Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Botnet

XGT Mod
Yönetici
XGT Mod
Kullanıcı
SSH'den Web Brute force'a (kapsamlı arama) kaba kuvvet, genellikle bir saldırgan bir hesap veya hizmet için bir oturum açma / parola almaya çalıştığında hacker saldırısı bağlamında kullanılır Ve bunun için kullanıcağımız araçlar Kali Nmap ipcalc
Özet : website'deki ip sunucusuna ipcalc ile ağ taraması yaparak sunucadaki tüm makinalara ulaşabiliriz ve ardında bulduğumuz makina ip'ler sunucaki port zaaflarını tespit edebiliriz ve ardından ise bu zaafları değerlendirebiliriz ve Nmap üzerinden'de ssh telnet port zaaflarını kullanrak sunucadaki admin şifresini çözebiliriz video biraz film kattım iyi seyirler
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

nmap 192.168.1.22 -p 22 --script ssh-brute --script-args userdb=users.txt,passdb=passwords.txt

sudo apt-get install nmap

sudo apt-get install ipcalc

Kurmanız gereken araçlar : Web Sitesi h*cki*g / Sızma Testi İçin Kurmanız Gerekenler

Son düzenleme:
Bişi diycem ama farklı algılama beni :D Bu sistem işe yaramaz .. Kendi port'una test yapabilirsin bununla .. yani örnek vereyim gel benim siteme yap desem buraya yap desem yaptığın test sonuç vermez.. Kullandığın ara yüzü biliyorum nmap kendi sunucun için çalıştırılan bir program ubuntu ve debian depolarında bunun çeşit çeşit türlüsü var... girişini bilmediğin sitelere zorlama yapamazsın yada şöyle söylüyüm oltalama şeklinin gelişmiş versiyonu bu... güzel video olmuş emeğine sağlık . burda kaç kişi bu işten anlıyordur bilmiyorum ama bu video sadece video ama wordpress tarzı sitelerin default'u değişmemiş ayarlarında her türlü zorlasın belki sonuçta alınır.. ama genel manada uğraştırır .. sunucu makinalarına ulaşamazsın videodaki yapmaya çalıştığın işlem ile yazılı olan işlemin alakası yok... bir vatandaş sordu farzet video'da ne yapıyorsun ? Nmap Sunucu yazılım geliştiricilerin kendi sunucularının açık araması için kullanılan bir sprict.. yanlışsam yanlış de... tek meraklısı sen değilsin bunun ?

Kanalın hoşuma gitti abone oldum .

nmap'ın 5 yıl önce kullandığım ophcrack diye bir uzantısı vardı .. hala varmı bilmiyorum onu ama .. onun şuan günceli olsa ki nmap' içine entegre edildimi bilmiyorum.. lisanssız olan tüm vbulletin 3 serisini ben patlatıyordum :D hatta ilerleyen zamanda heveslendim bak şimdi .. karavan bir vbulletin kurup patlatmayıda çekebilirim video için...

hocam 1 dk ben sözlerimi geri alıyorum Zenmap olayı aklıma hiç gelmedi... mesajlarımı yönetici arkadaşlar birleştirsin.. tamam doğru ben kafa diğer türevine çalıştı :S nmap'ın ophcrack tamamız'da zenmap bilgi toplama olayı aklıma gelmedi benim

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.