Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? staffBar - Moderatör, AdminCP Alanı, Resmin Arkasında Kalıyor ve Tıklanmıyor

Tanner

xFanatik
XGT Kullanıcı
Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar, başlığı mümkün kadar açıklayıcı yazdım ki ileride böyle sorun yaşayan arkadaşlar da direkt konuya ulaşabilsinler, sorunum şu ki sitemde particles alanının arka kısmına resim ekledim fakat resmi yukarı aşağı yapınca Moderatör, AdminCP panelinin üzerine geliyor ve haliyle ilgili panellere tıklanmıyor, işte resim Screenshot

bu kodları extra.less şablonuna ekledim denedim malesef bu staffBar öne çıkmıyor, PAGE_CONTAINER şablonundan ilgili kısmın yerini değişiyorum ama yine olmuyor resim yine üzerine geliyor, ya bu resmin yukarı kısmını engelleyecek bir şey olmalı yada bu staffBarı öne çıkaracak bir yol, sizden yardım rica ediyorum.

sırasıyla denediğim kodlar, ama malesef

.p-staffBar{position: absolute}

.p-staffBar{position: relative}

.p-staffBar{position: fixed}

sizden ricam bana yardımcı olun bu Moderatör, AdminCP panelini öne çıkarayım işime engel olmasın, yardımlarınız için teşekkür ederim

@eTiKeT™ , netr0n netr0n , @Ugur , @emirrasit , @mkucuksari

Sitem: shareSes
Temayı default tema üzerinden 0-dan kodladım, ama resimli tema demo, kullanıcılara kapalı şuan.

Son düzenleme:

Nasıl yapılır ? staffBar - Moderatör, AdminCP Alanı, Resmin Arkasında Kalıyor ve Tıklanmıyor

.p-staffBar-inner sınıfına z-index değeri vermeyi deneyin göreceli değerlerle o sorunu çözemezsiniz. z-index ile katmanlara öncelik sırası vermeniz gerekiyor. Örneği aşağıya ekledim. Bu değer -1 (eksi) negatif değeri de alır pozitif değeri de alır. Deneyerek çözeceksiniz artık.

Kod:
.p-staffBar-inner{
    z-index: 1;
}
.p-staffBar-inner sınıfına z-index değeri vermeyi deneyin göreceli değerlerle o sorunu çözemezsiniz. z-index ile katmanlara öncelik sırası vermeniz gerekiyor. Örneği aşağıya ekledim. Bu değer -1 (eksi) negatif değeri de alır pozitif değeri de alır. Deneyerek çözeceksiniz artık.

Kod:
.p-staffBar-inner{
}

Çözüm

Kod:
.p-staffBar-inner{
}
ustam verdiğin kod işime yaradı resim Screenshot
fakat 1 sorun ve 1 sorum var, sorun şu ki arka kısmı sayda kalıyor ben .p-staffBar{background: renkkodu} ekledim renklendi ama saydamlık devam etmekte, bu okadar da önemli değil olmazsa olmaz zaten de, ama şu aşağıdakı soruma lütfen bir uzman gözüyle yanıt ver lütfen

sorum şu ki bu p-nav alanının rengini saydamlık verdim ama arkada deme 1. renk varmış, onu bulup saydamlatamadım resim Screenshot
üzerindeki mavi renki bu kodla saydamlattım .p-nav{background: transparent;} ama arkasından bir tane daha rek çıkıyr onu kaybettiremedim.

netr0n netr0n hocam bunu da çözdüm, resim Screenshot
fakat tek bir sorun kaldı, oda resimde bakabilirsin Screenshot
yani ben p-nav alanını transparent yaptım ve arkasınında renkini ayarladım, ama siteyi aşağı yukarı çektiğimizde p-nav alanı transparent gözüküyor, bunun bir çözümü var mı? yani aşağı yukarı yaptığımızda renklensin

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.