Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Uyarı wmland.net Sitesine Dikkat Edin Dolandırılmayın.

netr0n

XGT
Yönetici
XGT Master
SMS onaylı
Herkese merhabalar arkadaşlar,

Aslında bu konu forumumuzdaki bir arkadaşımızın şikayeti ile de ilgili bir konu. Geçtiğimiz günlerde Lim10Ata Lim10Ata arkadaşımızın açmış olduğu şöyle bir konu vardı: İsmimi Kullanarak Yazanlara Dikkat

Bende kendisine Serdar S. isimli kullanıcıyı üyeler arasında araştıracağımı söylemiştim. Bizim sitemizde Serdar Sarıhan olarak biri var diye de kendisine bildirmiştim ama emin de değilim demiştim. Konuyu anlamak için olayın öncesi şu şekilde cereyan ediyor; Garfield Garfield üyemizin v9 temamızı kullandığını bilen bu kişi Telegram üzerinden sanki Garfield Garfield 'ın daha önceden tanıdığı Lim10Ata Lim10Ata kullanıcısıymış gibi kendisine şu şekilde yaklaşım sergiliyor. Yani sosyal mühendislik yapıyor.

WhatsApp Image 2021-12-02 at 15.06.59.jpeg

Garfield Garfield kullanıcısı bu durumun tersliğini anlıyor ve durumu Lim10Ata Lim10Ata arkadaşına iletiyor. Biz bu duruma kadar kullanıcının gerçekte %100 kim olduğunu bilmiyoruz. Ama bu arkadaşın eline bir şekilde v9 teması geçiyor.. Belli ki bir kullanıcı bu yaklaşıma inanmış ve temayı vermiş bu kişiye.

Gelelim asıl konumuza ve bu kişinin kim olduğuna.

Bu kişi v9 temasını eline geçiriyor ama kurulumunu bir türlü yapamıyor. Bunun için bir sosyal mühendislik daha yapması gerektiğini düşünüyor ve bir mağduriyet rolüne bürünerek. LaDezs LaDezs 'e whatsapp hesabından ulaşarak; Ben birinden v9 teması satın aldım ve bunun için 1000 TL ödedim, mağdurum diyerek destek almaya çalışıyor.

LaDezs LaDezs ile aralarında şöyle bir konuşma geçiyor.

kk.jpeg WhatsApp Image 2021-12-01 at 11.10.32.jpeg

Biz buraya kadar bu kişinin daha önce Lim10Ata Lim10Ata 'ya mesaj atan kişinin bu olduğunu halen bilmiyoruz. Kişinin Serdar Sarıhan olduğunu da bilmiyoruz.

Temayı kuramayacağını anlayan ve destek alamayacağını anlayan bu kişi, baktı olmuyor beni kandırdılar, ben aslında kul hakkı yemem diyerek temayı satın almaya karar veriyor. Bizde insanca yaklaşıp tamam bir dahaki sefere dikkat edin lütfen diyerek v9 temasını kendisine lisanslıyoruz. Geç bir saatte alım yaptığı için ve dosyaların şifrelenmesi gerektiği için kurulum diğer güne kalıyor. Neyse bir şekilde lisanslama işlemi yapılıyor.

Tabii bundan önce tema ile alakalı bir çok konuşma yapılıyor ama asıl can alıcı nokta şurası oluyor;

xgt1.jpg

Buradan sonra biz ekip olarak böyle biri bizden ürün aldı mı diye konuşuyoruz ve durumda ve konuşmalarda bir terslik var diyerek şüpheleniyoruz. Daha önce LaDezs LaDezs 'in bu kişinin telefonunu özel grup konuşmamızda paylaştığını bildiğim için telefon numarasını whatsapp konuşmalarımda aratıyorum. Bu kişinin daha önce, benimle eklentiler ve temalar üzerine konuştuğunu görüyorum.

Şöyle ki; 05.10.2021 tarihinde benim whatsapp hesabıma gelerek plus eklentisi için sponsorumuz olur musunuz diyerek bizden eklenti talep ediyor. Bende kendisine bizim böyle bir çalışmamız yok maalesef diyerek cevap vermişim.

wpsp.jpg

Tekrar kendi ekibimiz ile ortak konuşma yapıyoruz ve bu kişinin nitelikli bir dolandırıcı olduğunu anlıyoruz ama whatsapp üzerinden kendisine de yazmıyorum sadece yapacağı hamleyi bekliyorum.

