Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Kullanım tekniği XAMPP ile Localhost - PC'de Xenforo Kurulum ve Kullanımı

mkucuksari Kullanıcımız yeni bir kaynak oluşturdu:

XAMPP ile Localhost - PC'de Xenforo Kurulum ve Kullanımı - XAMPP kullanarak PC’nizi bir nevi nasıl bir host server haline dönüştürebileceğinizi kısaca açıklama

Eğer elinizde 2. farklı bir host yoksa ve siz de;

a-) Almış olduğunuz yedekleri ara ara test etmek
b-) Eklentileri canlı sitenize kurmadan önce denemek istiyorsanız, o zaman bu konu tam size göre.

Evet bu konumuzda XAMPP kullanarak PC’nizi bir nevi nasıl bir host server haline dönüştürebileceğinizi kısaca açıklama çalışacağız.

Şahsen bu tür çalışmaları “Sanal PC” üzerinde yapmayı tercih ediyorum. Elimdeki sanal PC Win7 olduğu için bunun üzerinden anlatmaya çalışacağım...

Bu kaynak hakkında daha fazla bilgi ...

mkucuksari kullanıcı adlı kişi XAMPP ile Localhost - PC'de Xenforo Kurulum ve Kullanımı Bu kaynak hakkında yeni bir güncelleme yayınlamıştır:

Sıfırdan XAMPP ile Xenforo kurulum videosu ilave edildi

Sıfırdan XAMPP ile Xenforo kurulum videosu ilave edildi. Video yabancı ve Xenforo 1.1.3 kurulumu gösteriyor.

Fakat gösterim yeterli olduğu ve Xenforo diğer versiyonları ile kurulum arasında fark olmadığı için ilave edilmiştir.

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

Güncellemenin devamını inceleyin...

Video çalışmıyor ama anternatif anlatım yada anternatif video varmı ?

XenForo 2.2.2 - Hatalar​

Sunucunuzun XenForo'yu çalıştırabildiğini doğrularken aşağıdaki hatalar oluştu:
  • Gerekli GD PHP uzantısı bulunamadı. Lütfen barındırıcınızdan bu uzantıyı yüklemesini isteyin.
Lütfen bu hataları düzeltip tekrar deneyin.
1620288188530.png

Bu hatayı verdi hocam. XAMMP ile yapıyorum işlemleri videodakilerinin aynısını yaptım.

Son düzenleme:
extension=gd hocam bu kelimeyi silip kurulumu tekrardan başlatacağım doğru anladım değil mi?

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.