Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Üyeleri Harita Üzerinde Gösterme

nodrac

Aktif kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhaba daha önce yazmıştım kahve ile ilgili bir forum yönetiyorum. Kahve kardeşliği isimli bir proje planlıyorum.

1.Yöntem eğer olabiliyorsan üyeleri haritada göstermek istiyorum. Yaşadıkları ve çalıştıkları yerleri harita üzerinde işaretleyebilsinler. Bu sayede diğer kullanıcılar yakınlarında ki üyeleri görüp onlar ile iletişime geçebilirler. Harita göstermeyi xenforo ile yapabilir miyim? Ya da harici olarak bu hizmeti veren bir site var mı? Üyeler o siteye gidip kendilerini işaretlesinler.

2. Yöntem bunu custom user field ile yapmayı düşündüm. yaşadıkları ili ve ilçeleri(2 ilçe olacak ev ve iş) yazıcaklar. Sonrasında custom user field arama yapabilir miyim? Genel arama sayfası değil. Sayfanın adı kahve kardeşini bul olacak ve orada kullanıcılar il bazında ve ilçe bazında kullanıcıları arayabilsinler.

Bu konuda bilginiz ya da deneyiminiz var mı?

Custom Field üzerinden arama yapılabiliyor. Kendi forumunda şahsen kullanıyorum :)

Screenshot_1.jpg

Bu tarz birşey arıyorsun sanırım.

Ben bu eklentiye baktım ama tam aradığım bu değil. Bu eklenti ip adresi ile o an forum daki aktif üyelerin konumlarını gösteriyor. Benim istediğim sistem de kullanıcılar yerlerini belirleyecek stabil olacak.

Hatırladığım kadarıyla özel bir ayar yoktu. Yapalı çok olduğu için hatırlayamadım. Siz bir deneyin olmazsa yardımcı olmaya çalışırız :)

Sizin sitedeki link nasıl gidiyor? Arama sayfasının linkini yazabilirseniz belki navigasyon yöneticisinden link oluşturuabilirim

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.