Kendisi telefon ile beni arıyor ve eklentileri 2020 tarihinde aldığını söylüyor bizde kendisine kibar bir dil ile böyle bir alış ve satış bizim tarafımızdan görünmüyor lütfen dekont atın bize diyoruz. Ben muhasebecime yazıyorum ondan alıp atacağım diyor. Dekont yerine kendisinin alelade düzenlediği şöyle bir ekran görüntüsünü whatsapp üzerinden bana atıyor.

WhatsApp Image 2021-12-02 at 14.43.29.jpeg

Belli ki daha önceki konuşmalarımızı whatsapp üzerinden silmiş olacak ki, benimde sildiğimi düşünerek hareket ediyor. Bende kendisine daha önceki konuşmalarımızı atıyorum.

wppu.jpg

Yukarıdaki 05.10.2021 tarihindeki eklenti isteğini atıyorum ve kendisinin 06.11.2020 tarihinde bu eklentiyi almış olmasına rağmen neden tarafıma gelip eklentiyi sponsorluk yolu ile almaya çalıştığını soruyorum. Tabii ki kıvırmaya/kıvranmaya başlıyor. Yüz olmadığı için aldığını ama dekontunun olmadığını söylüyor. Neyse bir şekilde kendisi ile telefon görüşmesi yaparak iyi niyetimizi ve kibar bir dille durumu kendisine anlatıyoruz. Kendisi eklentileri satın almak istediğini söylüyor bende hay hay diyorum.

Daha sonra, temayı kuramıyor ve kurulum desteği alıyor bizden eTiKeT™ eTiKeT™ tema kurulumu sırasında FTP üzerinde şöyle bir manzara ile karşılaşıyoruz.

xgt2.jpg

v5 temamız, v6 temamız, v9 temamız (w-a-r-e-z olanı) ve istatistik plus w-a-r-e-z olanı sitesinde bulunuyor. eTiKeT™ eTiKeT™ bunları görünce temayı verdik artık ama ben bu saatten sonra bu arkadaşa ürün satmam diyor.

Bu kişinin Serdar Sarıhan olduğunu ve nitelikli dolandırıcı olduğunu anlıyoruz. Kendisi site üzerinden Plus eklentisini alıyor ve dosya talebinde bulunuyor etiket bunu görür görmez paytr üzerinden yaptığı ödemeyi anında Paytr üzerinden iade ediyor.

WhatsApp Image 2021-12-05 at 16.27.05.jpeg

Daha sonra beni telefon ile arayarak ben eklentimi istiyorum, müşteri her zaman haklıdır. Sizi şikayet edeceğim diyerek üste çıkmaya çalışıyor. Bende durumu eTiKeT™ eTiKeT™ ile görüşüp dönüş yapacağımı söylüyorum ve eTiKeT™ eTiKeT™ ile görüştükten sonra, size artık ürün satmıyoruz, sitenizde bu şekilde dosyalar çıktığı için eTiKeT™ eTiKeT™ size geri ödeme yapmış, bizden ürün alamazsınız diyorum. Küplere biniyor, bana ödeme gelmedi diyerek sizi bilişim suçlarına şikayet edeceğim tarzında yaklaşım sergiliyor. Ödeme yapıldığını bildiği halde kendince tehdit ediyor bizi.

Daha sonra whatssapp üzerinden bana geliyor. Bende kendisine, kendisinin dolandırıcı olduğunu söylüyorum ve engelliyorum. Yurtdışı sitelerinde satılan hazır bir numara ile whatsapp eklemesi yapıyor onu da engelliyorum belli ki dolandırıcılığı nasıl yapacağını çok iyi biliyor.

