Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Xenforo 2.0 kurulum sorunu

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

Tobin Frost

Kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhabalar,

xenForo 2.0 test etmek istiyorum ve localhostta kurulum yapmaya çalışıyorum.

Developer sürümü olduğu için sitelerinde bile test etmek için localhost kullanın falan demişler.

upload klasöründekileri dizine attım, config bilgilerini girdim, install sayfasını açtığımda şöyle bir yazı geliyor;

Please use the command line to install XenForo 2.0.

Yabancı kaynaklarda falan CLI vs. yazıyor ancak anlayamadım. Kurulumda yardımcı olabilir misiniz?

Tobin Frost Tobin Frost; xen 2 sürümü kurulumu bilindik kurulumlar gibi değil malesef dostum.

Eğer localhostta kurulum yapmak istiyorsanız size ssh server lazim öncelikle bunu kurun
daha sonra xenforo 2 kurulum sayfasinda belirtilen kurulum kodlariyle işlemi yapin

İnstall sayfasi yok bunda komut verilerek kuracaksiniz. " PowerShell SSH server"i kurabilirsiniz
yada Remote desktop'tan ssh baglantisi deneyebilirsiniz bu bazen başarısız oluyor. önerim size powershell kurup o şekilde işleme devam etmek.

Tobin Frost Tobin Frost; xen 2 sürümü kurulumu bilindik kurulumlar gibi değil malesef dostum.

Eğer localhostta kurulum yapmak istiyorsanız size ssh server lazim öncelikle bunu kurun
daha sonra xenforo 2 kurulum sayfasinda belirtilen kurulum kodlariyle işlemi yapin

İnstall sayfasi yok bunda komut verilerek kuracaksiniz. " PowerShell SSH server"i kurabilirsiniz
yada Remote desktop'tan ssh baglantisi deneyebilirsiniz bu bazen başarısız oluyor. önerim size powershell kurup o şekilde işleme devam etmek.

Yönlendirmen için teşekkür ederim.

Powershell indirdim ve kurdum. Şimdi nasıl komut gireceğimi tarif edebilir misin acaba? Programın yabancısıyım.

Tobin Frost Tobin Frost; eğer kod bilginiz yoksa bu programı kullanmayi biraz anlatmam gerekicek size o yüzden farkli 1 yontemle ssh dediğimiz kod calistirma programı alternatifi windows 'ta cmd üzerinden ssh çaliştirma bunu soyleyeyim.

Ekteki Dosyayı indirin ve bilgisayariniza kurun.

Daha sonra başlat>çalıştır>cmd yazın enterlayın

açılan ekrana

yazın enterlayın ssh aktif daha sonrasi bilgisayarınız localhost portuna baglanmak ve xf2 kurulum kodlarını yazmak. Gerekli Döküman Buradaki sunumda belirtilmiş. Getting started - XenForo 2.0 Documentation

Genel Kurulum başlangıçı için kullanılan komut kod başlangıcı bu:

Kod:
php cmd.php xf:install

Ekli dosyalar

• setupssh.zip
    2.3 MB · Görüntüleme: 37
Tobin Frost Tobin Frost; eğer kod bilginiz yoksa bu programı kullanmayi biraz anlatmam gerekicek size o yüzden farkli 1 yontemle ssh dediğimiz kod calistirma programı alternatifi windows 'ta cmd üzerinden ssh çaliştirma bunu soyleyeyim.

Ekteki Dosyayı indirin ve bilgisayariniza kurun.

Daha sonra başlat>çalıştır>cmd yazın enterlayın

açılan ekrana

yazın enterlayın ssh aktif daha sonrasi bilgisayarınız localhost portuna baglanmak ve xf2 kurulum kodlarını yazmak. Gerekli Döküman Buradaki sunumda belirtilmiş. Getting started - XenForo 2.0 Documentation

Genel Kurulum başlangıçı için kullanılan komut kod başlangıcı bu:

Kod:

Dediklerinin tamamını eksiksiz olarak uyguladım ancak komut satırı çalışmıyor.

Kodu girdikten sonra hiçbir şey olmuyor. Belirtilen adres bulunamadı/tanınamadı vs diyor.

Son düzenleme:
Tobin Frost Tobin Frost ; dosyaları yüklediğiniz kök dizine erişmeniz gerekiyor.
eğer hiçbir şekilde erişim yapamadiysanız size hazır kurulmuş sade sistemin sql dosyasını vereyim.
direk phpmyadmin'e entergre edin ve config'leri düzenleyin site aktif olacaktır.

Xenforo 2 Released : sql dosyası indir: http://www.ladezs.com/ladezs_xf2.zip

Tobin Frost Tobin Frost ; dosyaları yüklediğiniz kök dizine erişmeniz gerekiyor.
eğer hiçbir şekilde erişim yapamadiysanız size hazır kurulmuş sade sistemin sql dosyasını vereyim.
direk phpmyadmin'e entergre edin ve config'leri düzenleyin site aktif olacaktır.

Xenforo 2 Released : sql dosyası indir: http://www.ladezs.com/ladezs_xf2.zip

Böylesi çok daha rahat olacak. Çok teşekkürler dostum.

Akşama bilgisayara geçtiğimde deneyeceğim.

Spymaster Spymaster; VPS-VDS Kurulum İşlemi:

-Öncelikle Dosyaları FTP'ye aktarın.
-Kontrol Panelinizden Veri tabanı oluşturun
- Oluşturduğunuz veri tabanı bilgilerini ftpden "/src/config.php.new " dosyasına yazın ve ".new" uzantısını
Kaldırın.
-Oluşturduğunuz bu yeni "config.php" dosyasını "library" klasörünede kopyalayın.

Sıra install adımında.

SSH üzerinden VPS/VDS Cihazınıza Bağlanın;
daha sonra kurulumu yapmak istediğiniz dizine gelin.
Ve Aşağıdaki Kurulum Komutunu çalıştırın.

Kod:

LaDezs LaDezs yardımın için teşekkürler ilk fırsatta deneyip sonuçu paylaşacağım
[doublepost=1493063384,1493023635][/doublepost]
Spymaster Spymaster; VPS-VDS Kurulum İşlemi:

-Öncelikle Dosyaları FTP'ye aktarın.
-Kontrol Panelinizden Veri tabanı oluşturun
- Oluşturduğunuz veri tabanı bilgilerini ftpden "/src/config.php.new " dosyasına yazın ve ".new" uzantısını
Kaldırın.
-Oluşturduğunuz bu yeni "config.php" dosyasını "library" klasörünede kopyalayın.

Sıra install adımında.

SSH üzerinden VPS/VDS Cihazınıza Bağlanın;
daha sonra kurulumu yapmak istediğiniz dizine gelin.
Ve Aşağıdaki Kurulum Komutunu çalıştırın.

Kod:

Yardımlarin sayesinde oldu teşekkür ederim.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.