Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü xenforo 2.0.1'den 2.0.2'ye Güncelleme

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

sat679

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
xenforo 2.0.1'den 2.0.2'ye Güncelleme
Bildiğiniz gibi xenforo yeni güncel sürümünü yayınladı.
Biz en son güncel olanı 2.0.1 i kullanıyorduk. 2.0.2 yayınlanınca bunu nasıl güncelleyelim....
Şöyle yaptık doğru mu?
xenforo.com sitesinden güncel sürümünün 2.0.2'nin sadece upgrade dosyalarını indirdim. Yani full install indirmedim. İndirdiğim dosyaları ftp'den forumun kurulu olduğu dizine attım. Dada sonra siteniz.com/install/index.php?upgrade/ çalıştırdım. ileri ileri işte cart/ curt yaprak kurulumu tamamladım. Siteyi kullanmaya devam ediyorum şimdiye kadar hiçbir hata ve sorun ile karşılaşmadım...
Neler yaptım ve/veya yapmadım:
Hiçbir eklentiyi pasif yapmadım, eklentileri kaldırmadım, dil vb birşeyler yapmadım. Yani site en sağlıklı çalışır haldeyken olduğu gibi üzerine yazdırdım/uyguladım.
Bu arada site gider zarar görür diye endişe yok çünkü demo site üzerinde uyguladım.
Yapılanlar doğru mu? Sonuçta sürüm değiştirmiyoruz sadece aynı sürümde güncelleme yapıyoruz...

Bu konuda görüş ve önerileriniz için teşekkür ederim.

@ sat679 sat679 ; Sürüm Yükseltme işlemi belirli ana yapi sürümü dediğimiz 1.x - 2.x serisinin devamı niteliğinde ise
yaptiğiniz sekildedir doğru yol izlemiş ve başarılı işlem olmuş. Burada dikkat edilmesi gereken kısım aslında
ana sürümdür. 1.5.x sürümü kullanımı varsa 1.5.xa sürümüne güncellerken aynı şekilde. 2.0.x sürümü kullanımı varken
2.0.xa sürümüne güncelleme bu mantıkla olur.

Sonuçta EKlenti ve tema dil yapisi değişmiyor sadece eksik hatalı sablonlar ve sistem dosyalarinda düzenleme yapiliyor.
bu tarz durumlarda özellikle eklenti kullanımınız fazla ise yedekleme yaparak yapmanız yüksek dökümanlı sitelerde önemlidir.

Ama şunuda söyleleyim güncelleme işlemi ciddi bir iştir demo sitede belki fazla önemi olmaz ama reel sitenizde mutlaka yedek alarak
işlem yapiniz. : ) ( :

Hiç ara sürüm güncellemesi yapmamış Yen'i bir xenforo kullanıcı olarak benimde aklımda olan bir soruydu. Öğrenmis olduk, güzel oldu.

Xenforo da ilk defa güncelleme yaptım sorunsuz bir şekilde işlemi tamamladım. Sanki vbulletin de daha çok sıkıntılı oluyordu bu tip işlemler..

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.