Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Widget Yöneticisine Giriş Yapamıyorum Hatası ve Çözümü

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

sat679

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Widget Yöneticisine Giriş Yapamıyorum Hatası ve Çözümü
Ne yaptığımı açıkcası tam olarak bilmiyorum.
Şablonlar üzerinde değişiklik yapıyordum....
Reklam ekleme, deneme, yanılma yapıyordum vb..
Widgen eklemek istedim baktım giriş yapamıyorum...
Siteyi çalışır durumdaki en eski haline getirdim yine açılmadı.
Yani sitenin demo sitede hiçbir hata olmayan halini tekrar yükledim yine aynı hatayı alıyorum. Bir türlü giriş yapamıyorum.

Aldığım hata kodları......

XF\Db\Exception: MySQL statement prepare error [1146]: Table 'evders_tas.xf_widget' doesn't exist in src/XF/Db/AbstractStatement.php at line 212

1. XF\Db\AbstractStatement->getException() in src/XF/Db/Mysqli/Statement.php at line 174
  2. XF\Db\Mysqli\Statement->getException() in src/XF/Db/Mysqli/Statement.php at line 36
  3. XF\Db\Mysqli\Statement->prepare() in src/XF/Db/Mysqli/Statement.php at line 46
  4. XF\Db\Mysqli\Statement->execute() in src/XF/Db/AbstractAdapter.php at line 74
  5. XF\Db\AbstractAdapter->query() in src/XF/Mvc/Entity/Finder.php at line 1135
  6. XF\Mvc\Entity\Finder->fetch() in src/XF/Admin/Controller/Widget.php at line 29
  7. XF\Admin\Controller\Widget->actionIndex() in src/XF/Mvc/Dispatcher.php at line 249
  8. XF\Mvc\Dispatcher->dispatchClass() in src/XF/Mvc/Dispatcher.php at line 89
  9. XF\Mvc\Dispatcher->dispatchLoop() in src/XF/Mvc/Dispatcher.php at line 41
  10. XF\Mvc\Dispatcher->run() in src/XF/App.php at line 1880
  11. XF\App->run() in src/XF.php at line 328
  12. XF::runApp() in admin.php at line 13

Bu konuda yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Anlayışınız ve destekleriniz için çok teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• hata.JPG
    hata.JPG
    77.9 KB · Görüntüleme: 9
Bu haliyle demo sitede çalışyor yani hi,çbir sıkınıtı yok...
Demo sitedeki hali ile orijinal sitedeki aynı, db da aynı dosyalar da aynı..
Demo sitede çalışıyor... olması gereken sitede çalışmıyor.
Normalde düne kadar çalışyordu ama işte ne olduysa artık...

Ekli dosyalar

• gggg.JPG
    gggg.JPG
    68.1 KB · Görüntüleme: 9
Demo sitenin veri tabanını kontrol edermisiniz evders_tas içeren bir tablo v.b bir şey varmı bakarmısınız ? Hatada bu tablonun bulunamadığını söylüyor.

'evders_tas.xf_widget'

aslında evders_tas orijinal sitenin database veritabanın ismi ...sorun şu xf_widget tablosu bulunamadı diyor... Ben de tahmin ettim ve zaten hata kydında yazıyordu.. ''doesn't exist in'' tablo bulunmadı anlamında... ama demo siteyi kontrol ettim oyle bir tablo yok olsaydı indirip yükeleycektim..
Diğer bir husus demo sitedeki tüm phpMyadmin den veritanabını indirdim yükledim yani gözden kaçan olması diye ...
orijinal sitedeki veritabanını tamamiyle sildim domo siteninkini yükledim.. Ama yine çalışmadı.....
evders_tas diye tablo yoktur.

Daha öncede dediğim gibi belirtilen tablo yok. Nasıl yok olmuş bilmiyorum.

Aynı sorunu yaşayanlar için Çözüm yolu;
PHPMYADMİN üzerinde veritabanını bularak şu sorguyu çalıştırınız.
SQL:
CREATE TABLE `xf_widget` (
  `widget_id` int(10) UNSIGNED NOT NULL,
  `widget_key` varbinary(50) NOT NULL,
  `definition_id` varbinary(25) NOT NULL,
  `positions` blob NOT NULL,
  `options` blob NOT NULL
) ENGINE=InnoDB DEFAULT CHARSET=utf8;

sat679 sat679 sizde sistemi upgrade yaparmısınız sistemi.

Upgarde yaptığımda aşaıdaki hatayı alıyorum.

XF\Db\Exception: MySQL query error [1146]: Table 'evders_tas.xf_warning_definition' doesn't exist in src/XF/Db/AbstractStatement.php at line 212
  1. XF\Db\AbstractStatement->getException() in src/XF/Db/Mysqli/Statement.php at line 174
  2. XF\Db\Mysqli\Statement->getException() in src/XF/Db/Mysqli/Statement.php at line 70
  3. XF\Db\Mysqli\Statement->execute() in src/XF/Db/AbstractAdapter.php at line 74
  4. XF\Db\AbstractAdapter->query() in src/XF/Db/AbstractAdapter.php at line 101
  5. XF\Db\AbstractAdapter->fetchAllKeyed() in src/XF/Install/Upgrader.php at line 304
  6. XF\Install\Upgrader->runSchemaCompare() in src/XF/Install/Upgrader.php at line 271
  7. XF\Install\Upgrader->getDefaultSchemaErrors() in src/XF/Install/Controller/Upgrade.php at line 274
  8. XF\Install\Controller\Upgrade->actionComplete() in src/XF/Mvc/Dispatcher.php at line 249
  9. XF\Mvc\Dispatcher->dispatchClass() in src/XF/Mvc/Dispatcher.php at line 89
  10. XF\Mvc\Dispatcher->dispatchLoop() in src/XF/Mvc/Dispatcher.php at line 41
  11. XF\Mvc\Dispatcher->run() in src/XF/App.php at line 1880
  12. XF\App->run() in src/XF.php at line 328
  13. XF::runApp() in install/index.php at line 14

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.