Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Sunucumuz Sürekli Kitleniyor Database Problem Mevcut

Anestezy

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhabalar,

Sunucumuz sürekli kitleniyor site haliyle hep düşüyor ve database de bir problem mevcut taşıma esnasında içe aktarıcakken hata vermekte hata çıktısı ;

1603957568669.png

+ database de bu tablolara girmiyor hata var ;

1603957607231.png

Xenforo turkiye sms in dışında diğer tablolar önemsiz covid eklentisi ve premium page eklentisini sildim tablo kalkmadı silmek istemiştim ama tabloya girmek istediğimde ;

1603957722067.png

Silmek istediğimde gelen hata ;

1603957774028.png

Merhabalar A Anestezy tam olarak yapmak istediğiniz işlem nedir ?
burada mevcut sql'i phpmyadmin'den değilde sunucu size ait ise
terminalden direk ssh komutu ile yüklemenizi öneririm

ve site taşımalarında özellikle veri tabanı sunucu sürümlerinin uyumlu olmasına dikkat ediniz.
Karakterleri okuyamama veya hatalı tablo işlemi oluşturabilir.

Merhabalar A Anestezy tam olarak yapmak istediğiniz işlem nedir ?
burada mevcut sql'i phpmyadmin'den değilde sunucu size ait ise
terminalden direk ssh komutu ile yüklemenizi öneririm

ve site taşımalarında özellikle veri tabanı sunucu sürümlerinin uyumlu olmasına dikkat ediniz.
Karakterleri okuyamama veya hatalı tablo işlemi oluşturabilir.
Hocam sitemiz başka bir sanal sunucudaydı plesk panel kullanıyorduk daha sonra yeni sunucuya geçtik ve centos web panel lisansı satın aldık ve centos a geçiş yaptık ardından yeni sunucuya taşıma işlemlerini başarılı bir şekilde yaptık ama sunucumuz sürekli kitleniyor sunucu paketlerimizde yüksek bir paket kendimize ait olduğu için disk' de vs bir problem yaşamadık hiç ama niyeyse log kayıtlarına baktığımda yukarıda ki covid ve premium page eklentilerinin hataya sebep olduğunu söylüyor ve birden disk %100 oluyor sunucu kendini kitliyor. Eklentiler devre dışı onlara ihtiyacım yok olmasada olur dedim sildim bu sefer database de silmedi ve silmeye kalktığımda yine resimde verdiğim hataları alıyorum database den silebilsem birde durumunu öyle inceleyeceğim ama silinmiyor

Hocam sitemiz başka bir sanal sunucudaydı plesk panel kullanıyorduk daha sonra yeni sunucuya geçtik ve centos web panel lisansı satın aldık ve centos a geçiş yaptık ardından yeni sunucuya taşıma işlemlerini başarılı bir şekilde yaptık ama sunucumuz sürekli kitleniyor sunucu paketlerimizde yüksek bir paket kendimize ait olduğu için disk' de vs bir problem yaşamadık hiç ama niyeyse log kayıtlarına baktığımda yukarıda ki covid ve premium page eklentilerinin hataya sebep olduğunu söylüyor ve birden disk %100 oluyor sunucu kendini kitliyor. Eklentiler devre dışı onlara ihtiyacım yok olmasada olur dedim sildim bu sefer database de silmedi ve silmeye kalktığımda yine resimde verdiğim hataları alıyorum database den silebilsem birde durumunu öyle inceleyeceğim ama silinmiyor
Ekleme yapmayı unutmuşum ssh komutu ile yükleyemedim olmuyor

Şimdi plesk ücretli bir panel centos web panel ise ücretsiz bi kontrol paneli bunun lisansını almanıza gerek yoktur.
Anlattıklarınızdan yola çıkacak olur isek CWP panel cihazınızdada bir ayar sorunu olma ihtimalı var ama diskin full olması
tamamen error log kaydı ile alakalıdır.Geçmişte hata mesajları birikip 3TB 'lı makinayı doldurduğunu bilirim. İnceleme Yapmak gerekiyor bu durumu çözümlemek için. Eklentileri silmiş olabilirsiniz ama bir kalıntısı var ise şablonlarınızda her seferinde o şablon bulunamadiği için hata basacaktır.Aynı durum veri tabanı kalıntıları içinde geçerlidir :) Bir eklentiyi kaldırmışsınızdır ama veri tabanında kalıntıları vardır her işlem yaptığınızda hata basar :)
Ekleme yapmayı unutmuşum ssh komutu ile yükleyemedim olmuyor
Sunucu root yetkisi var ise manuel olarak ssh ile yüklemek mümkündür . Yükleme boyutuna göre memory limit ve max allowed packet ayarlaması yapmak gerekir :)

Sorununuzu daha detaylı incelemek ve çözümlemek adına bana D.M'den bilgilerinizi gönderebilirmisiniz.

Şimdi plesk ücretli bir panel centos web panel ise ücretsiz bi kontrol paneli bunun lisansını almanıza gerek yoktur.
Anlattıklarınızdan yola çıkacak olur isek CWP panel cihazınızdada bir ayar sorunu olma ihtimalı var ama diskin full olması
tamamen error log kaydı ile alakalıdır.Geçmişte hata mesajları birikip 3TB 'lı makinayı doldurduğunu bilirim. İnceleme Yapmak gerekiyor bu durumu çözümlemek için. Eklentileri silmiş olabilirsiniz ama bir kalıntısı var ise şablonlarınızda her seferinde o şablon bulunamadiği için hata basacaktır.Aynı durum veri tabanı kalıntıları içinde geçerlidir :) Bir eklentiyi kaldırmışsınızdır ama veri tabanında kalıntıları vardır her işlem yaptığınızda hata basar :)

Sunucu root yetkisi var ise manuel olarak ssh ile yüklemek mümkündür . Yükleme boyutuna göre memory limit ve max allowed packet ayarlaması yapmak gerekir :)

Sorununuzu daha detaylı incelemek ve çözümlemek adına bana D.M'den bilgilerinizi gönderebilirmisiniz.
Hocam kusura bakmayın dönemedim bugün :D herşey tamam hocam ama şimdide şu hatayı alıyorum konulara vs girince ;

1604001140363.png

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.