Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Smiley Değiştirmek

htsumer

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Bu işaret yanlış anlaşılıyor.
7642

Bunun yerine bunu değiştirme k istiyorum uzun uzadıya konular var kolayı varmı

7643

Smiley Değiştirmek

"İfade menüsünde emoji göster" seçeneği aktif mi?

"Yerel aygıt emoji (Desteklenen yerlerde)" kısmında emojileriniz görünmüyor. Database karakter setiniz uf8mb4... mü?

İlk sorunuza gelince, ifade yöneticisinde bahsettiğiniz ikonu değiştirmek için ikonun üzerine tıklayıp düzenlemeye girin. Aşağıdaki resmi ftpnizde uygun bir yere atın ve Resim URL ye yolunu girin. Alt taraftaki CSS sprite modunu aşağıdaki parametrelerle etkinleştirin: seçeneğinin başındaki tıkı kaldırıp kaydedin.

1f44d.png
Kısaca şu şekilde.

1- Öncelikle AP de İFADE YÖNETİCİ kısmına girin.

2550E76A-CA7B-46D9-9829-763A4EB7101F.jpeg

2- sonra değiştirmek istediğiniz ifadeye tıklayın.

8FCD9701-3A93-472B-B013-F934EB191652.jpeg

3- Eğer ben de olduğu gibi tüm smiley ifadeleri tek bir PNG üzerinden çekiliyorsa, yeni ifadenizi ilgili PNG ilave edin ve eklediğiniz konuma göre koordinat bilgisini güncelleyin.

60F9B147-94AC-4FF9-A1DE-62D8511864AE.jpeg

Yok sizde tüm smiley farklı PNG halinde ise sadece yeni PNG dosyası oluşturup, yolunu ona göre değiştirin.

Anladım sayılır da..
7653

Bunu tıkladım

bu geld,
7654

Aradığım yok. Farklı png nasıl yapacağız orda sorun :)

Bu forumdaki gibi olsun istiyorum.. Açıkçası çok inceleyemedim nasıl yapılacağını

Bu kadar bende çıkmıyor. Yardım edermisiniz nasıl yapılacağını

7662

Bu kadar bende çıkmıyor. Yardım edermisiniz nasıl yapılacağını
Demek istediğiniz şeyler aslında SMILEY değil EMOJI imiş :D

EMOJILERIN çıkması için server tarafında bazı özelliklerin olması lazım ve AP aktif edilmeli. En önemlisi de database yapınızında uygun hale getirilmesi gerekiyor.

Smiley Emoji neyse işte. Bizim yaşlarda bu kadar olur :)
Yinede iyi sayılırım :)
İnceleyeceğim. Teşekkür ederim.

Bende bu kadar çıkıyor. EMoji desteği olmasa hiçbiri çıkmaz. NAsıl olacak bi el atında içim rahatlasın :)

7677

7678

"İfade menüsünde emoji göster" seçeneği aktif mi?

"Yerel aygıt emoji (Desteklenen yerlerde)" kısmında emojileriniz görünmüyor. Database karakter setiniz uf8mb4... mü?

İlk sorunuza gelince, ifade yöneticisinde bahsettiğiniz ikonu değiştirmek için ikonun üzerine tıklayıp düzenlemeye girin. Aşağıdaki resmi ftpnizde uygun bir yere atın ve Resim URL ye yolunu girin. Alt taraftaki CSS sprite modunu aşağıdaki parametrelerle etkinleştirin: seçeneğinin başındaki tıkı kaldırıp kaydedin.

1f44d.png

Çözüm

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.