gibi öğelerin yüksekliğini ayarlayabilirsiniz.

4) Remove TitleBar from Forum Index
Forum ana sayfasında bulunan başlık alanını kaldırmanızı sağlayan bir seçenek bulunmaktadır.

├ XFSkins ┤Typography1) Google Fonts
Web sitesinde kullanılacak olan google fontlarınızı buraya ekleyerek sitenizin yazı tipini değiştirebilirsiniz.

2) User Interface Font
Web sitenizin Ana gövde yazı tipi biçimini ayarlamanızı sağlar.

3) Body Text Font
Bu yazı tipi, mesaj metni vb. Için kullanılır.

4) Code Font
Seyrek kullanılan yada özel olarak belirtilmesi gereken alanlar için kullanılır.

5) Font Size
Normal font size, Small font size, Smaller font size, Smallest font size, Large font size, Larger font size, Largest font size web site genelinde kullanılan yazı fontu büyüklüklerini ifade ederler.

6) Yazı tipi Ağırlığı
Normal font weight, Light font weight, Heavy font weight yazı tipinin kalınlık değerleridir.

7) Line height
Yazıların Satır yüksekliği ayarını kontrol eder.

8) Font Awesome Path
Burada Font Awesome simgelerini için kendi sunucunuz üzerinde gösterebilirsiniz. Dilerseniz direkt olarak Use Font Awesome via CDN seçeneğini etkinleştirerek kendi sitesi üzerinden kullanmanıza olanak verebilirsiniz.

├ XFSkins ┤ Borders and spacingBurada bulunan değerler temada kullanılan padding, border, border-radius ve Element Spacer özelliklerini kontrol eder.

├ XFSkins ┤SearchBu stil özelliğinde ise Arama alanı ile ilgili genel ayarlar mevcuttur. Arama alanının mobil görünümünde nasıl şekil alacağı vs ayarları içermektedir.

├ XFSkins ┤Header


Header stil özelliğinde ise mobil görünümde sitenin logosunun konumunu belirler.

├ XFSkins ┤Text LogoText Logo Stil özelliği web sitenizde resim yerine yazı kullanmanıza olanak verecektir. Ayrıca burada bir de slogan belirtebilirsiniz.


├ XFSkins ┤NavigationNavigation Stil özelliği XenForo 2.0 yapısana uygun olarak seçenekler haline getirilmiştir. Dilerseniz forumTabLinks ile birikte kullanabilir dilerseniz sadece navigation alanını kullanabilirsiniz. Dİlerseniz de hiçbiri seçeneği ile yapışkan navigation alanını devre dışı bırakabilirsiniz.

Bunun dışında Home Linki için bir font-awesome sismgesi ile değişimini kolayca yapabilirsiniz. Ayrıca Navigation alanı linkleri için font-awesome simgelerini etkinleştirebilirsiniz.
 

XFSkins

Kullanıcı
xF 1 kullanıcı
├ XFSkins ┤Off Canvas Menu

XenForo 2.0 ile birlikte gelen bu yeni özellik artık bu temada mevcuttur. Stil özellikleri alanından çok kolay bir şekilde düzenleyebileceğiniz bu özellik sayesinde mobil cihazlarınızda rahatlıkla kullanabileceksiniz.

├ XFSkins ┤Forum NodesForumları dilediğiniz gibi kullanabilmeniz için bir çok özellik entegre edilmiştir. 2 (İki) ayrı forum düzeni bulunmaktadır. Birincisi standart XenForo Default forum düzeni diğeri ise XenForo 2.0 düzenidir.

Burada forum simgelerini, renklerini ve boyutlarını dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Bunlara ek olarak resimde görmüş olduğunuz seçenekler mevcuttur. Ayrıca katlanabilir kategoriler özelliği de mevcuttur.

├ XFSkins ┤ Threads and PostsKonu ve Mesajlar stil özelliği ile artık sabit konular ile normal konuları birbirinden ayırabilecek istediğiniz biçimde ayarlaya bileceksiniz. Ayrıca konu alanlarında font-awesome simgelerini kullanabileceksiniz.

├ XFSkins ┤SidebarGelişmiş kenar çubuğu özelliği ile farklı bir deneyim sunabilirsiniz topluluğunuza. Yapışkan kenar çubuğu özelliği ile kenar çubuğu her zaman maus hareketinizle birlikte hareket edecektir. Kenar çubuğunu sağ veya sola alabilirsiniz. Eğer geniş olarak forumları görmek isterseniz bunun için kenar çubuğunu katlayabilir veya açabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak tüm kenar çubuğunu boyunca font-awesome simgeleri ekleyebilirsiniz.


├ XFSkins ┤Hero MessageYeni bir özellik olarak topluluğunuzu ziyaret eden herkesin görebileceği bir karşılama mesajı hazırlayabilirsiniz. İsterseniz bu özelliği misafir veya kayıtlı kullanıcılara gösterebilirsiniz. Eğer mevcut karşılama mesajını beğenmiyorsanız kendi HTML ve css ile oluşturmuş olduğunuz yapıyı kullanabilirsiniz.

├ XFSkins ┤Advanced FooterGelişmiş alt bilgi ile istediğiniz özellikleri bu alana ekleyerek dilediğiniz gibi bir footer oluşturabilirsiniz. İsterseniz bu alanı tema genişliği ile aynı olacak şekilde ayarlayabilir isterseniz geniş olarak kullanabilirsiniz.

Ayrıca şık bir yukarı çık butonu ile hızlı bir şekilde web sitenizin en üstüne çıkabilirsiniz.

Tamamen responsive özelliğine sahip olan bu tema üzerinde performans açısından yok denilecek kadar az grafik mevcuttur.


Tema Ücreti : 25$
Satış: Paypal
Destek: 12 Ay
Güncelleme Süresi: 1 yıl
Yenileme Maliyeti: 10$


Bilindiği gibi Paypal Türkiye'den çekilmiştir. Yurtdışı müşterileri ve aktif paypal hesabı kullananlar temayı satın almaları ile birlikte otomatik olarak statüleri Müşteri olmaktadır. Diğer ödeme yöntemleri (Banka Havalesi vs ) ile yapılacak ödemeler sonrasında web sitemiz üzerinden PM ile bilgi verilmesi ve kontrolüne müteakiben hemen hesapları onaylanacaktır.

Banka bilgileri için web sitemiz üzerinden PM alabilirsiniz.

Lütfen satın alma öncesinde kafanıza takılan soruları bu konu altında belirtiniz.. Tema ile ilgili destek yalnızca Müşterilere web sitemiz üzerinden verilmektedir.

Tema Satış : XenForo 2.0 Style 1.0.3 | XFSkins

Tema Önizleme: Premium XenForo Style : XenForo2
 

eTiKeT™

value="{XenGenTr}"
Yönetici
xF Master
Güzel ve uğraştırıcı bir çalışma olmuş. İnşallah emeğiniz karşılığı alırsınız iyi satışlar ...