Eklentileri alamayacağını anlayınca bu sefer Dini duyguları kullanmaya kalkarak eTiKeT™ eTiKeT™ 'e özel mesaj(lar) atarak şöyle bir yaklaşım sergiliyor.

m1.jpg

Daha sonra şu;

m2.jpg

eTiKeT™ eTiKeT™ kendisine şöyle cevap veriyor.

m4.jpg

eTiKeT™ eTiKeT™ bu mesajına şöyle cevap(lar) veriyor.

m5.jpg

Bu mesajlarından sonra bizden cevap alamıyor. Bunun üzerinde Ugur Ugur yönetimcimizin eklentisi olan "Daha Fazla Göster Eklentisini" almak istiyor bunun için özel mesaj ile kendisine ulaşarak şunları yazıyor;

Kendi sitesi üzerinden bir konu açıyor ve kendisine şu konu içeriğini atıyor;

ssxd.jpg

Arından şöyle bir mesaj daha atıyor;

m6.jpg

1- Bir insan daha önce aldığı eklentiyi tekrar satın alır mı?
2- 2020 tarihinde aldığınızı söylediğiniz eklentinin fiyatı o tarih o fiyatta bile değildi!
3- Bizi iade yapmadığımızı söyleyen biri dün bizden helallik ister mi?
4- Eklentiyi aldığını söyleyen biri sonrası bir tarihte bizden sponsorluk ile eklenti talep eder mi?
5- Bizden helallik isteyen biri, bir başka yöneticimize durumu farklı anlatır mı?

Nereden tutarsak tutalım bir kanı bozukluk var. İnsanda biraz karakter olacak, insanda biraz onur, şeref, haysiyet olacak. Ama bu arkadaş ile belli ki hukuki bir hesaplaşma yaşayabiliriz. He şeye hazırlıklı olsun. Bizde her şey belgelidir.

Normalde bu tarz cevaplar bile vermeyiz ama karşımızdaki kişinin üyelere de zarar verdiğini, onları kandırmaya çalıştığını görünce en azından bu gibi olaylarla karşılaştığınızda yaşanmışlıklardan ders çıkarılıp acaba diye sorgulama yapmamıza neden olması açısından paylaşma gereği duyuyoruz. Kısacası çok dikkatli olun. Bu kişinin sitesine kesinlikle kayıt falan olmayın, kişisel bilgileriniz risk altına girer.

Biz bu işi uzun yıllardır yapıyoruz. Parayı da hiç bir zaman ön plana koymadık. Elimizden geldiğince ürün çıkarıyor kullanıcıların beğenisine sunuyoruz. Yani XenForo.Gen.Tr olmasa açlıktan ölmeyiz. Tüm ekibin hali vakti yerinde çok şükür. Önemli olan keyif almak, paylaşmak, bir şeylerle meşgul olmak. Bembeyaz bir sayfaya bir şeyler kodlayarak, ürün çıkarmak hoşumuza gidiyor. Bu misyonla hareket ettiğimiz için bugüne kadar hakkımızda açılmış tek bir şikayet konusu yoktur. Ama bu arkadaş çok kişilikli bir ruh hastası. Hastalığı o kadar ileri boyuttaki atmış olduğu yalana inanarak karşısındaki insanları dolandırmaya çalışıyor. Allah ıslah etsin.

XenForo.Gen.Tr

Yeni nesil jenerasyon böyledir. Para için, Onurun Kişiliğin, Şahsiyetin ve Temsil Ettiği "Kutsal Din"in hiç bir önemi yok bunlar için önemli olan tek şey nasıl kısa yoldan para kazanırım.

Evet nereden başlasam bilemiyorum öncelikle değerli abilerim eTiKeT™ eTiKeT™ netr0n netr0n ile XGT kurarken bu kadar güzel yerlere geleceğimizi tahmin edemedik amacımız tamamen vbulletin serüvenini xenforo ile sürdürüp kendimize reel hayatımız haricinde boşluklarımızda bir online mekan oluşturmak , tabikide insanlara ÜCRETSİZ YARDIMCI OLMAKtı bunu en iyi şekilde yaptığımızıda düşünüyoruz.

Her güzelliğin her başarının her yardımın olumlu yönü bizi mutlu edip daha ileriye heveslendirsede bu yukarıdaki karaktersizin yaptıgı gibi olumsuz yönleride ne yazik ki son zamanlarda bizleri üzmekte. Her geçtiğimiz gün ilginç olaylarla karşılaşıyoruz.(tema çalma , eklenti klonlama, tema klonlama, üyelere destek amaçlı verileri çalma , insanlara zarar verme...)

