Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!
XenForo 2.0.0 Release Candidate 3 - Türkçe dil paketi

Türkçe Yama XenForo 2.0.0 Release Candidate 3 - Türkçe dil paketi 3.6.3

indirmek için izniniz yok

eTiKeT™

value="{XGT}"
Yönetici
XGT Master
SMS onaylı
eTiKeT™ Kullanıcımız yeni bir kaynak oluşturdu:

XenForo 2.0.0 Release Candidate 3 - Türkçe dil paketi - XenForo 2.0.0 Release Candidate 3 için Türkçeleştirm yamasıdır.

demo-forum-xf2demo_xenforo_gen_tr_admin_php-png.1476

XenForo 2.0.0 Release Candidate 3 Türkçe yama,Dil paketi
XenForo 2.0.0 Release Candidate 3 Türkçe yaması, Türkçe dil paketidir.​
Xenforo 2.0.0 değişiklikleri sürekli güncellenecek xenforo güncellemelerini takip ederek güncel Türkçe yama,Türkçe dil paketi sizlerin kullanımına sunulacaktır.​

Kullanım...

Bu kaynak hakkında daha fazla bilgi ...

Profil sayfasındaki cinsiyet: Erkek, kadın kısmı Türkçe değil.

Bu yamada olmadığı için yok ne yazık ki.Bu işlemi siz manuel olarak yapmalısınız. Diller ve cümllerde aratarak düzenleyebilirsiniz.

Bu yamada olmadığı için yok ne yazık ki.Bu işlemi siz manuel olarak yapmalısınız. Diller ve cümllerde aratarak düzenleyebilirsiniz.
tahminen kararlı sürüm ne zaman çıkar varmı resmi siteden kararlı sürüm için bilgi

Eline sağlık eTiKeT™ eTiKeT™ , yalnız bir'den fazla sorun gördüm. Bir çoğu yerde html hatası bulunmakta.

Örneğin; x_commented_on_your_status başlığında
HTML:
{name} <a {status_attributes}>durumunuza</a> yorum yaptı</a>.

Yazılmış. Normalde "<a {status_attributes}>durumunuza</a>" adresini zaten kapatmışsın. ..yorum yaptı 'dan sonra ki; "</a>" hatalı kod oluyor. Anladın sanırım çok fazla yazarak anlatmama gerek yok :) Dolayısıyla beğeni bildiriminde satırında </a> karakteri 'de çıkmış oluyor. Buna benzer bir çok yer düzenledim, Bu hataları tek tek buraya yazmak istemedim. Dilersen dil dosyasını sana özel mesaj ile göndereyim düzenlediğim şekilde üzerinden tekrar geç? ;)

İlerlemeye devam ediyorum.

Eline sağlık eTiKeT™ eTiKeT™ , yalnız bir'den fazla sorun gördüm. Bir çoğu yerde html hatası bulunmakta.

Örneğin; x_commented_on_your_status başlığında
HTML:
{name} <a {status_attributes}>durumunuza</a> yorum yaptı</a>.

Yazılmış. Normalde "<a {status_attributes}>durumunuza</a>" adresini zaten kapatmışsın. ..yorum yaptı 'dan sonra ki; "</a>" hatalı kod oluyor. Anladın sanırım çok fazla yazarak anlatmama gerek yok :) Dolayısıyla beğeni bildiriminde satırında </a> karakteri 'de çıkmış oluyor. Buna benzer bir çok yer düzenledim, Bu hataları tek tek buraya yazmak istemedim. Dilersen dil dosyasını sana özel mesaj ile göndereyim düzenlediğim şekilde üzerinden tekrar geç? ;)

İlerlemeye devam ediyorum.

İlginize teşekkür ederim hatalı gördüğünüz alanları belirtirseniz bu yeterli olacaktır. Bunun dışında hatalarda içeriyordu ve yama güncellendi.

Uyarı;
Çeviride bazı alanlarda tercüme,anlam,karakter,yazım hataları buluna bilir lütfen bu alanları bana bildirin ki verimli kullanışlı bir xenforo 2 çevirisini elde edip hepimiz daha anlaşılır bir xenforo elde edebilelim...​

eTiKeT™ eTiKeT™ , sanırım bunu benden başka bir üye yapmaz, Yapsa da geri bildirim parmakla sayılacak kadar az kullanıcı tarafından gerçekleştirilir.
Ben düzelttim, istersen sen de bir kontrol et.
2017-11-28_11-57-57.png
Bu "Sibling" ne demek bilmiyorum. İngilizcesi "Kardeş" demek de, yazılım olarak ne anlama geldiğini çözemedim.
Onu da sen bana söyler misin? Ben de düzelteyim eTiKeT™ eTiKeT™

Son düzenleme:
İlginize teşekkür ederim hatalı gördüğünüz alanları belirtirseniz bu yeterli olacaktır. Bunun dışında hatalarda içeriyordu ve yama güncellendi.

Uyarı;
Çeviride bazı alanlarda tercüme,anlam,karakter,yazım hataları buluna bilir lütfen bu alanları bana bildirin ki verimli kullanışlı bir xenforo 2 çevirisini elde edip hepimiz daha anlaşılır bir xenforo elde edebilelim...​
hataların söylenmesi güzel 2.0 a geçtiğimizde hataların olmaması sorunlarla uğraşmamak adına sağolasın emre

eTiKeT™ eTiKeT™ , sanırım bunu benden başka bir üye yapmaz, Yapsa da geri bildirim parmakla sayılacak kadar az kullanıcı tarafından gerçekleştirilir.
Ben düzelttim, istersen sen de bir kontrol et.
Ekli dosyayı görüntüle 1781
Bu "Sibling" ne demek bilmiyorum. İngilizcesi "Kardeş" demek de, yazılım olarak ne anlama geldiğini çözemedim.
Onu da sen bana söyler misin? Ben de düzelteyim eTiKeT™ eTiKeT™

Eğer bu tercümeyi ben anlam olarak yapsaydım yada diğer eklenti yamalarımı tüm eklentileri çevirirdim.
Ancak benim çalışma mantığım şudur bu eklenti içinde olsun tercüme içinde.

Eklenti kurulur verimli çalışıyor ise o zaman paylaşılır.
Eklenti kurulur çalıştırılır detaylar,çalışma mantığı incelenir ona göre tercüme edilir.
Kısacası ezberden çeviri yapmıyorum o yüzden bazı alanlarda ingilizce kalabiliyor ki nedeni tam olarak ne işe yaradığını çözmediğim içindir.
Belirttiğin alan Sibling alanı kardeş demek ama işlemi kategori oluşturuyor. Ancak soorun şu ki aynı alandan forumda oluşturabiliyorsun olay burada karışıyor kategori oluştur desem forum ne alaka içinde bu yüzden o alan için tam bir açıklama yapmadım.

Örneğin: node direk anlamalarını çevirsem bir halt anlaşılmaz ama ben node Alan olarak yorumlayıp onun üzerinde düzenlemeler yaptım.

Kısacası bbelirttiğin alan bende hala ing bende tam olarak bir anlam veremedim o alana için fikirlere de açığım...

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.