Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Turhost xenforo sorunu yaşayan varmı?

KarabasaN

Sabit kullanıcı
Kullanıcı
Türkiye'nin en büyük hosting şirketlerinden biri olan turhost host paketlerinde uyguladığı kısıtlama xenforo admin panelinde 403 hatasına sebep oluyor.

Bu sorun yüzünden güncelleme, bakım, eklenti kurulamıyor. Buda benim haliyle canımı sıkıyor bazen öyle dönem oluyorki panelden üyeye ban atamıyorum.

Başka bir hosting için bakıyorum, daha önce yaşadığım sıkıntılardan dolayı CPU sorunu oluyor, yıl içinde yoğunlaştığında turhosttan %50 veya %100 CPU satın alabiliyordum bilinen büyük firmalarda bu yok. İHS'de böyle bir sorun yaşadım (anlık 5000 kişi forumda olması sebebi ile sitem kapatıldı) beni kapı dışarı ettiler resmen sitemi kapattılar. o sebeple turhostta geçmiştim.

Vds veya Vps hakkında pek bir bilgim yok, ancak sadece panel fiyatları benim ödediğim host fiyatı ile alaklı, sitemde günde standartta 3 ile 6 lira arası geliyor, yılın belli dönemlerinde (3-4 ay) yoğunluk oluyor ozamanda günde 15-20 arası bir fiyat geliyor bu haliyle vps vds ekonomik bakmak zorunda kalıyorum.

Bazı yerlerde plesk panel ücretsiz buda taşıma garantisi dışına çıkıyor. Ayrıca Plesk ile alakalı çok olumsuz mesajlar var. İleride sıkıntı olursa taşımada yine sıkıntı çekerim diye de kaygılarım var.

Açıkcası şu aşamada şöyle bir durum var Turhostta süreklilik var 3 yıldır kesinti yok. Profosyonellik var.
Başka bir firmada CPU sınırlaması ve ek CPU alınamadığından geçiş yapamıyorum.

Sizce Ben ne yapmalıyım?

EDİT : Turhost bu kısıtlama konusunda benden bilgi aldı. Kısıtlamaları tesbit edip Xenforo kullanıcılarına daha uygun barındırılabilir alan yaratabilirler diye inceleme yapacaklar. Teşekkürler Turhost.

Son düzenleme:
Natroya geç. Bende bu sebepten dolayı natrora geçiş yaptım. PHP MySQL ve diğer yazılım sürümleri güncel. imagic eklentisini Dr kurdurdum şuan %90 performans elde ediyorum. 90 diyorum çünkü bir tane eksiğimiz kaldı. O da cache :)

Natroya geç. Bende bu sebepten dolayı natrora geçiş yaptım. PHP MySQL ve diğer yazılım sürümleri güncel. imagic eklentisini Dr kurdurdum şuan %90 performans elde ediyorum. 90 diyorum çünkü bir tane eksiğimiz kaldı. O da cache :)

Aha aradığım kişi sensin.

Siten hiti nasıl yoğun bir forum mu, hangi control paneli var cpanel plesk vs.

Ayrıca ek cpu alınabiliyor mu ve son olarak cok özel değilse siteni inceleyebilir miyim ?

2000 tekil hit var ama xenforo da değil wordpress de. Bunda da CPU sorunu yaşayacağımı zannetmiyorum. Her şey limitsiz :)

2000 tekil hit var ama xenforo da değil wordpress de. Bunda da CPU sorunu yaşayacağımı zannetmiyorum. Her şey limitsiz :)

Limitsiz dedikleri malum sadece satış vaadi cpu kullanımı önemli olan %20 %25 gibi kota oluyor.

KarabasaN KarabasaN sen o noktaya gel CPU limitini arttırmak istediğini söyle artırıyorlar. ;)

Neden CPU limiti Arttırma derdiyle uğraşıyorsunuz!! Sitenizin Hiti Eğer fazla ise ihtiyacınız olan şey belli VDS cihazi sitenin istatistiklerine göre cpu ve ram belirlemesi yapilarak VDS Cihazi oluşturmanız işinizi görecektir.

