Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Son Mesaj Gitme

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

mkucuksari

Destek Ekibi
Yönetici
Destek ekibi
SMS onaylı
Hepimizin bildiği gibi eğer bir konuda okunmamış bir mesaj var ise, konu başlığına tıklayınca son okunmamış mesaja gidiyoruz. Eğer okunmamış mesaj yok ise de konunun ilk mesajına gidiyoruz.

Bence bu durumun şöyle bir şıkıntısı var. Malum bazen konuyu okuyoruz ama cevap yazmaya o an için vaktimiz olmuyor. Sonra vakit bulup cevap yazalım dediğimizde ise, son mesajı hazırlamak için konuya tıklatıktan sonra son sayfaya gitmemiz gerekiyor.

Ben bunu yıllar önce SMF'de yaptığım bir revizyon ile değiştirmiştim. Şimdi kullanıcılar bunu çok pratik buldular ve alıştılar. Büyük ihtimal Xenforo için de benzer durumu isteyecekler.

Olmasını istediğim durum şu : Eğer bir konuya okunmamış mesaj var ise, tıklayınca şu an olduğu gibi okunmamış ilk mesaja gitsin. Eğer okunmamış mesaj yok ise, konuya tıklayınca SON MESAJA gitsin.

Bunu yapan bir mod buldum. Fiyatı $5. En kötü onu alacağım.

Last Post

Sizinle paylaşma nedenim ise, eğer siz de bunu faydalı bulursanız, bununla ilgili bir EKLENTI yazabilir misiz ? Ya da bu çok zor değilse, manual kodlama ile bunu nasıl değiştirebiliriz.

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim. Umarım beğenir ve faydalı bulursunuz da GEN TR olarak yeni bir eklentimiz daha olur.

Çözüldü Son Mesaj Gitme

Direk olarak söyleyeceğim :) darılmaca olmasın. Bende sizi direk bu eklentiye yönlendirecektim.
Kodlama ile uğraşılır mı derseniz gerçekten buna değecek bir eklenti değil. İnanın o kişininde böyle bir şeye ihtiyacı olduğu için bunu yazmıştır kesin.
Ha yazılabilir mi olabilir mi derseniz söz vermiyorum ama belki bir gün olabilir ;)
Direk olarak söyleyeceğim :) darılmaca olmasın. Bende sizi direk bu eklentiye yönlendirecektim.
Kodlama ile uğraşılır mı derseniz gerçekten buna değecek bir eklenti değil. İnanın o kişininde böyle bir şeye ihtiyacı olduğu için bunu yazmıştır kesin.
Ha yazılabilir mi olabilir mi derseniz söz vermiyorum ama belki bir gün olabilir ;)

Çözüm
Allah razı olsun hocam, süpersin. En güzeli de AP tarafında istenildiğinde IPTAL edilebiliyor olmamız.

Kurulumlar > XF Seçenekleri > Konular, mesajlar ve konuşmalar (/admin.php?options/groups/discussionOptions/)

Bu muydu acaba o ?
Bu olmayabilir. Xenforo tarafındaki yazarın ismi "SophieRu" ama hızlıca test ettim ve bu da aynı işi görüyor.

Ekli dosyalar

• Last Post.jpg
    Last Post.jpg
    39.5 KB · Görüntüleme: 32
Yok Hocam, almamıştım ama alacaktım, güzel oldu :)

Bu arada çalışmasında herhangi bir sıkıntı yok gözüküyor. Tam istediğim gibi.

Mesela Yeni mesajlar listesindeki konuya tıkladığımızda eğer okunmamış mesaj varsa normal olarak ilk okunmamış mesaja gidiyor. Eğer tıkladığımız konuda herhangi bir okunmamış mesaj yoksa, direkt olarak son mesaja gidiyor.

Bizim forumda bazı paylaşımlar 20 sayfayı bulabiliyor ki, sayfa başına 15 mesaj var. Bunlar genelde proje konuları. Bazen 2 ay sürebiliyor ve haftada 1-2 sayfalık Yen'i mesaj geliyor. İşte bu tür paylaşımlarda zaten herkes konunun ilk mesajını ezberlemiş oluyor :) İnsanlar doğal olarak hep son sayfaya gitmek zorunda kalıyorlardı. Sırf bu yüzden yıllar önce SMF'de benzer revizyonu yapmış ve çok hayır duası almıştım :)

Şimdide bu dualar size gelecek inşallah.

Aktif forumdaki uzun konulara örnek:

Türk Hava Kuvvetleri Hawker Hurricane Mk2C Trop İnşaatı - Warbird

Spitfire Mk9 - 3 Boyutlu baskı- Maiden - Warbird

Etıket Hocam Güzel Bir Eklenti Tesekkur Ederım, Calısma Mantıgıda Bır Okadar Guzel

Konu Icerıgıne Ilk Defa Gırıyorsanız Ilk Mesaja Yonlendırıyor

Konu Daha Once Okumussanız Son Mesaja Yonlendırıyor

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.