Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Güncel Veritabanına otomatik yazdırılan bilgiler siteye yansımadı

Bu sorun halen çözme ulaştırılamamıştır!

SelamT

Banned
Yasaklı
Kullanıcı
Merhaba,

Üyelerim için yeni bir kullanıcı alan tanımladım.
Lakin öncesinde üye olan kullanıcıların bu alanda bilgileri yazı değil.
Uyarı yöntemi ile siteye geldiklerinde, bu alanı doldurmalarının gerektiğine dair bir uyarı tanımlayıp alanı doldurtmalarını sağlamak istiyorum.
Lakin uyarıda, "X alan boşsa uyarıyı göster.." türünde bir seçenek olmadığı için, veritabanındaki alan phpMyAdmin'den otomatik olarak bir yazı yazdırdım.
Böylece uyarılarda "şunu içeriyorsa...." seçeneği ile üyenin dikkatini çekeceğim.

Ama ne yazık ki veritabanında bu veriler kayıtlı olmasına rağmen, kullanıcının profilinde kullanıcı alanı hala boş geliyor.
Veritabanına tanımladığım bu alanların sitenin ön yüzüne yansıması için ne yapmam gerekir?

Teşekkürler

Kullanıcı profil alanların güncellenmesi için kullanıcılara görev veren ve durumu özetleyen özel bir eklenti vardı. Fakat bu eklenti ücretliydi ve sadece XF-1 için geçerli. Xf-2 için benzer bir eklenti ne yazık ki yok.

Böyle bir işlemi modifikasyonla yapmak çok zor. Özel bir eklenti yazılması lazım ama dediğim gibi XF-2 için henüz yazılan bir eklenti yok.

Bir de zamanında XF-1 için olan şu eklenti varmış.

Ekli dosyalar

• 4D79071B-7D0D-4DA8-A4C3-B44819F52C28.jpeg
    4D79071B-7D0D-4DA8-A4C3-B44819F52C28.jpeg
    426.6 KB · Görüntüleme: 3
Son düzenleme:
Hocam merhaba,

Cevabınız için teşekkür ederim.
Benim şu anda tek istediğim aslında, veritabanına eklediğim veriler neden foruma yansımadığı.
O kısmı çünkü "Bilinmiyor" yazanlara eşleştirip uyarımı çıkaracağım.
Lakin veritabanındaki ilgili alanda "Bilinmiyor" yazmasına rağmen, kullanıcı profilinde bu bilgi hala boş.
Acaba iki alanda birden mi tutuluyor aynı bilgi?
Bu kısmı da şu anda yazarken düşündüm :(

HOcam teşekkürler, gündüz tüm içeriği tek tek inceledim.
Benim olay bir tık farklı.
Ben veritabanına manuel olarak "Bilinmiyor" yazdırdım.
Uyarılardan "Bilinmiyor" yazısını içerenlere bilgi çıksın istiyorum, bunu da ayarladım.
Manuel olarak ilgili alana "Bilinmiyor" yazınca bu uyarı çıkıyor.
Ama veritabanına manuel yazdırdığım kullanıcıların profil bilgilerindeki özel alan boş.
Yani veritabanında veri var ama siteye yansımıyor.
Sorunum bu :(

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.