Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Xenforo 1'mi Yoksa 2'mi Sizce hangisi ?

Xenforo 1'mi Yoksa 2'mi Sizce hangisi ?

• XenForo 2

Oy: 155 75.2%
  • XenForo 1

Oy: 51 24.8%

• Kullanılan toplam oy
    206

eTiKeT™

value="{XGT}"
Yönetici
XGT Master
SMS onaylı
Evet belki daha herkes kullanmana başlamadı ama bir ön görüş,düşünce olarak Xenforo 1'mi Yoksa 2'mi sizce hangisi ?

Ben bunu bir kullanıcının yorumuna eklemiştim. Madem böyle bir konu açıldı tekrar yazayım.
1.x de memnun kalınmayan bir çok özellikler 2'ye elenmiş. Özellikle sidebar ekleme olayı. Da; Şu kısıtlamalar ve zorluklar olmasaymış iyiymiş :)

Daha önceki konuda da söylediğim gibi xenforo 2 xenforo 1'den çok daha iyi. Şablon editörü dışında beni sinir eden bir şey olmadı. Birde tüm işlevlerin tek bir şablonda toplanması sıkıntılı ama zamanla daha da iyi olacaktır diye düşünüyorum. Tasarım esnekliği harika. Kod yapısı harika. Forum kullanımı üst düzeyde. Admin panel daha esnek eklenti ihtiyacını minimuma indirgemişler. Widget olayı bünyesine katılmış daha ne olsun. :)

Bu değişimlerin dışında en dikkat çekici değişim ise nerede ise hiç kullanılamayacak en basit ekleti bile ücretli olması bu durum çogu kullanıcı için büyük bir sıkıtı bence ...

Artık forum sayfaları bitecek. Ben buna inanıyorum :)

eTiKeT™ eTiKeT™ bunu Türkiye'de yasakalanan paypal nedeni ile söyledim. Parasal yani maddi yönden değil. Bu ülkede o yasak, bu yasak bu yasaklara kim yasak getirecek? bu da ayrı bir konu. :)

Bu değişimlerin dışında en dikkat çekici değişim ise nerede ise hiç kullanılamayacak en basit ekleti bile ücretli olması bu durum çogu kullanıcı için büyük bir sıkıtı bence ...
xf nin en büyük kaybıda bu bence vb eklenti kodlayıcılarından olan birçok coder vb de ücretsiz kosladıkları eklentileri xf ye gelince ücretli yapıyorlar bu doğrumu sizce 2.0 a gelince dikkat edin neredeyse hepsi ücretli bu işe xf yöneticilerinden bi tepki olmalı aslında

vBulletin gibi kepenkleri indirmesi muhtemel olabilir. :(
2.0 için en basit bir eklenti bile 7$ üzerinden satılmaya başlamış. Bence 2.0 'e geçecekler geçerken bir çok kez düşünmeli. Kod yazmayı bilmeyen ve/ya geliştiremeyen kişiler 1.X sürümünde kalsınlar (daha sonra isterlerse geçiş sağlasınlar) :)

bence bu ücret konusuna xf yöneticileri bi çare düşünsünler abartılı şekilde her şey ücretli olması iyi değil.
kendi açımdan söylüyeyim 2.0 böle ücretli olursa düşünmem açıkcası zaten dediğim gibi görselliği bana hitap etmiyor.
ilerleyen zamanlarda tabi stabil sürümlere geçiş başladımı mutlaka değişimler olucaktır ama temalar çıkmadan
konuşmak erken şuan.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.