Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Vbulletin için artık bir devrin mi yoksa vbulletinin mi sonu geliyor ?

eTiKeT™

value="{XGT}"
Yönetici
XGT Master
SMS onaylı
Merhaba değerli arkadaşlar,
Bayağıdır vb.org girmiyordum bir girdim vb.org artık eski vb.org değil ne yazık ki. Zaten bitmiş olan kodlayıcılar üstüne birde yönetici kadrosu da vb.org artık terk etmiş ve ayrılmış durumda olduğunu gördüm.
İşte ilgili konu ve başlığı : Feedback - A Fond Farewell to Lynne, BirdOPrey5, MarkFL, Dismounted, Princeton, and Paul M - vBulletin.org Forum
Başlıktan da belirtildiği gibi Lynne, BirdOPrey5, MarkFL, Dismounted, Princeton, Paul M artık vbulletin için çalışmıyorlar.
Gerçekten buna üzülmemek elde değil koskoca forum devi vbulletin içten içe kendini yiyerek bitirmeye başladığı artık net olarak görünmektedir. Detayları tam bilmesek de artık bu arkadaşlar orada yoklar ki vb.org artık ne yapacak bunu bilmiyoruz yaşayıp göreceğiz diyelim.

Lynne, BirdOPrey5, MarkFL, Dismounted, Princeton and Paul M have stepped down from their positions here on vBulletin.org, you can view the original thread w/ information as to why here. The former staff have stepped-down, they're not gone permanently and may or may not visit frequently, we shall love them all the same regardless!

I closed that thread as it continued to have comments regarding IB/vB being made instead of paying tribute to the fine people who maintained this site for years and did one heck of a job at that! This thread will remain open for anyone to pay tribute, give kind words, or anything positive about Lynne, BirdOPrey5, MarkFL, Dismounted, Princeton, and Paul M! You can share funny moments from the past, something you learned from them, anything as long as its positive and fun! Make them smile when they do happen to visit and read your comments

Disclaimer: Any mentioning of IB/vB in this thread will have your post edited or possibly removed, this is not the thread for opinions on the company or their decisions, its strictly a homage/tribute thread for former staff members.

I can't thank them all enough, I wouldn't be half of the website developer I'am today if not for the former staff listed, I learned so much over the years from them including coding, logic, and patience

Moderatör arayışına başlamışlardı. vBulletin 5'de ısrar ettiler ısrarları sonu olacak gibi. Zaten vBulletin.org'daki eklentilerin hemen hemen hepsinin güncellenmesi lazım. 4.2.5 versiyonda eklentiler hata veriyor çünkü 4.2.5 php 7 versiyonunu destekliyor. Bu sayede kullanıcıların vBulletin 5'e geçeceğini mi sanıyorlar anlamıyorum ama kimsenin vBulletin 5 alacağını düşünmüyorum. Şu an en mantıklısı xenforo kullanmak her ne kadar eklentileri paralı olsa da xenforo politikası ve yazılımı vBulletin'den çok ama çok iyi. vBulletin'de xenforo politikasını ve yazılım olarak laravel gibi ZF gibi bir alt yapıyla gitseydi hele ki laravel alt yapısıyla bir iş çıkartsalardı harikalar yaratabilirlerdi ama şu saatten sonra, vBulletinin toparlanacağına inancım kalmadı. Bu kafayla batmaya mahkumlar.

eTiKeT™ eTiKeT™; netr0n netr0n; valla abilerim :D vBulletin çoktandır bu tarz konular açıp siliyorlardı ben takip ediyordum en son bu tar z konular açarak kadro dahilim işini millete duyurdular vb5 diye diye yazılımı öldürdüler
netron abimin dediği gibi vb4 serisinin son bombasi 4.2.5 php sürüm olarak yükseklere çıkıyor ama bu eklentilerle mümkün değil eklenti kullanmayan adamlar için birebir iş görür ama güncellik isteyen eklenti bağımlıları ne yapacak? yavaştan vb'den kaçacak benim görüşüm bu bir yazılımı tam donanımlı hale getiren araç gereçleri ve desteğidir. şuan ikiside vb'de aksama modunda hayırlısı olsun herşey için Xen'e geçen sayısı bu makalerle tavan yapar :)

Yani arkaşalar yazık ya bir devin çöküşü bence bu gerçekten yazık.

Zaten çökmüştü :D Yöneticilerin ayrılması pek birşey değiştirmeyecek bence. vBuletin destek verebilecek birçok yetkin üye mevcut. Tabi destek vermek isterler mi? oda ayrı

vBulletin 3.X 'den sonra çıkarttığı sürümlerden dolayı kaybetti. Daha önce ben bu konu hakkında bir makale yazmıştım kaybedeceksiniz çok fazla kaybınız olacak diye :) Kısmet 2015'eymiş :)

Zaten firmanın çıkarttığı 5.X de kepenkleri indirmeyi çoktan haketti.

Aslında ben vBulletin 5'in sorun olduğunu da sanmıyorum. Sadece etkenlerden bir tanesi. Ayrıca vBulletin 4 başarılı bir sistemdi o zamanki şartlarda en iyisi diyebilirim. vBulletin 3'ü vBulletin 4 ile kıyaslamak bile yanlış. Vb 4, vb 3'ün en az 10 gömlek üstüdür. Hemde her konuda. En büyük yanlış vBulletinin çıldırtan politikasıdır.

Örnek vermek gerekirse, Sıfır Bir araba aldınız ve 3-4 sene bindiniz. Arabayı başka birine satmak için ilk aldığınız yere tekrar komisyon ödemek ne kadar saçmaysa bu da o kadar saçmadır. İlk başta vBulletinin bir şirket olduğunu ve çalışanları olduğunu ve haliyle çalışanlarına para ödediğini düşürsek mantıklı geliyor ama burada sadece şirket kar etsin alanlar zarar etsin politikasını gütmekte yanlış olarak görüyorum. XenForo gibi bir politika izlese kimsenin şikayet etmeyeceği kesin.

Yani bırakın lisans işlemini maili bile değiştiremiyorsunuz. Anca maili kullanmadığınızı ve olmadı arayarak durumu anlatıp bin bir takla ile maili değiştiriyorsunuz. Zaten eğer 2. el aldıysanız 3 kez değiştirmenize de müsaade edilmiyor. Hal böyle olunca millet tiksindi bunların politikasından. Saçma bir şey yüzünden kaç tane lisans iptal oldu bu lisanslardan biride bana aitti. Saçmalığı kendi çalışanı bile kabul ettiği halde şirket politikası deyip görüşmeyi sonlandırdık. Dolayısıyla XenForo'un atağa kalkmasıyla vBulletin çöküşe geçti zaten bu politikayla devam etse de vBulletin 10 bile çıkarsa tutmaz. XenForo politikası gibi benzeri bir politika izleyecek ve yazılımı da günümüz şartlarına uygun geliştirilmeye açık olarak kullanıcılara sunacak. Böyle bir ihtimalde şu an yok. Dolayısıyla vBulletin bu kafayla gittiği sürece batmaya mahkum. ;)

vbulletin kendi kendini bitirdi zaten, hep bir fiyasko çıkardılar, mobil olarak bir ayar verseler idi, vb3'e sonrasında bi kaç ayar verselerdi, ozaman bak bakalım kimse xenforo kullanıyormuydu? %100 lük bir kesitte %70 lik bir kesit halen vbulletin kullanıyor. Xenfor yeni olmasına rağmen bu piyasanın %30 luk bir kısmını aldı. Ve dahada büyüyor, vbulletin eğer ek birşeyler geliştirmezlerse, tamamen batacaklar.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.