Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

URL sayım neden artmıyor?

Garfield

xFanatik
Aktif Lisans
SMS onaylı
Kullanıcı
URL sayım neden artmıyor? forum sitemde yaklasık 10k konu var ama google'deki url sayım hep 2k.

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2023-01-03 103512.jpg
    Ekran görüntüsü 2023-01-03 103512.jpg
    49 KB · Görüntüleme: 36
  • Ekran görüntüsü 2023-01-03 115226.jpg
    Ekran görüntüsü 2023-01-03 115226.jpg
    67.7 KB · Görüntüleme: 26
Yani buna direk bir neden sunmamız çok mümkün değil, google algoritmalarını çok iyi bilmemiz gerekli ki bunların çoğu gizli bilgilerdir. Ben boşuna takılıyor ve tez canlı davranıyorsunuz. Google yer almak eskisi gibi kolay değil, istikrarlı ve çalışan bir forum olmanız şart.
Konu sayısının çok olması demek ihdex güçlendirmek gibi bir anlam ifade etmiyor. Konularınıza baktığımda ise genelikle yönetimin elinden geçen konular olarak görüyorum. Demek ki henüz kullanıcı aktivitesi yok hep aynı kişiler aynı ip aynı pc google bunları bile bir şekilde takip ede bilir durumda. Site ziyaretçileri artmadığı sürece hızlı bir çıkış mümkün değil. Bunun için ise çok suların akması gerekli ne yazık ki.

Aslında aynı fikirdeyim, ana fikir google'ye değil kullanıcıya oynamak olmalı ki google zaten bunu fark ediyor. ben birazda öğrenmek emin olmak adına sormak istedim. Teşekkürler.

1. Forum, arama motorlarını çekmek için yeterli yüksek kaliteli içerik olmayabilir. Forumunuzda sürekli değerli ve ilgi çekici içerikler paylaştığınızdan emin olun.
  2. Forum, çok yeni olabilir ve Google tarafından keşfedilip endekslenmeye yetecek kadar uzun süredir mevcut olmayabilir. Google'ın yeni web sitelerini keşfetmesi ve endekslemesi zaman alabilir.
  3. Forumda teknik sorunlar veya hatalar olabilir ve bunlar Google tarafından endekslenmesine engel olabilir. Google Search Console'da tarama hatalarına bakın ve bulacağınız sorunları giderin.

Google spam içerikleri kaldırıyor, muhakkak içeriklerinizde sıkıtı vardır. içeriklerinizi kontrol edin. bence. aynı sorunu bende yaşadım. 1200 tane içerigimi sildim. forum hitlenmeye başladı

Cronlarında problem varmı abi belki sitemapin güncellenmiyordur

Arama motorunda yeni bir çekirdek güncellemesi gerçekleşti, kısa bi süre sonra düzelir, tabi forumlarda nasıl bi etki yaratır bilmiyorum. zaten şu spama herhangi bir şey yapmadılar bekliyoruz bakalım

Merhaba hocam scriptlerfen kodlardan anlamam ama aynı sektörede bir site daha kurdum şuan bir çok konu da birinci sırada ki ayrılığ yeni site kurdum. O daha da iyi olucak…

Ki gelelim tecrübelerimi aktarmak isterim hep sektörle alakalı hem de seo kafa yormuş biri olarak; bir Sitenizin Da değeriniz yani domain oturumu değeriniz yaklaşık 8 ki bu çok kötü bir değer ona rağmen xenforonun nimetlerinden yararlanıyorsunuz. Yanlış anlamayınız ama ben profesyonel bir üreticiyim ve içerik üreticisiyim sektörümde içerikleriniz çok zayıf inceledim bir hobici ve üretici vb bunlardan yararlanması zor. Seo uyumsuz yazılarınız var.

Kısaca alan otoritesi ve sayfa otoritesi google en önem verdiği konudur bunu domain yaşı ve içerik kalitesi seo uyumu ve trafik var mı ? Yok mu? Takip eder. Bunların hepsi kötü veya orta sorun bu.

Öncelikle içerikleri seo uyumlu ve daha kaliteli net kaliteli bilgilerle donatmalısınız. Evet güzel başlıklar çıkarmışsınız ama içerik zayıf genelde çok kısa ve anlatım biçiminiz etkisiz. Bunları toparlayınız.

İşten anlayan birini bulunuz yani dolandırıcı çok piyasa da dikkat iyi bir baclink sağlayacak biri ile çalışara da ve pa değerlerini yükseltmelisiniz.

En sonunda da trafik şart bu de twitter Facebook instagram sosyal medya hesapları bol hol içerik link paylaşımı vs etkili olur ki bunlar yok ise google düşük ücretlerle reklam verin bu trafik getirecektir az çok.

Bu dediklerimi yapın 3 ay sonra bakın.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.