Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Terfi sistemi sorunu

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

Ferid ceferli

Banned
Yasaklı
XGT Kullanıcı
Kullanıcı
Selam ben forumda terfi sistemi yaptim ama verilen rol ikincil kullanıcı gruplarina veriliyor ve rol düzgün görünmüyor

IMG_20220808_203451.jpg
Nasıl yapa bilirim ki direkt kullanıcı gruplarına rol versin.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ayrıca lütfen Destek istenen forum kısmına forum linkinizi yazınız. Açtığınız konulara geçersiz linkler bırakıyorsunuz. Bağlantı olmayan, geçersiz olan ve size ait olmayan linkler girmeyiniz. Aksi halde destek alamazsınız.

Ferid ceferli Ferid ceferli

Kurulumlar > XF Seçenekleri > Kayıtlı kullanıcı seçenekleri
"Ranks istifine izin ver" Çentiğini kaldırın.

Gruplar ve izinler > Kullanıcı grupları
Kullanıcı grubu eklerken rütbe sırasına göre "Görünüm önceliği" sırasını ayarlayın. Burada belirlediğiniz değer terfi sisteminde ana kullanıcı grubu "Er" iken 50 mesaj sonrası "Teğmen" rütbesine yükselecekse ki (Bildiğim kadarı ile xenforo üye grubu terfisinde konu değil mesaj sayıyor yani 100 konu değilde 100 mesaj olabilir, konu olarak rank verilebiliyorsa bilen bana da anlatsın :) )
Er üye grubunun görünüm önceliği 1 daha sonraki üye grubunun görünüm önceliğinin 2 olması gerek ki bir sonraki aşamada terfi oluştururken Terfi şartlarının uygulanmasında üyenin rütbe görünümünün "Er" olarak değil sadece "Teğmen" olarak görünmesini istiyorsanız "Görünüm Önceliği" çok önemli.

Gruplar ve izinler> Kullanıcı grubu terfileri ise terfi şartı belirtmeniz gerekiyor ve kesinlikle Terfi Uygulama Sayfasında "Terfi Uygulama Durumu" Tab ında "Kullanıcı grupları" menüsünden "Er" i seçmeniz gerekiyor ve bütün üyelerinizin Ana Üyelik Grubunun "Er" olması gerekiyor otomatik terfi almasını istiyorsanız.

"Rank istifine izin ver" kaldirmadan önce böyle görünüyordu.

IMG_20220814_231656.jpg

Tik i kaldirdiktan sonra ise böyle görünüyor rank kayb oluyor. IMG_20220814_231952.jpg
Nasıl çöze bilirim?

Çözdüm sanirim "yönetici rank göster" devre dışı yaptip rank göründü.
Ama bunu devre dışı bırakırsam otomatik rol verirmi?

Çözüm

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.