Bu seferki olayda Nitelikli Üçkağıtçılık , SEnaryoculuk , Film -dizi ekiplerine iş çıkaracak yazar bu adam :D

Bu arkadaşa yaptığım ücretsiz desteklere yardımlara harcadiğim zamanlara yazık olsun. Bir insan çalıntı ürüne para verdiği için ve parasını almadan silmem hayatta nasıl diyebiliyor ? ben netr0n netr0n abi bu adamin dolandırıldığına inanmiyorum kendisinin senaryosudur. 1 senedir benimle konusur seni taniyor bu aldıgı temalar hepsinin bize ait oldugunu biliyor ve bilerek satin aliyor yane buda dolandırılmaya girmez aslinda SUÇA ORTAKLIK yapmış oluyorsunuz dimi ama :p çalıntı ürünün ticaretine katılmak
o işin suçunu beraber işlemek gibidir. SUÇTUR,HAK YEMEDİR utanmadan gelip bizden destek İSTEMEDİR bunlar özel numaralar be özel tel no hatları satın almalar ulan insan bu kadar senaryoyu daha faydali 1 işte kullanır be mübarek :D

WhatsApp Image 2021-12-07 at 15.47.52.jpeg

BU tarz insanlardan değerli, XGT ailesi uzak durun siteside belli wmland.net utanmaz herif bize şikayet konusu açmış
ama hala utanmadan bizim ürünlerimizi kullanıyor insanda biraz gurur olur utanma duygusu olur karakter olmayan insanda
bunlar ne arasın. Günlerdir senaryo kuruyorsun tema eklentiler için senin karakterin adamlığın ne kadar mış 2 tema 3 eklenti kadarlık
adammışsın değerini ögrendik tebrikler : ) ( : birde Web master forumu olacak :D çalıntı tema ile eklenti ile güzel ilerleyiş :D

Yeni nesil jenerasyon böyledir. Para için, Onurun Kişiliğin, Şahsiyetin ve Temsil Ettiği "Kutsal Din"in hiç bir önemi yok bunlar için önemli olan tek şey nasıl kısa yoldan para kazanırım.
bunun yeni nesil ile ne alakası varda algı yaratıyorsunuz ? Karakter meselesi bu sanki daha öncelerinde kimse dolandırıcı olmuyorduda herkes işinde gücündeydi.

İnanın bizde hayretle karşılıyoruz. Din yahu bu, inanç bu, hepimiz hesap vereceğiz. Bunu Allah'ı, Peygamberi, vatan duygularını kullanarak yapmakta ne bileyim. Cehenneme de odun lazım.

Bu seferki olayda Nitelikli Üçkağıtçılık , SEnaryoculuk , Film -dizi ekiplerine iş çıkaracak yazar bu adam :D

BU tarz insanlardan değerli, XGT ailesi uzak durun siteside belli wmland.net utanmaz herif bize şikayet konusu açmış
ama hala utanmadan bizim ürünlerimizi kullanıyor insanda biraz gurur olur utanma duygusu olur karakter olmayan insanda
bunlar ne arasın. Günlerdir senaryo kuruyorsun tema eklentiler için senin karakterin adamlığın ne kadar mış 2 tema 3 eklenti kadarlık
adammışsın değerini ögrendik tebrikler : ) ( : birde Web master forumu olacak :D çalıntı tema ile eklenti ile güzel ilerleyiş :D

Değil mi:D

Hem bizi kötüleyeceksin hem de ürünlerimizi kullanmaya devam edeceksin. Onur ne gezer bunda ya.

bunun yeni nesil ile ne alakası varda algı yaratıyorsunuz ? Karakter meselesi bu sanki daha öncelerinde kimse dolandırıcı olmuyorduda herkes işinde gücündeydi.

Herkez için geçerli değildir istisnalar vardır, Sosyal medyanın hayatımıza girmesiyle artık para insanın onurunu şahsiyetini kişiliğini ve dini inaçlarını değiştirir hale getirdi. yukarıda saydığım özellikleri olmayan insanlardır. ben 25 yıldır internet kullanıcısıyım türkiyenin en büyük sitelerindede yöneticilik yaptım, dolandırıcılık varmıydı evet vardı ama bu kadar yaygın değildi.

Konuyu okurken başta eğlenerek, gülerek okudum. Ardından düştüğümüz durumlara bi bakınca gerçekten vah çektim.

