Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Eklenti isteği Tarayıcı Destekli Bildirim Sistemi

Kullanıcı adını bilmediği yada bulamadığı bu eklentiyi istemektedir.

GodCho

xFanatik
Kullanıcı

Son zamanlar da web sitelerde karşılaştığım bir özelliği xenforo'da kullanmak istiyorum bildirim özelliği bu konu da bir eklenti yazılabilir mi?​

Şu aşamada forum ile aktif olarak çalışan bildirim sistemi ne yazık ki Xenforo-2 için paylaşılmış değil. Ancak manual olarak forumunuza "OneSignal Push Notifications" entegre edebilirsiniz. Ama o da ne yazık ki pek bir işe yaramıyor. Sadece yönetici olarak insanlara mesaj gönderebiliyorsunuz.

Forum üzerinden yeni bir bildirim geldiğini bu manual sistem kullanıcıları bildirmiyor :(

Özetle biraz daha beklemek gerekiyor.

Xenforo'nun ana geliştiricileri böyle bir özelliği varsayılan vermesi gerekir diye düşünüyorum anlattığınız kadarıyla bu iş başka bir eklenti yazılsa bile çözelemeyecek birşey gibi duruyor v2.1 bekleyeceğiz artık.

GodCho GodCho, xf1 de vardı. Xf2 içinde aynısını diğer xenforo türk sitelerinden birisi yapıyor ama parayla satcakmis

Sanırım bahsettiğiniz eklentiyi XDinc ovunc arkadaşımız hazırlamış. Ortada bir emek var ve eklenti yayınlandığında satın alıp kullanmanızı öneririm. Bu durumda arkadaşımız dediğimiz bir insanın emeğine saygıdan ötürü böyle bir eklenti yazmamız doğru olmaz.

Sanırım bahsettiğiniz eklentiyi XDinc ovunc arkadaşımız hazırlamış. Ortada bir emek var ve eklenti yayınlandığında satın alıp kullanmanızı öneririm. Bu durumda arkadaşımız dediğimiz bir insanın emeğine saygıdan ötürü böyle bir eklenti yazmamız doğru olmaz.
Bu eklentinin masaüstü versiyonu ücretsiz olacaktı. Ücretli kısım sadece mobil için geçerli. Çok yüksek bir rakam olacağını zannetmiyorum, sırf destek için bile alınabilir diye düşünüyorum.

Böyle bir eklentinin var olduğundan emin misiniz? Bir kaç yerde bahsediliyor ama ücretli ücretsiz paylaşılmış hiçbir eklenti yok.

Böyle bir eklentinin var olduğundan emin misiniz? Bir kaç yerde bahsediliyor ama ücretli ücretsiz paylaşılmış hiçbir eklenti yok.
Eklenti var ama yazan arkadaşımız bir sebepten dolayı yayınlamayı su aşamada öteledi galiba.

XenForo - Xenforo OneSignal Push Notifications - Now With Simple Install

Xf1 için kullandığım harika eklenti buydu. Xf2 için aynısını yapacak babayiğit varsa xenforo 2 ye büyük katkı sağlar. Buna bakıp yapıp sonra da orjinalmis gibi paralı satanlara karşıyım.
Bence karşı olunacak bir şey yok. Basit olsa sen de ben de yaparız degil mi, neticede eski kodlar ortada.

Yapan kişi yaptığı seye ve verdiği emeğe bir değer biçer. Makul bulur ve işimize gelirse alırız. Olay bu kadar basit.

Ama kodlar zaten var demek bence verilen emeğe saygısızlık oluyor.Dedigim gibi kaç ay geçti aradan o kodlarla bunu yazan birisi çıkmadı.

Son bir şey. Emin değilim ama muhtemelen yazan arkadas sırf bu gibi düşünceler nedeniyle yazdığı eklentiyi vermekten vazgeçti. Bu eklentiyi sorunsuz şekilde kullanan 1-2 arkadasi tanıyorum, yanı Yen'i yazılan ama dağıtılmayan eklentide bir sorun yok. Çünkü daha eklentiyi görmeden bazı arkadaslar ne yazık kı senin gibi biraz sert tepki verdiler.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.