Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Url parametreleri hakkında

Çilekli Soda

xFanatik
Kullanıcı
Merhaba,

biraz araştırdıktan sonra birkaç fikir edindim ve aklıma takılanları daha tecrübeli arkadaşlara sormak istiyorum.
Rota filtresi kullanarak /help yerine /yardım mı yapmalıyım veya doğrudan veritabanına girerek, alakalı tablolarda bunu /yardım olarak değiştirip rota olayını es mi geçmeliyim?
Birde sitemapı nasıl güncelliyorum? Screenshot hiç sayfa çıkmıyor da
son olarak, bütün sayfaları ezbere bilmiyorum. help/terms, /category vs. bir sürü güncellenecek url var, bunların bir listesini sitemap dışında nasıl oluşturabilirim?

edit: sanırım localhost olduğu için sitemap güncellenmiyor?

Screenshot

rota filtresini kullanayım dedim, ama bir şeyleri ters yaptım sanırım. help/'in altında olan bb-codes/ örneğin bb-kodlar/ olarak, account altında olan privacy/ gizlilik/ olarak değiştirdim ve etki etmedi. kısacası 2 yapı değişmiyor.

Rota filitresi ile ilgili olarak şu video anlatımlı konuya bakma fırsatın oldu mu acaba ?

Video - XenForo Rota Filtresi ve Dost URL Kullanımı Nasıl Yapılır

Sağolsun netr0n netr0n kardeşim zamanında çok güzel anlatmış bu konuyu.

Bir de şu konu vardı

Kullanım tekniği - XenForo Roto filtesi kullanımı ve örnekleri
birine baktıydım, diğerinde dikkat edince misc/contact şeklinde değişiklik yapıldığını gördüm. ben sonuna / koyduğum için değişmiyormuş.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.