Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Template error

TheGaMeLiFe_HD

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Kod:
#0 internal_data/code_cache/templates/l2/s2/public/th_display_reactions.php(153): XF\Template\Templater->handleTemplateError(2, 'Division by zer...', '/home/spigottr/...', 153, Array)
#1 src/XF/Template/Templater.php(661): XF\Template\Templater->{closure}(Object(ThemeHouse\UIX\XF\Template\Templater), Array, Array)
#2 internal_data/code_cache/templates/l2/s2/public/th_display_reactions.php(125): XF\Template\Templater->callMacro(NULL, 'react_total_per...', Array, Array)
#3 src/XF/Template/Templater.php(661): XF\Template\Templater->{closure}(Object(ThemeHouse\UIX\XF\Template\Templater), Array, Array)
#4 internal_data/code_cache/templates/l2/s2/public/message_macros.php(305): XF\Template\Templater->callMacro('th_display_reac...', 'react_postbit', Array, Array)
#5 src/XF/Template/Templater.php(661): XF\Template\Templater->{closure}(Object(ThemeHouse\UIX\XF\Template\Templater), Array, Array)
#6 internal_data/code_cache/templates/l2/s2/public/post_macros.php(38): XF\Template\Templater->callMacro('message_macros', 'user_info', Array, Array)
#7 src/XF/Template/Templater.php(661): XF\Template\Templater->{closure}(Object(ThemeHouse\UIX\XF\Template\Templater), Array, Array)
#8 internal_data/code_cache/templates/l2/s2/public/thread_view.php(660): XF\Template\Templater->callMacro('post_macros', 'post', Array, Array)
#9 src/XF/Template/Templater.php(1248): XF\Template\Templater->{closure}(Object(ThemeHouse\UIX\XF\Template\Templater), Array)
#10 src/XF/Template/Template.php(24): XF\Template\Templater->renderTemplate('public:thread_v...', Array)
#11 src/XF/Mvc/Renderer/Html.php(48): XF\Template\Template->render()
#12 src/XF/Mvc/Dispatcher.php(332): XF\Mvc\Renderer\Html->renderView('XF:Thread\\View', 'public:thread_v...', Array)
#13 src/XF/Mvc/Dispatcher.php(303): XF\Mvc\Dispatcher->renderView(Object(XF\Mvc\Renderer\Html), Object(XF\Mvc\Reply\View))
#14 src/XF/Mvc/Dispatcher.php(44): XF\Mvc\Dispatcher->render(Object(XF\Mvc\Reply\View), 'html')
#15 src/XF/App.php(1891): XF\Mvc\Dispatcher->run()
#16 src/XF.php(328): XF\App->run()
#17 index.php(13): XF::runApp('XF\\Pub\\App')
#18 {main}
mkucuksari mkucuksari @LaDezs hocam bu hatanız sebebi nedir söylermisiniz.

Son hata kodunun baş ve son kısımlarını burada paylaşmadığı için bir şey söylemek zor. Tüm hata mesajlarını temizle ve son gelen hata mesajını kontrol ederek bunun cevabını sen verebilirsin ancak.

Bu arada ilk konuda paylaştığın hatanın nerede ise birebir aynısı XenForo kısmında paylaşılmış.

Not a bug - Template error: Function parse_less_color is unknown

Bu konuyu siz mi açtınız peki ?

Anladığım kadarı ile ya Xenforo Upgrade sorun olmuş ya kullanılan UI.X tema ile mevcut Xenforo sürümleri uyumlu değil ya da tema veya xenforo güncellemeleri sırasında ortalık epey bir karışmış ???

Kullanılan Xenforo ve UI.X versiyonları nedir? Birbirine uyumlu mu ? Upgrade sırasında nasıl bir sıra izlediniz ? Dosyaları doğru şekilde ve doğru zamanda MERGE yaptınız mı ?

Dün hiç bi güncelleme yapmadım cpanel çökmüştü belki ondan ötürü olabilir Xenforo Upgrade yapsan sorun çıkarmı ??

Dün hiç bi güncelleme yapmadım cpanel çökmüştü belki ondan ötürü olabilir Xenforo Upgrade yapsan sorun çıkarmı ??
Ben hata sıralamasını iyice karıştırdım ??

1- Şu an kulladığınız Xenforo ve UI.X2 sürümleri nedir ?
2- En son ne zaman güncelleme yaptınız. Güncelleme sonrası hiç hata almadığınızdan emin misiniz ?
3- 5 gün önceki şu hatayı düzeltebildiniz mi ? Ne yaptınız da düzeldi ?

Çözüldü - ErrorException: Template error: Function parse_less_color is unknown

4- Cpanel çökmesi ne demek ? Tam olarak anlamadım. FTP dosyaları hiç dokundunuz mu ?

Son olarak gerekli yedekleri FTP ve SQL alarak upgrade yeniden deneyebilirsiniz. Ama yerinizde olsam bu işlemi öncelikle lokalda öncelikle bir test ederdim.

Kullanım tekniği - XAMPP ile Localhost - PC'de Xenforo Kurulum ve Kullanımı

mkucuksari mkucuksari, 5 önceki hata düzeldi onun harici dün veya ondan önceki gün bie eklenti vs kullanmadım veya güncellemedim
Onun harici dün sunucumuzun cpanel bilinmeyen bi sebepten dolayı çökmüştü sistem çöktü diyelim kısacam belki onun etkisi olmuş olabilir diye düşünüyorum

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.