Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Sunucu hataları Hakkında

Merhabalar pascal37 pascal37 hataların hepsi sitemap ayarlarınız ile alakalı görünmekte.
Robots.txt dosyasınızı incelediğimde sitemap.xml olarak uzantiyi aktif etmişsiniz.
robots.txt alanının siteismi.com/sitemap.php olarak aktif ediniz.

Seçeneklerde yer alan sitemap gönderme alanlarını kontrol ediniz.

1680100077862.png

Daha sonra araçlar > yeniden yapılandır alanından sitemap yeniden olusturunuz.

1680100025031.png

@ LaDezs LaDezs çok teşekkür ederim. lakin bu sabah kalktığımda sitemin açılmadığını fark ettim. sunucu yetkililerine bilgi verdim inceliyorlar. çok üzgünüm şuan emeklerim gitti. gerçi yeni kurulu bi forum 200 küsür konu vardı fakat emek işte. yedek de yoktu önemsememiştim yeni diye. neyapıcam bilmiyorum :(

Merhabalar pascal37 pascal37 siteniz veri tabanı hatası vermiş bunun birçok sebebi olabilir ama en çokta sunucu veri tabanı taraflı sorunlarda bu karşılaştığımız sorunlardan bir tanesi. xf_session tablosuna bakınız "kullanımda" görünüyorsa boşaltın. İnceleme yapmadan tahmini çok zor yardımcı olmak. Forum sistemlerimizde en önemli durum yedektir. Sunucu firmadan önce kendimiz önlememizi almalıyız emek harcamak karşılığında ortada birşey bulamamak çok kötü bir durum . Umarım sorunlarınızı düzeltirsiniz.

@ LaDezs LaDezs şuan çok sevindim. sunucu yetkilileri MYSQL de kopmalar yaşandığını belirterek hatanın düzeltildiğini belirttiler. onlarda bu durumdan çok rahatsız olmuşlar. gerekli aksiyonu almışlar. (Artık yedek alıcam :)) şimdi benim başka bir problemim var.

1.PNG

bu hatayı düzeltmek istediğimde aşağıdaki gibi bi hata ile karşılaşıyorum bunun bi ayarımı vardır. yoksa bu normal bir durum mudur?

Ekran Alıntısı.PNG

Sitenizi kurtarmanıza sevindim. BU yukarıdaki en son probleminizde sunucu ile alakalı sanırım xenforo desteği olmayan bir firmadan host aldınız yada shared paylaşımlı bir yapıda siteniz bu tarz hatalar aşırı kaynak kullanımı ve hatalı optimizasyon sonucu karşımıza çıkmakta.
Önerim daha stabil bir barındırma hizmeti seçmeniz yönünde : )

LaDezs LaDezs öneriniz için çok teşekkür ederim. sunucu ile bi iletişime geçeyim. bakalım onlar ne diyecekler.

edit: sunucumuz yine patladı :) altyapımızda sıkıntımız var sanırım.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.