Bu platformlarda herkesle sohbet edemeyip, samimi olamasakta bana bir proje için gelen arkadaşları boş göndermemeye çalışıyorum elimden geldikçe bu sektöre gönül vermiş insanlara yönlendiriyorum. Bazılarımız bu işi hobi olarak, bazılarımız insanlara yardım etmeyi sevdiği, bazılarımızda geçimini sağlamak için yapıyor. XenForo'nun son dönemlerde popüleritesinin artmasıyla doğal olarak çürük elmalarında çıkmasını gayet doğal olarak karşılamak zorunda kalıyorum.

Umarım tekrardan böyle insanlarla muhattap dahi olmak durumunda kalmayız :)

karsımda bir insan olsa desekı ben su forumu kurdum su asamaya getırdım su kadar emek verdım ama tema alacak eklentı alacak param yok inanın bütçem müsait oldugunda alır hediye ederım, benı yakından tanıyanlar bunu yapacagımı cok iyi bilir. ben tarafıma ait kendı forum sitelerımde bile bu siteye ait ÜCRETSİZ eklentileri yayınlarken cekınıyor sıkılıyorum, hatta kullanıcı afiş sistemı, kullanıcı onek sistemı v.b gibi son aylarda cıkan guncel eklentılerı bıle paylasmadım, benden bu sekılde bu siteye ait ücretli eklenti ve temaları isteyen para teklıf eden bir cok kısı oldu hepsine her zaman gereken cevabı verdım ve bundan sonrada vermeye devam edecegım, bu tip ınsanlar vakıt ayırılacak zaman harcanak kısı ve kısıler değiller. o yuzden cogu zaman dile getırmedım. bu site ve yonetımı gerek ucretlı eklentı ve tema konularında gerek ıse destek konularında beni bir kez bile gerı cevirmedi, yok demedı, bunun kıymetını bılmek lazım bunları bılmeyen arkadaslar bılsın dıye acıklıyorum. bu tip ınsanlar bundan sonrada karısımıza cıkacak her yerde her zaman.

1- sunucu host v.b satın aldııgınız kısıye dıkkat edın kısılerden daha cok kurumsal firmaları tercıh edın, sunucu firmanız sızın dosyalarınıza 7/24 ıstedıgı an erısebılır bunları yedegıne alabılır farklı platformlarda satabılır.
2- forum yonetım panelı admın şifrenızı verdıgınız kısılere dıkkat edın tanınmıs kısılerı tercıh edın onunuze gelene bedava ıs yaptıracagım diye şifre vermeyın.

Gereken tüm açıklamaları zaten hepiniz yazmışsınız, bunun üstüne söyleyecek bir sözüm yok.
Sadece tüm kullanıcılarımızın, arkadaşlarımızın, yakınlarınızın bu tür olayları bilmesini salayın. Sağlayın ki canları yanmasın. Bu konunu amacı tamamen budur. Ama inanın insanları bu şekilde açıkca başkalarına bildirmek can yakıcı, üzücü.
Eğer bu arkadaş ile diyaloglar sadece aramızda kalsa idi hiç biriniz duymazdınız, bu bizim tarzımız değil. Ama bu arkadaş biraz sınırları zorluyor, isimlerimizi kullanarak alakasız yanlış bilgiler yaydığı için bu şekilde detaylı bir açıklama yapmaya gerek duyduk.

Komedi durum ya. Neresinden bakarsanız bakın elinizde patlıyor.

Hadi hak hukuku geçtim, onun için mutlaka yasal olarak işlem yapacağınızı düşünüyorum da, kendini dolandırıcı sanan (onu da başaramayan) bu arkadaşın nasıl biri olduğunu cidden merak ediyorum. Yok yani küçük yaştaysa dilerim ki aklı başına gelir, bir daha bu tarz işlere bulaşmaz ama yok değilse ne bileyim 25-30 yaşından büyük biriyse gerçekten ve gerçekten acıyorum, daha ne diyeyim. Bu yaşa gelip de böyle acınası bir hale gelmek, hani bir söz vardır yıkıklık diye tam olarak yıkıklık bir durum yahu. Emeğinle hakkında bir şeyi elde etmek varken, böyle utanmazca işlere kalkışmak. Aklım almıyor. Böylelerini gördükçe gerçekten halime şükrediyorum ne diyeyim.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.