Ayrıca E Emre; arkadaşımızın dediklerine katılıyorum wordpres sistemi için natro gerçekten çok iyi cihazlar veriyor ama forum scripti oldumu işler değişiyor heleki xenforo ve vbulletinse cpu tüketimi ile ram gerçekten ihtiyac haline geliyor. Birçok kişide karşılaştım firma belirtmek istemiyorum ama vds cihazi olduğu halde sikinti yaşadilar.

Sitenizin hiti ve host kullanım istatistiklerini belirtirseniz size cihaz önerisinde bulunabilirim.
bildiğiniz gibi VDS Cihazi ve web hosting hizmeti veriyorum bireysel olarak. Skype'ten bana ulaşırsanız yardımcı olmak isterim.

Ek olarak Sunmuş olduğum tüm sistemlerde plesk panel var her türlü taşıma işlemi bana ait
ve eski plesk panel sistemi çok değişti plesk onyx sistemi artık kendini aştı çok basit işlemlerle
sitenize plesk onyx üzerinden mudahale edebiliyorsunuz. Her türlü ayrıntı incelik var lisans derdiniz yok : )

Neden CPU limiti Arttırma derdiyle uğraşıyorsunuz!! Sitenizin Hiti Eğer fazla ise ihtiyacınız olan şey belli VDS cihazi sitenin istatistiklerine göre cpu ve ram belirlemesi yapilarak VDS Cihazi oluşturmanız işinizi görecektir.

Ayrıca E Emre; arkadaşımızın dediklerine katılıyorum wordpres sistemi için natro gerçekten çok iyi cihazlar veriyor ama forum scripti oldumu işler değişiyor heleki xenforo ve vbulletinse cpu tüketimi ile ram gerçekten ihtiyac haline geliyor. Birçok kişide karşılaştım firma belirtmek istemiyorum ama vds cihazi olduğu halde sikinti yaşadilar.

Sitenizin hiti ve host kullanım istatistiklerini belirtirseniz size cihaz önerisinde bulunabilirim.
bildiğiniz gibi VDS Cihazi ve web hosting hizmeti veriyorum bireysel olarak. Skype'ten bana ulaşırsanız yardımcı olmak isterim.

Ek olarak Sunmuş olduğum tüm sistemlerde plesk panel var her türlü taşıma işlemi bana ait
ve eski plesk panel sistemi çok değişti plesk onyx sistemi artık kendini aştı çok basit işlemlerle
sitenize plesk onyx üzerinden mudahale edebiliyorsunuz. Her türlü ayrıntı incelik var lisans derdiniz yok : )

Aslında size ulaşmaya çalıştım ama online göremedim sizi.

Host kullanım istatistiklerini nereden öğreneceğim okonuda bilgim yok,

İsimtescil uzak durun, natro uzak durun. Nerede yoğunluk varsa orada sorunlar çok olur. Natro'nun bazı sunucularında wordpress bile iyi çalışmıyor. Forum sistemi ise sisteminiz bu firmalardan koşar adım uzaklaşın. LaDezs LaDezs ile iletişime geçin sorunsuz bir şekilde çalışmalarınıza devam edin.

Burada LaDezs LaDezs 'e teşekkür ederim çok ilgilendi, ve beklediğimden fazlasını karşıladı. Ben iyi bir host ve iyi bir dost kazandım :)

Ayrıca konuyu Turhost yöneticileri'de takip etmiş bana ulaştılar, bu tarz bir sıkıntıdan haberleri olmadığını bu sorunu çözebileceklerini ileride xenforo kullanıcılarının bu sıkıntıları yaşamaması için bilgi aldılar onlara da çok teşekkür ederim. Bence Türkiye'deki en iyi firma yukarda ALLAH şahit 3 sene içinde bir kez bile sitem kapanmadı... İnşallah o sorunuda çözerler turhosttaki bir siteme xenforo kurup test edeceğiz. Turhostta xenforo kısıtlamalarını tesbit edip neler yapılabileceğine bakacaklar.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.