Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Duyuru Türkiye cumhuriyeti kimlik numarası doğrulama sistemi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

eTiKeT™

value="{XGT}"
Yönetici
XGT Master
SMS onaylı
Merhaba değerli XenGenTe kullanıcıları,
Forumumuzda daha kaliteli bir hizmet vermek ve bu profilde kullanıcılar oluşturmak için yeni yapılandırmak için yeni bir yapılandırma içerisine girdik.​
Sizinde bildiğiniz gibi bu forumu sadece forum sahipleri ziyaret eder ve kullanırlar,ancak daha burada bir kaç kelimeyi doğru bir şekilde yazamayan ve kullanıcılarımız var.​
Bu tür kullanıcıların ise diğer kullanıcılardan bir farkı yokmuş gibi aynı şartlarda forumu kullanmaları,aynı statüte tutulmalarını bir haksızlık olarak gördük ve bu düzeni ilk olarak T.C. Kontrolü ile değiştirdik.​
Amacımız tamami ile gerçek kullanıcılarımıza daha iyi hizmet vermek ve onların en azında forumda bir adım önde tutumaktır.​
Bu düşünce ile artık forum T.C. Kimlik kontrolü sistemi ile bu kullanıcılarımızın haklarında iyileştirmeler yaptık.​

Bu iyileştirme ve sınırlar

T.C Kimlik no onaylı
Standart kullanıcı
Günlük dosya indirme sınır : 10 AdetGünlük dosya indirme sınır : 3 Adet
İMZA : Resim ekleyebilir mi? : EVETİMZA : Resim ekleyebilir mi? : HAYIR
İMZA : En fazla kaç karakter kullanabilir? : 100İMZA : En fazla kaç karakter kullanabilir? : 20
İMZA : En fazla kaç link ekleyebilir? : 5İMZA : En fazla kaç link ekleyebilir? : 1
İMZA : En fazla kaç resim ekleyebilir? : 1İMZA : En fazla kaç resim ekleyebilir? : 0
İMZA : En fazla kaç ifade kullanabilir? : 10İMZA : En fazla kaç ifade kullanabilir? : 3
Ranks : TC onaylıRanks : xf Kullanıcı

Şu aşamada bunlar sadece başlangıç olarak geçerlidir. İlerleyen günlerde bu sınırlarda yeni gelişmlerde olacaktır.
Düşünülen bazı sınırlar:
Günlük konu açma, Mesaj yazma sınırı​
Özel kategori forumlar.​

T.C. Kimlik onaylı kullanıcılarda ise bir defa T.C. kimlik numarası girildiğinde bir daha değişim veya silinme olasılığı bulunmamaktadır.
Eğer yasaklanır veya silinir ise o kullanıcı artık forumdan hiç bir şekilde faydalanamaz,kullanamaz.

Saygılarım ile ...

Yeni sistem hepimize hayırlı olsun ?

Aldığınız karara sonuna kadar saygı duyuyorum. Ama böyle bir şeye xenforo.gen.tr neden ihtiyaç duyar anlamadım ben. Türkiye cumhuriyeti kimlik bilgilerimizin forum dadabese'sinde güvende olacağından zerre şüphem yok.

Bunu detaylarını bizim bilmediğimiz sepeplerden dolayı yapıyorsanız sözüm yok.
Fakat Sadece bu sebeple böyle bir uygulamaya gidiyorsanız ben çok sevdiğim xenforo.gen.tr için bu uygulamayı doğru bulmuyorum.

Sizinde bildiğiniz gibi bu forumu sadece forum sahipleri ziyaret eder ve kullanırlar,ancak daha burada bir kaç kelimeyi doğru bir şekilde yazamayan ve kullanıcılarımız var.
Bu tür kullanıcıların ise diğer kullanıcılardan bir farkı yokmuş gibi aynı şartlarda forumu kullanmaları,aynı statüte tutulmalarını bir haksızlık olarak gördük ve bu düzeni ilk olarak T.C. Kontrolü ile değiştirdik.

Benzer uygulamayı forumumda yapmayı dusunmustum ama olası hacklenme durumunda uyelerın tum kısısel bılgısı baska ellere gececegınden
bununda hukukı sorumlugu agır olacagı ıcın vazgecmıstım.

Merhaba
Aldığınız karara sonuna kadar saygı duyuyorum. Ama böyle bir şeye xenforo.gen.tr neden ihtiyaç duyar anlamadım ben. Türkiye cumhuriyeti kimlik bilgilerimizin forum dadabese'sinde güvende olacağından zerre şüphem yok.

Bunu detaylarını bizim bilmediğimiz sepeplerden dolayı yapıyorsanız sözüm yok.
Fakat Sadece bu sebeple böyle bir uygulamaya gidiyorsanız ben çok sevdiğim xenforo.gen.tr için bu uygulamayı doğru bulmuyorum.
sevginize her zaman layık olmaya çalışacağımıza şüpheniz olmasın. Bu gelişmelerde zaten bu yolda alınan kararlardır. Ancak bu karar vaz geçilmez değiştirilemez değil tabiki,yani tepki alır ve sizler istemiyoruz dedikten sonra size zorla bunuda yaptıramayız.
Bunu zaman içinde göreceğiz bizde.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.